1399/06/22
امام جمعه کرمان:

استکبار جهانی پشت صحنه توهین به مقدسات مسلمانان قرار دارد

امام جمعه کرمان گفت: استکبار جهانی در پشت صحنه جریان دشمنی و توهین به مقدسات مسلمانان قرار دارد و ملت‌های مسلمان باید هوشیار باشند.

 استکبار جهانی پشت صحنه توهین به مقدسات مسلمانان قرار دارد

 

 


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی در حاشیه تجمع مردمی محکومیت هتک حرمت به قرآن مجید و ساحت پیامبر اعظم (ص) که عصر امروز با حضور اقشار مختلف مردم در جوار مزار سیدالشهدای جبهه مقاومت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در گلزار شهدای کرمان برگزار شد؛ اظهار داشت: این حرکت و ‌اهانت نشریه فرانسوی به ساحت پبامبر عظیم الشان اسلام (ص) از جنبه‌های مختلفی قابل تحلیل و بررسی است.

وی با بیان اینکه زبان هتک حرمت، توهین و بی‌ادبی و بی‌احترامی روزنامه‌های غربی به مقدسات مسلمان مختص به امروز نیست افزود: این اقدامات یک جریان دشمنی و عناد است که استکبار جهانی در پشت صحنه آن قرار دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه این جریان و این دست اقدام موهون از سال‌های قبل آغاز شده و ادامه دارد گفت: حقیقت این است که جریانی به دنبال قداست زدایی در عالم انسانیت و اسلام است تا شخص اول اسلام و جهان بشریت و بالاترین و بزرگترین پیامبر الهی را مورد توهین قرار دهد.

وی با بیان اینکه این اقدامات هر چند وقت یکبار سر از یک ‌کشور اروپایی در آورده است افزود: این جریان به دنبال این است تا حساسیت مردم را نسبت به مقدسات کم کند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه دلیل دوم این دست اقدامات و توهین‌هایی را که در سال‌های اخیر شاهد آن هستیم این است که دشمنان می‌خواهند میزان حساسیت مسلمان نسبت به بزرگان دین بسنجند گفت: دولت‌ها که خود را مهد آزادی می‌دانند تعریف غلطی از آزادی بیان کرده و توهین به شخصیت‌های مورد احترام مردم را آزادی بیان می‌دانند.

وی با تاکید بر اینکه در این اتفاقات ملت‌های مسلمان باید هوشیار بوده متوجه پشت پرده این اقدامات باشند گفت: مسلمانان باید حول شخصیت پیامبر عظیم الشان اسلام وحدت خود را حفظ کنند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه مسلمان باید به این اهانت‌هایی که پشت پرده آن سیاسیون غرب قرار دارند پاسخ مناسبی داده و‌ اجازه سوءاستفاده به دشمنان را ندهند افزود: اتفاقات اخیر باعث شد تا در برخی از نقاط کشور جلوه‌هایی از وحدت مسلمانان و اوج عشق و ارادت آنها را دیدیم.


خروج