نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

عقلانیت و تدبیر باعث موفقیت در امور می شود

نماینده ولی فقیه در استان کرمان عقلانیت و تدبیر را عاملی موثر برای موفقیت در امور ذکر کرد.

عقلانیت و تدبیر باعث موفقیت در امور می شود

 حجت‌الاسلام حسن علیدادی سلیمانی پیش از ظهر یکشنبه در چهارمین جلسه شورای اداری استان در سالجاری کرمان بیان داشت: در هر کاری که می‌خواهیم انجام دهیم سه مولفه وجود دارد که برای مدیریت پیشتاز موثر است.

وی با اشاره به مقوله «تصمیم» به عنوان اولین مولفه افزود: قبل از تصمیم اراده است و برای اینکه کاری اتفاق بیفتد باید اراده کار به صورت جدی وجود داشته باشد و برای مناسب بودن تصمیم باید مقدمات درست آن طی شده باشد؛ گاهی اوقات تصمیم‌ها مجموعه‌ای را متوقف می‌کند.

امام جمعه کرمان گفت: مولفه دوم «تدبیر» است که جایگاهش قبل از تصمیم‌گیری قرار دارد؛ انسان باید دانش لازم را برای تصمیم‌گیری داشته باشد به علاوه باید پشتیبانی هم داشته باشد؛ نکته حائز اهمیت که در تدبیر وجود دارد این است که در تصمیم باید با عقل درستی پیش رویم یعنی اگر عقلانیت را در تصمیم‌گیری اتخاذ کنیم موفق می‌شویم.

سلیمانی تصریح کرد: محور سوم که محور درستی در نگاه ما مسلمانان است «تکلیف» است ما باید بدانیم تکلیفمان در هر موضوع چیست و باید به خوبی به آن عمل کنیم.

وی یادآور شد: باید کار خود را مورد ارزیابی قرار دهیم و بدانیم در نگاه تکلیفی کار ما کجا قرار دارد؟

 

علیدادی سلیمانی ابراز داشت: اگر تدبیر را در دستور کار قرار دهیم و با توجه به آن تصمیم درست و به موقع بگیریم با نگاه تکلیف محوری خودمان را در پیشگاه خدا ببینیم در مدیریت موفق می‌شویم.


خروج