اطلاعیه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان کرمان درباره نماز عید فطر و روز قدس

دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان در خصوص ترتیب برگزاری نمازجمعه این هفته، نمازعیدسعید فطر و روز جهانی قدس اطلاعیه ای صادر کرد.

اطلاعیه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان کرمان درباره نماز عید فطر و روز قدس

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  کرمان، دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان در بیانیه ای با اشاره به اینکه برگزاری افتخارآمیز و عزت آفرین مراسم پربرکت شب های قدر، با توصیه رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) و اجرای دقیق تدابیر ستاد ملی مقابله با کرونا توسط مؤمنان، تنفسی معنوی و حیات بخش برای جامعه متأثر از شرایط دشوار ماه های گذشته رقم زد؛ افزوده است: امید می رود در عبور از بحران، موجب گشایش ابواب رحمت الهی برای ملت و کشور شود.

 در این بیانیه آمده است: در خصوص ترتیب برگزاری نمازجمعه این هفته، نمازعیدسعید فطر و روز جهانی قدس به استحضار می رسانیم:

 همانند دو هفته گذشته، نمازجمعه مورخ ۹۹/۳/۲ در 11 پایگاه نمازجمعه استان شامل شهرهای رودبار، زهکلوت، کهنوج، فاریاب، منوجان، نودژ، فهرج، ریگان، کوهبنان، پابدانا و بافت که از وضعیت سفید برخوردار هستند، اقامه خواهد شد و افزایش یا کاهش این فهرست، تابع مصوبات جدید ستاد ملی مقابله با کرونا خواهد بود.

 با عنایت به تصمیم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، راهپیمایی روز جهانی قدس امسال برگزار نخواهد شد و سخنرانی مهم ولی امر مسلمین جهان، راهبردهای پیش رو برای تجلی خشم و نفرت انسان های آزاده عالم، تا زمان نابودی غده سرطانی رژیم صهیونیستی و آزادی قدس شریف را تبیین و تعیین خواهد کرد؛ در عین حال در مناطقی که نمازجمعه برگزار می شود، ابراز انزجار و فریاد دشمن شکن مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکای نمازگزاران غیور، بدون خروج از مصلی ها و با حذف برنامه راهپیمایی، به شکل طبیعی و به نمایندگی از سایر هموطنان انقلابی که فعلاً امکان اقامه نمازجمعه ندارند، صورت خواهد پذیرفت.

 نماز عید سعید فطر امسال، با مراعات کامل ضوابط بهداشتی تدوین شده، صرفاً در مساجد سراسر استان، به استثناء شهرهای شدیداً درگیر و سایر مصادیقی که ستاد ملی مقابله با کرونا، یا کمیته استانی، متشکل از نماینده ولی فقیه، استاندار و دانشگاه علوم پزشکی تعیین خواهد نمود، برگزار خواهد شد. بر این اساس:

 نماز عید فطر در مصلی های مناطق قرمز و زرد اقامه نخواهد شد.

 اقامه نماز عید فطر در مصلی های مناطق سفید (شامل شهرهای رودبار، زهکلوت، کهنوج، فاریاب، منوجان، نودژ، فهرج، ریگان، کوهبنان، پابدانا و بافت )که مجاز به برگزاری نمازجمعه هستند، همزمان با مساجد و منوط به اینکه منجر به اجتماعات بزرگ نشود، بلامانع است.

 

 

 

 

 


خروج