1398/12/22

بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان به مناسبت فرا رسیدن ۲۲ اسفند «روز بزرگداشت شهدا»:

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان به مناسبت بیست و دوم اسفندماه، سالروز بزرگداشت مقام شامخ و والای شهدا بیانیه ای صادر کرد.

بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان به مناسبت فرا رسیدن ۲۲ اسفند «روز بزرگداشت شهدا»:

 

 

 

 

 

 ۲۲ اسفند روزی به بلندای آسمان حقیقت و به عمق دریای معرفت است؛ روز بزرگداشت یاد و خاطره شهدایی که مشعل‌های پرفروغ بصیرت، مقاومت و آرمان‌گرایی ملت آزاده ایران شدند تا جهان به این باور برسد که ایران اسلامی از تشعشع پرتو شهدا، زنده و پویاست. مردم مسلمان ایران نعمت جمهوری اسلامی و اعتلای آن در عصر حاضر را مدیون و مرهون خون پاک و مطهر شهیدانی می‌دانند که با زمان‌شناسی، درک ضرورت حضور در صحنه، رشادت‌ و از جان گذشتگی، نقش ماندگار ایثار را بر پهنه میهن اسلامی حک کردند. شهدا با گذر از تعلقات مادی و عبور از حجاب‌های دنیوی به مصداق آیه شریفه «عند ربهم یرزقون» به لقاء‌الله رسیدند.

 

 

شهدای انقلاب اسلامی با تاسی از حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام)، به ندای ولی زمان و مقتدای خویش امام خمینی(ره) لبیک گفتند و با خون خود نهال انقلاب را حیات بخشیدند و تا پای جان برای تحقق و استقرار حکومت اسلامی ایستادند تا با حاکمیت اسلام و قرآن، انسان را به درجه رفیع خلیفه الهی و عبودیت برسانند و همچون شمع، چراغ محفل بشریت گردند. وصف عظمت مقام شهید در قالب الفاظ نمی‌گنجد و کلمات از توصیف آن عاجز است؛ بی‌شک تجلیل و تعظیم شهدا، عمل به وصایای آنها، تکریم خانواده‌های معظم شهدا و اهتمام ویژه برای تحقق آرمان‌های شهیدان به عنوان یک تکلیف همگانی برای نیل به قله‌های عزت و تعالی تداوم خواهد داشت زیرا هرگونه غفلت و انحراف از این مسیر نورانی هزینه‌های سنگینی را به دنبال خواهد داشت.

 

 

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان ضمن گرامیداشت روز شهدا و پاسداشت یاد و خاطره شهیدان گرانقدر انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس،شهدای غدیر،شهدای  مدافع حرم وشهدای مقاومت بالاخص سردار دلها سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی وهمراهانش با تاکید بر لزوم پیگیری منویات و رهنمودهای حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) در معرفی مقام شهید، از همه مدیران، مسئولان و آحاد جامعه درخواست دارد تا در مسیرنورانی و پرفروغ شهیدان گام برداشته و مشی و رسمشان را نصب العین خود قرار داده چرا که به فرموده امام خامنه ای مدظله العالی؛ زنده نگهداشتن یاد شهدا باعث تداوم حرکت انقلاب خواهد بود.

 


خروج