مهدی صدفی:

تحقق بیانیه گام دوم انقلاب رویکرد برگزاری مراسم ملی و مذهبی در استان کرمان است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه تحقق بیانیه گام دوم انقلاب رویکرد برگزاری مراسم ملی و مذهبی در استان است گفت: تمام ویژگی‌هایی که در بیانیه گام دوم توسط رهبر انقلاب بیان شده در زندگی و سیره امام خمینی(ره) وجود دارد.

تحقق بیانیه گام دوم انقلاب رویکرد برگزاری مراسم ملی و مذهبی در استان کرمان است

مهدی صدفی در جلسه ستاد بزرگداشت ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی نماینده محترم ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان برگزار شد اظهار داشت: در آستانه دو رویداد مهم روز جهانی قدس و 14 خرداد سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) هستیم.

وی با بیان اینکه هر دو مناسبت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند که باید نسبت به برگزاری این دو مراسم برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود گفت: امام(ره) روز قدس را روز اسلام می‌دانستند و فرمودند این روز مربوط به یک قوم و قبیله نیست بلکه روز تمام مسلمانان جهان است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه در این زمینه جلسات تبیینی در نظر گرفته شده است افزود: در بحث برگزاری مراسم ارتحال امام نیز همه ما به امام خمینی(ره) مدیون هستیم چرا که اندیشه جاودانه امام(ره) باعث شد این نظام اسلامی مسیر خود را بدون توقف پیش ببرد.

وی با بیان اینکه تحقق بیانیه گام دوم انقلاب رویکرد ما در برگزاری مراسم ملی و مذهبی در استان کرمان است عنوان کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب توجه به معنویت و اخلاق، مقابله با کانون‌های ضداخلاقی و مبارزه با ظلم و فساد برجسته است.

صدفی با اشاره به اینکه تمام توصیه هایی که در بیانیه گام دوم توسط رهبر انقلاب بیان شده است در زندگی و سیره امام خمینی(ره) وجود دارد گفت: امسال سومین سال است که مراسم ارتحال امام با ماه مبارک رمضان مصادف شده است و خوشبختانه خیرات و برکات خوبی در راستای تبیین سیره امام(ره) داشته است.

وی با بیان اینکه ستاد بزرگداشت ارتحال امام استان کرمان تشکیل شده است و تاکنون جلسات متعددی برای برگزاری این مراسم برگزار شده است افزود: بهره‌گیری از محافل قرآنی و جلسات ویژه ماه رمضان به یاد و نام امام راحل جزو برنامه‌های ستاد است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه اقشار مختلف مردمی برای برگزاری مراسم ارتحال امام(ره) در کرمان اعلام آمادگی کردند بیان کرد: ویژه برنامه‌های ارتحال امام(ره) در بخش‌های مختلف فرهنگی، مراسم، هنری و مسابقه کتابخوانی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه مراسم راهپیمایی روز قدس نیز از چهارراه معلم شهر کرمان آغاز می‌شود و به سمت مصلی ادامه پیدا می‌کند گفت: به‌دلیل روزه‌دار بودن مردم مسیر راهپیمایی کوتاه‌تر انتخاب شده است.

صدفی با اشاره به اینکه برنامه‌هایی در طول مسیر راهپیمایی پیش‌بینی شده است افزود: مراسم محوری ارتحال امام(ره) نیز عصر روز 13 خردادماه در کرمان برگزار می‌شود.


خروج