1398/06/30
امام جمعه کرمان:

امروز وقت توبه و پشیمانی استکبار جهانی و آمریکا است

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه حرف از مذاکره در این فضای جامعه به صلاح نیست گفت: امروز وقت توبه و پشیمانی استکبار جهانی و آمریکا است.

امروز وقت توبه و پشیمانی استکبار جهانی و آمریکا است

حجت‌السلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی امروز ظهر در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: در روز قیامت باید در مقابل خدایی پاسخگو باشیم که تمام صحنه‌ها را دیده است.

وی با بیان اینکه پیامبر(ص) معرفت مردم زمان خود را بالا برد و بهوسیله اسلام نگاه جدیدی به رفتار و روابط در مردم ایجاد کرد گفت: پیامبر(ص) تلاش می‌کرد در تمام سطوح جامعه الگو‌هایی را برای مردم ایجاد کند و پیامبر(ص)‌ در کنار خودش علی(ع) را که اسوه ایثار و شجاعت بود تربیت کرد که تحولی عظیم در جامعه و یاران پیامبر(ص) ایجاد کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه مردم باید همیشه تلاش کنند که در کنار صاحب‌منصبان عالم و عادل قرار گیرند و از انسان‌هایی حمایت‌ کنند که در خط حق حرکت می‌کنند و خداترس‌تر هستند افزود: تلاش کنید مسئولیت‌ها را انسان‌های هواپرست در جامعه بدست نگیرند و این دو اصل بزرگ تمام تلاش پیامبر(ص) در طول 23 سال رسالت ایشان است.

وی با بیان اینکه تاریخ بشریت دو نمونه حاکم به خود دیده است که دسته اول شاهان و دنبال‌کنندگان آنها هستند گفت: این گروه انسان‌هایی هستند که با زور قدرت را به‌دست گرفته‌اند و چیزی جز تزویر و دروغ را نمی‌شناسند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه گروه دوم کسانی هستند که در رأس آنها انبیا الهی قرار دارند و کسانی که در خط آن‌ها حرکت می‌‌کنند انسان‌های صالح و عادلی هستند افزود: در قرآن این گروه مورد تأیید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه وظیفه گروه‌های مردم این است که خودشان اقدام کرده و عدل را برقرار کنند گفت: مردم وظیفه دارند در راه به‌وجود آمدن حکومت انبیاء الهی تلاش کنند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه جریانی که در مقابل انبیاء قرار گرفته و در طول تاریخ اکثرا موفق شده است جریان شاهان است گفت: حکومت‌هایی که شاهنشاهی بوده و از هوا و هوس پیروی می‌کنند انسان‌های صالح و کارآمد را منزوی کرده و چاپلوسان را در مناصب قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه باید نگاه حاکمان و مسئولان یک جامعه، اسلامی شود تا مردم نیز اسلام را در کار خود رعایت کنند افزود: در مقابل مردم نیز باید در کار خود احتیاط کرده و اسلام را رعایت کنند تا شاهان به بیراهه نروند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه در کربلا شاهد این دو گروه بودیم و در اردوگاه یزید که سرشار از هوا و هوس بود حکومتی شاهنشاهی رواج داشت گفت: در مقابل در اردوگاه امام حسین(ع) اسلام و ولایت جاری بود و نوع حکومت انبیا الهی را در این اردوگاه شاهد بودیم.

امام جمعه کرمان در خطبه دوم نماز جمعه کرمان با بیان ‌اینکه بازگشایی مدارس و دمیدن روح علم و دانش در جامعه و فصل پویایی دانش‌آموزان ‌را به اساتید، مربیان و دانش‌آموزان تبریک می‌گوییم اظهار داشت: امیدواریم دولت به حق و حقوق اساتید و معلمان توجه ویژه‌ای داشته باشد.

وی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس را در پیش داریم عنوان کرد: قداست این هفته از دو بعد اهمیت دارد که نخستین آن قداست افرادی است که وارد این جبهه‌ها شده‌اند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه جبهه‌های جنگ، دانشگاه انسان‌سازی تحت امر جانشین بلافصل امام معصوم(ع) بود گفت: محور دوم این است که دفاع مقدس تنها هشت سال دفاع از مرز‌های ایران نبود بلکه این جریان به جهان صادر شد.

وی با بیان اینکه کشورهای منطقه تحت تاثیر مقاومت مردم ایران قرار گرفتند افزود: جریان‌های مقاومتی که امروز در منطقه شکل گرفت ریشه در صدور این فرهنگ به دیگر ملت‌ها دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه حرف از مذاکره در این فضای جامعه به صلاح نیست تصریح کرد: امروز وقت توبه و پشیمانی استکبار جهانی و آمریکا است.

وی با بیان اینکه طبق سخن مقام معظم رهبری ما مذاکره نمی‌کنیم گفت: امروز وقت صادر کردن فرهنگ هشت سال دفاع مقدس به منطقه است و امروز یمن در حال تجربه این دوران هشت ساله است.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه چیزی که در دوران دفاع مقدس شاهد بودیم امروز در یمن می‌بینیم افزود: عملیاتی که چند روز اخیر یمن در عربستان انجام داد بخش دومی است که ایران در هشت سال دفاع مقدس تجربه کرد.

وی با بیان اینکه امروز جنگ به نفع یمن در حال رقم خوردن است و قلب نفتی عربستان را نشانه رفته است گفت: دوران مظلومیت یمن گذشته و عربستان، امارات و اربابان آن‌ها باید جواب‌گو باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه یمن در جنگ تاکنون مناطق نظامی عربستان را زده و کار به مردم و شهرها نداشته است بیان کرد: این مسئله نشان‌دهنده نشان انصاف یمن است.

 

به نقل از خبرگزاری تسنیم


خروج