1398/07/13
امام جمعه کرمان:

توطئه ترور سرلشکر سلیمانی از خارج از کشور هدایت شده است

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه توطئه ترور سردار سرلشکر سلیمانی به‌وسیله نیروهای امنیتی و اطلاعاتی کشور خنثی شد افزود: این توطئه از خارج از کشور هدایت شده است.

توطئه ترور سرلشکر سلیمانی از خارج از کشور هدایت شده است

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جعه شهر کرمان با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: امام علی(ع) فرمود «بندگان خدا بر نفس خود غلبه کنید و از هواها و هوس‌ها دوری کنید که رعایت تقوا در این است».

وی در ادامه بحث‌ هفته‌های گذشته پیرامون جامعه قبل از اسلام گفت: پیامبر(ص) شناخت و معرفت مردم را افزایش داده و جهانبینی آنها را ارتقا داد تا نسبت به حوادث اطراف خود تصمیم درست بگیرند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه پیامبر بزرگوار اسلام(ص) در بین مردم الگوسازی کرد افزود: پیامبر(ص) در تمام اقشار و در سطوح مختلف انسان‌هایی تربیت کرد که مردم با دیدن آنها سعی می‌کردند اینگونه خود را تربیت کنند.

وی با اشاره به اینکه پیامبر(ص) با تشکیل حکومت اسلامی در مدینه این‌گونه عمل کرد که منصب‌ها به اندازه لیاقت افراد به آنها داده شده و دایره نفوذ آنها مدیریت شود بیان کرد: بعد از پیامبر(ص) چه اتفاقی افتاد که بعد از گذشت چند دهه حادثه عظیمی در کربلا اتفاق افتاد که فرزند پیامبر(ص) را به شهادت رساندند.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه در آن جامعه هنوز تعداد زیادی از صحابه پیامبر(ص) حضور داشتند و می‌توانستند سکوت نکرده و جامعه را آگاهی دهند افزود: ایجاد فتنه‌ها در داخل جامعه اسلامی و وجود انحرافات ابزارهایی بود که باعث شد جامعه آن روز از دین خدا فاصله بگیرد.

وی با اشاره به اینکه بدعت‌ها، فتنه‌ها و انحرافات باعث ایجاد لغزش‌ها و شک‌ها شده و این لغزش و شک در بین خواص و عوام جامعه شدت گرفت گفت: حضرت علی(ع) در خطبه‌ای در نهج‌البلاغه فرمود «من ترسم از فتنه بنی‌امیه در بین شما» و زمانی آن حضرت این خطبه را فرمود که هنوز بنی‌امیه در جامعه تسلط پیدا نکرده بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه گاهی اوقات فتنه‌ها آنقدر آرام در جامعه گسترانده می‌شود که باورکردنی نیست افزود: فتنه‌گران حرف‌های شیرین می‌زنند و خود را حق به جانب نشان می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه زمانی که کسانی که باید در خط اصلی تقوا حرکت می‌کنند دچار شک و تردید شوند سایر افراد جامعه تکلیفشان معلوم است گفت: وضعیت امروز جامعه را تحلیل و بررسی کرده تا متوجه شوید که چه کسانی در این چند سال انقلاب در سطح جامعه فتنه‌گری کردند.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه فتنه در زمان وقوع آن قابل تشخیص نیست افزود: اما بعد از گذشت از آن به‌خوبی قابل تشخیص است، اینکه چه بر سر جامعه آوردند و جامعه را به انحراف کشیدند.

امام جمعه کرمان در خطبه دوم نماز جمعه امروز کرمان با تسلیت شهادت حضرت رقیه(س) اظهار داشت: شهادت حضرت رقیه(س) سهم بزرگی در روشنگری عاشورا داشت و ظلم یزیدیان را آشکار کرد.

وی با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی کشور مسلط بر کار، شجاع و توانمند است و اشراف کامل بر صحنه امنیتی کشور دارد.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه نیروی انتظامی تحت فرماندهی ولی‌فقیه به ماموریت‌های خود عمل می‌کند افزود: نیروی انتظامی یک نیروی خدمتگزار در سطح جامعه بوده و برای ارتقای امنیت عمومی جامعه تلاش می‌کند.

وی با اشاره به اینکه این روزها شاهد تحولات بزرگی در منطقه هستیم گفت: نیروهای مقاومت در یمن نشان دادند که عقاید بر دلارها پیروز هستند و از آغاز تهاجم به یمن تا امروز عملیاتی به این بزرگی انجام نشده بود.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه امروزه شاهد فتح‌الفتوحی در یمن توسط رزمندگان سلحشور یمنی هستیم و صعودی‌ها زمین‌گیر شدند افزود: این پیروزی چند پیام بزرگ دارد و نشان داد یمن نه تنها در هوا بلکه در زمین هم قدرتمند است.

وی با اشاره به اینکه ممکن است در آینده‌ای نزدیک این عملیات‌ها صعودی‌ها را به هلاکت بکشاند و راه آن است که هر چه سریع‌تر ذلیلانه خود را از خاک یمن بیرون بکشند بیان کرد: بعد از عملیات پهبادی یمنی‌ها تبلیغاتی علیه جمهوری اسلامی ایران آغاز شد و اینگونه عنوان می‌کردند که کار ایران است.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه یمنی‌ها نشان دادند که خودشان توانمند هستند و می‌توانند در مقابل دشمن غاصب بایستند افزود: مقاومت با زیرکی و تیزهوشی باید در دستور کار مسئولان جمهوری اسلامی باشد.

وی با اشاره به اینکه فرانسه قصد فریب ما را دارد و باید مواظبت و مراقبت کرد گفت: مسئولان ما باید بدانند که اروپائی‌ها همان آمریکائی‌های از نوع فرانسوی هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه توطئه ترور سردار سرلشکر سلیمانی به‌وسیله نیروهای امنیتی و اطلاعاتی کشور خنثی شد افزود: این توطئه از خارج از کشور هدایت شده است.

وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی 40 سال است که در صحنه‌های مختلف نظام اسلامی حضور دارد و در میدان جهاد عمل کرده است گفت: سردار سلیمانی در صحنه نبرد با داعش و گروه‌های تروریستی بسیار موفق عمل کرد و خار چشم دشمنان اسلام شده است.

 

به نقل از خبرگزاری تسنیم


خروج