نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

برای هماهنگ شدن با گام دوم انقلاب باید در ساختار و رویکردهای فرهنگی تجدیدنظر کرد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: در حوزه فرهنگ در سه محور باید به صورت جدی برنامه ها را برای هماهنگ شدن با گام دوم انقلاب مرور کنیم و محور اول ساختار است که خیلی می تواند مهم و تاثیرگذار باشد و راه را کوتاه می کند.

برای هماهنگ شدن با گام دوم انقلاب باید در ساختار و رویکردهای فرهنگی تجدیدنظر کرد

حجت الاسلام و المسلمین "حسن علیدادی سلیمانی" امروز 21 اسفندماه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان اظهار کرد: با توجه به اینکه به فرموده مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب قرار داریم و انقلاب 40 ساله شد، معظم له دستورالعمل هایی ارائه فرمودند و قرار است بر مبنای هفت محور اصلی مشق کنیم، به نظر می رسد در حوزه های مختلف نیاز به یک بازنگری جدی در حوزه های مختلف داریم.

وی افزود: در حوزه فرهنگ در سه محور باید به صورت جدی برنامه ها را برای هماهنگ شدن با گام دوم انقلاب مرور کنیم و محور اول ساختار است که خیلی می تواند مهم و تاثیرگذار باشد و راه را کوتاه می کند.

علیدادی سلیمانی تصریح کرد: باید در رویکردها تجدید نظر جدی بکنیم تا بتوانیم به اهداف برسیم و محور دیگر عملکردهاست و اگر در این سه حوزه متولیان فرهنگی کارشان را مرور کرده و با توجه به ماموریت جدید که نظام به عهده دستگاه های مختلف گذاشته و مطالبه رهبری است، کار کنند اتفاقات مبارکی می تواند رقم بخورد.

امام جمعه کرمان بیان کرد: باید در این زمینه اراده ها را متناسب با آنچه که می خواهیم اتفاق بیفتد، جزم و جدی کار کرد و اگر می خواهیم شاهد تحول در حوزه فرهنگ و به عنوان جریان پویا و موثر بود، باید اراده جدی را در دستگاه های فرهنگی ببینیم.

وی با اشاره به اینکه باید برای خرد جمعی خیلی اهمیت قائل شویم، افزود: مشورت ها، درایت، برنامه ریزی و روح حاکم بر جریان فرهنگی استان باید خرد جمعی باشد و خرد جمعی باید تبدیل به جریان فرهنگی پویا و جدی بشود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان بیان کرد: باید منابع در کنار هم قرار گرفته و نه تنها در حوزه فرهنگی بلکه در حوزه اقتصادی و .. باید منابع در کنار هم باشند.

علیدادی سلیمانی در پایان خاطر نشان کرد: احساس کردیم نیاز به قرارگاهی با همین پیش فرض ها برای رسیدن به اهداف حوزه فرهنگ در استان وجود دارد که تشکیل شده و در سال 98 با این قرارگاه فرهنگی کار را پیش می بریم.

وی افزود: قرارگاه در ذیل شورای فرهنگ عمومی کار خود را انجام می دهد و نیاز به پشتیبانی هایی دارد.

خروج