امام جمعه کرمان:

موضع نظام برابر استکبار عاشورایی باشد/ اروپایی‌ها می‌خواهند ما را معطل کنند

امام جمعه کرمان گفت: جریان عاشورا به ما یاد داد که امروز هم عاشورایی زندگی و حرکت کنیم و موضع بگیریم، امروز که دنیا دست به دست هم داده تا ما را زانو درآورد از مقاومت در مقابل تمامیت خواهی‌ استکبار دریغ نورزیم.

موضع نظام برابر استکبار عاشورایی باشد/ اروپایی‌ها می‌خواهند ما را معطل کنند

حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه مرکز استان به مبحث ریشه‌های حادثه بزرگ عاشورا پرداخت و اظهار داشت: اسلام با تمام وجود در برابر جاهلیت ایستاد و به مرور زمان شعاع نورانی اسلامی گسترده‌تر می‌شد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان بیان کرد: خداوند به وسیله اسلام و پیامبر عظیم‌الشان آن، گمراهان را از لب پرتگاه آتش سوزان نجات داد، مردم در گرداب جهالت و سردگردانی به سر می‌بردند و اسلام این اوضاع و احوال را تغییر داد.

وی با بیان اینکه اسلام با سه خطر بزرگ و دشمن قوی مواجه بود، ادامه داد: دو خطر شرک و کفر در خارج از جامعه اسلامی با تمام قوای خود برابر اسلام ایستادند و خطر نفاق در داخل جامعه اسلامی موجب شد تا عاشورا اتفاق بیافتد.

علیدادی‌سلیمانی افزود: نفاق در رقم زدن جریان بسیار پرغم حادثه عاشورا دخالت داشت، از دغدغه‌های جدی قرآن این بود که مردم در مقابل پیامبر اسلام و مقدسات دین ادبی را رعایت کنند که تبدیل به اعتقاد در بین مردم شود.

امام جمعه کرمان اضافه کرد: لذا از مباحث جدی قرآن کریم این است که در مقابل پیامبر مؤدب بوده و در مقابل وحی و نبوت اطلاعت‌پذیری بالا داشته باشید.

علیدادی سلیمانی بیان کرد: بازگشت به جاهلیت باعث شد تا پنج دهه بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص)، شاهد قتل و غارت در خانه پیامبر اسلام باشیم و امامت در محاصره قرار گیرد، چون آرام آرام در حرکت خزنده ضد فرهنگ جامعه را به آنچه قبل از اسلام بود، برگرداندند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در عاشورا جریانی مظلوم در عین شجاعت و مردانه در دفاع از اسلام اتفاق افتاد، گفت: امام حسین (ع) خوب می‌دانست یا باید بیعت را بپذیرد و یا شهادت را و عالمانه و آگاهانه شهادت را انتخاب کرد آن هم با مظلومیتی که نظیر ندارد.

علیدادی‌سلیمانی افزود: عاشورای امام حسین (ع) جمعیتی به لحاظ تعداد کم اما به لحاظ معنویت بزرگ که نه تنها دوران خود بلکه تاریخ اسلام را در دوران بعد تحت تاثیر قرار داد و تمام جغرافیای اسلام را متوجه جریان حق‌طلب خود کرد.

وی با بیان اینکه جریان عاشورا به محوریت امام زمان و وقت جامعه، امام حسین (ع) جامعه را به دو دسته جدی تقسیم کرد، گفت: یک دسته‌ از حق دفاع می‌کنند و پای ارزش‌های اسلامی ایستادند و در این راه جان داده و شهادت را افتحار می‌دانند و در مقابل دسته‌ای دنیا‌طلب که همه همت آنها برای دنیا و جاذبه‌های آن است و برای آن دست به هر کاری می‌زنند حتی اگر اسم آنها مسلمان باشد.

خطیب جمعه کرمان اضافه کرد: جریان عاشورا به ما یاد داد که امروز هم عاشورایی زندگی و حرکت کنیم و موضع بگیریم، امروز که دنیا دست به دست هم داده تا ما را زانو درآورد و اروپا نقش آمریکا را بازی می‌کند، باید امت اسلامی با وحدت و همدلی در خط رهبری معظم انقلاب از مقاومت در مقابل تجاوزگری‌ها و تمامیت خواهی‌های استکبار جهانی دریغ نورزند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی مذاکره هیچ مشکلی را حل نمی‌کند، حتی اروپایی‌ها که اگرچه مذاکراتی با آنها صورت می‌گیرد، اما راه به جایی نمی‌برد و مانند آمریکایی‌ها عمل می‌کنند.

 

علیدادی‌سلیمانی تصریح کرد: اروپایی‌ها تنها می‌خواهند ما را معطل کنند، لذا گام سوم را باید محکم‌تر برداشت و بر مسولان جمهوری اسلامی واجب است که در خدمت رهبری نظام با قدرت و قاطعیت از دستاوردهای انقلاب عزیز دفاع و به شهدا اقتدا کنند.

 

به نقل از خبرگزاری فارس


خروج