معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کرمان:

یادواره ۵۷۳ شهید حوزه نظم و امنیت کرمان برگزار می شود

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان از برگزاری یادواره ۵۷۳ شهید حوزه نظم و امنیت کرمان خبر داد.

یادواره ۵۷۳ شهید حوزه نظم و امنیت کرمان برگزار می شود

کوروش احمد یوسفی در نشست خبری پیرامون برگزاری یادواره ۵۷۳ شهید حوزه نظم و امنیت استان کرمان بیان داشت: نیروی انتظامی سازمانی است که شهادت در آن جاری و ساری است که نمونه آن شهید «محمدامین الله‌دادی» است که چند روز قبل به فیض شهادت نائل آمد.

وی افزود: شهدای نیروی انتظامی جان خود را آگاهانه تقدیم می‌کنند تا هموطنان آنان در شرایط مطلوب و پر از امنیت زندگی کنند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان گفت: در دوره‌ای که همه سرگرم زندگی خود هستیم عده‌ای جان فشانی می‌کنند تا خللی در آسایش مردم وارد نشود لذا همه قشرهای جامعه در زیر چتر امنیتی که نتیجه خون شهدا است فعالیت می‌کنند اما مطلبی که کمتر جامعه به آن توجه می‌کنند توجه به خون شهداست.

احمد یوسفی اظهار داشت: جامعه باید احساس دین به خون شهدا داشته باشد اما این موضوع در زندگی مردم کمتر دیده می‌شود.

وی افزود: سعی نیروی انتظامی این است که همه در آسایش و آرامش زندگی کنند و این بالاترین ایثار و گذشت است و معتقدم که شهدا از آسایش خود گذشتند تا مردم از هر قشر و گروه و با هر عقیده‌ای در آسایش و امنیت زندگی کنند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان تصریح کرد: شهدای پلیس مظلومانه جان فشانی می‌کنند و در نظر آن‌ها گروه و فرد خاصی وجود ندارد و هر کسی که در جغرافیای استان زندگی می‌کند زیر چتر امنیت آن‌ها قرار دارد.

وی با اشاره به سخن پیامبر اکرم (ص) مبنی بر اینکه «مردم دو نعمت پنهان دارند که از آن‌ها غافلند یکی نعمت سلامتی و دیگری امنیت است»، گفت: مردم در جامعه در امنیت کامل به سر می‌برند و ابن باعث شده که از آن غافل شوند.

احمدیوسفی بیان داشت: در جبهه نیروی انتظامی نیروهای ما ۲۴ ساعته در حال خدمت هستند که این مدل می‌تواند در شرایط اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و … به عنوان الگو در همه زمینه‌ها مطرح شود.

وی افزود: نسل امروز نسل خردگرایی است؛ نسلی است که با دلیل و برهان و نگاه اجتماعی تبیین یک موضوعی را می‌پذیرد و این مساله کار نیروی انتظامی را آسان کرده است.

احمد یوسفی در ارتباط با برنامه‌های یادواره ۵۷۴ شهید نیروی انتظامی گفت: در ۱۰ سال گذشته تا به حال نیروی انتظامی ۱۰۰ شهید تقدیم کرده که میانگین سنی‌شان ۲۲ سال است.

وی ابراز داشت: یادواره شهدا از اول خرداد ماه آغاز شده و طی این چند روز ۵۷۳ جلسه قرآن و ۵۷۳ هزار صلوات تقدیم به شهدا کردیم بیش از ۴۰ نشست تخصصی داشتیم همچنین اجلاسیه یادواره در شب بیست و یکم خرداد در محل حسینیه ثارالله برگزار خواهد شد و ۲۲ خردادماه در محل هایتک برنامه‌ای با حضور خانواده شهدای نیروی انتظامی و مسئولان از جمله سردار اشتری فرمانده ناجا برگزار می‌شود.

 

احمدیوسفی گفت: نشست فرماندهی با استاندار کرمان، نامگذاری سه راه سیلو به «سه راه پلیس» و نصب هفت تابلو از سرداران شهید از دیگر برنامه‌های پیش رو است.


خروج