1398/10/21
نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران:

صدها آمریکا برابر یک تار موی تو نیست/ نیروی قدس تا گرفتن انتقام خون سپهبد شهید سلیمانی آرام نمی گیرد

حجت الاسلام شیرازی با اشاره به اینکه حاج قاسم در جهاد اصغر و اکبر و کبیر؛ هر سه موفق بود، گفت: بچه‌های نیروی قدس می‌گویند اگر ما را قطعه، قطعه کنند تا انتقام تو را نگیریم آرام نمی‌گیریم و صدها برابر آمریکا مساوی یک تار موی تو نیست.

صدها آمریکا برابر یک تار موی تو نیست/ نیروی قدس تا گرفتن انتقام خون سپهبد شهید سلیمانی آرام نمی گیرد

حجت‌الاسلام علی شیرازی، صبح جمعه(۲۰ دی) در مراسم سومین روز تدفین پیکر مطهر سردار دل‌ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و سردار شهید پورجعفری که با حضور خانواده‌های دو شهید برگزار شد؛ با بیان اینکه سخن گفتن در مجلس ترحیم کسی که خودمان را برای فدایی او آماده کرده بودیم، سخت است؛ به ویژگی های شخصیتی آن شهید والامقام پرداخت.

 


نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی اهل جهاد بود و 40 سال با دشمنان اسلام و دین از جمله طاغوت، صدام، استکبار جهانی، اسرائیل، منافقین، آل سعود جنگید؛ اظهار داشت: او در جهاد اصغر نمونه بارز بود.

 

وی ادامه داد: ایشان در هر جبهه‌ای (لبنان، سوریه، هراق، افغانستان و ...) که برای مبارزه با ظلم نیاز بود، جنگید و جهاد اکبر، دومین هنر حاج قاسم سلیمانی است که هم مرد میدان جهاد اصغر و هم مرد میدان جهاد اکبر بود و با غیبت و نفس، تهمت، شهوت قدرت، شهوت ثروت، شهوت ریاست مبارزه کرد و دنبال جاه و مقام نبود و از هر پستی فرار می‌کرد.

 


حجت الاسلام شیرازی سومین جهاد سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را جهاد کبیر عنوان و بیان کرد: این شهید سرافراز تسلیم آمریکا، زورگویان و ... نشد و تحریم‌ها بر اراده آهنین او خللی ایجاد نکرد و در میدان مبارزه چون شیر مقاوم و نترس بود و در جبهه سوریه جایی می‌رفت که خیلی‌ها نرفته بودند و در نوک تیز حمله دشمن در مبارزه با داعش بود لذا ایشان مرد شجاعت بود و مالک اشتر امام خامنه‌ای بود.

 


وی با بیان اینکه نور خدا بر زندگی او حاکم بود و غیر از خدا ندید و نگفت و بنده 38 سال در کنار او بودم هیچ چیز جز کار برای خدا ندیدم؛ افزود: در مسیر تعالی دین حرکت می‌کرد و همه وجود او یاد خدا و دائم الذکر بود و مداوم انس با قرآن و مناجات، شب زنده‌داری و نماز شب داشت.

 


نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: وقتی سردار سلیمانی به سوریه، عراق و لبنان می‌رفت این سفرها 10 تا 15 روزه طول می‌کشید که سردار شهید پورجعفری می‌گفت سردار سلیمانی در این سفر 10 یا 15 روزه حتی 10 ساعت نخوابیده و دائم در حال طراحی بود.

 

وی با تأکید بر اینکه باید دانست که فکر او یک فکر طراح بود و زبان او یک زبان گویا؛ به دوران فرماندهی سردار سلیمانی در لشکر ۴۱ ثارالله و ویژگی‌های این شهید بزرگوار اشاره و بیان کرد: کرمان برخود می‌بالد که سربازی تربیت کرد که حتی یک لحظه از تماس و احول پرسی خانواده‌های شهدا غافل نشد.

 


شیرازی ادامه داد: وقتی نام امام حسین(ع) و حضرت فاطمه(س) برده می‌شد مثل باران اشک می‌ریخت و یک آرزو در دل او بود و 40 سال این آرزو داشت و آن آرزو، آرزوی شهادت بود. بارها خطر از بیخ گوش او رد شد و خم به ابرو نیاورد و مقام معظم رهبری به او عشق می‌ورزیدند؛ جان دادن برای انقلاب، اسلام و دین برای او آسان بود.

 

 

وی افزود: خصوصاً بعد از شهید احمد کاظمی و اینکه در سوریه برخی‌ها شهید شدند و برخی‌ها سرهایشان بریده شد دیگر سردار سلیمانی آرامش نداشتند؛ او با شهدا زندگی می‌کرد خصوصاً شهید یوسف‌الهی و مرید این شهید بود .

 

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران اظهار داشت: اما سردار یک دنیا به تو بالید و بعد از شهادتت یک ایران پای جنازه تو سوخت و اشک ریخت اما تو گفتی که در کنار یوسف‌الهی و کنار شهدای لشکر ثارالله دفن کنید و سنگ قبرم بالاتر از سایر شهدا نباشد و روی آن سرباز سلیمانی بنویسید سردار روی سنگ مزارت می‌نویسیم سرباز اما روی دلمان چه بنویسیم؟

 

 

وی در ادامه خطاب به شهید سلیمانی گفت: روز آغاز عملیات کربلای 5 و روز شهادت حضرت فاطمه الزهرا در زمان اذان صبح دفن شدی؛ بچه‌های نیروی قدس می‌گویند اگر ما را قطعه، قطعه کنند تا انتقام تو را نگیریم آرام نمی‌گیریم و صدها برابر آمریکا مساوی یک تار موی تو نیست آن روزی انتقام تو گرفته می‌شود که اسرائیل را نابود کنیم و این کار را خواهیم کرد.

 

 

شیرازی با اشاره به جان باختن تعدادی از شرکت کنندگان در مراسم تشییع سپهبد سلیمانی گفت: یقین دارم اگر روز سه شنبه سردار سلیمانی بود، می‌خروشید.

به نقل از خبرگزاری شبستان


خروج