1399/06/22

امام جمعه رفسنجان ۸۹ جلد کتاب مرجع به کتابخانه کانون فرهنگی هنری نینوا اهدا کرد

کتابدار کتابخانه امام حسین(ع) کانون فرهنگی هنری نینوا مسجد پیامبر اعظم کشکوئیه رفسنجان گفت: ۸۹ جلد از کتاب شامل تفسیر نور، تفسیر نمونه، و... توسط امام جمعه رفسنجان به این کتابخانه اهدا شد.

امام جمعه رفسنجان ۸۹ جلد کتاب مرجع به کتابخانه کانون فرهنگی هنری نینوا اهدا کرد

 

 

 


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمان، حمیده رجب زاده بیان کرد:  این کتابخانه  در سال 92 در زمینی به مساحت 400 متر مربع  بنا شد و در حال حاضر 720 عضو دارد که از کتاب ها و منابع این کتابخانه بهره مند می شوند.

کتابدار کتابخانه امام حسین(ع) کانون فرهنگی هنری نینوا مسجد پیامبر اعظم کشکوئیه رفسنجان تصریح کرد: این کتابخانه مجهز به دوربین مداربسته، بیش از 100 میز و صندلی و 11 سیستم کامپیوتر است که تعدادی از این سیستم ها به اینترنت متصل است و چنانچه افرادی در منزل کامپیوتر نداشته باشند می توانند از این امکانات استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه طی روزهای اخیر امام جمعه رفسنجان 89 جلد کتاب نفیس را به کتابخانه امام حسین(ع) کشکوئیه اهدا کرده؛ خاطرنشان کرد: قبلاً بیش از 10 هزار و 700 جلد کتاب در زمینه های مختلف درسی، مذهبی، رمان، دینی، شهدا، تفسیر قرآن و ... در خزانه داشتیم که با توجه به کمبود کتاب های تفاسیر قرآنی و کتاب های شهدای مدافع حرم و کتاب های مذهبی، حجت الاسلام اصغر عسکری امام جمعه رفسنجان 89 جلد کتاب نفیس شامل 27 جلد تفسیر نمونه، 10 جلد تفسیر نور، 22 جلد صحیفه امام خمینی، 15 جلد پیام امیرالمومنین(ع) و 15 جلد لغت نامه دهخدا را اهدا کردند که با این اهداء جمع کتاب های کتابخانه به 10 هزار و 800 جلد افزایش یافت؛ از ایشان تشکر می کنیم که به امر ترویج کتابخوانی و نیز رفع کمبود کتاب های این کتابخانه اهمیت دادند و موجب خیر شدند تا مراجعین ما بتوانند از مطالعه کتاب های مورد نیاز خود بهره مند شوند.

رجب زاده افزود: فرهنگ کتابخوانی به خاطر فضای مجازی کمرنگ شده و آموزش و پرورش و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی می توانند با برگزاری مسابقاتی فرهنگ مطالعه و  کتابخوانی را ترویج دهند و این همکاری ها را با کتابخانه امام حسین(ع) داشته باشند و جوایزی در نظر بگیرند؛ زیرا هزینه های کانون های مساجد محدود است که بخواهد مسابقات کتابخوانی را برگزار کند لذا از بنگاه های اقتصادی مانند مجتمع مس سرچشمه، اداره ارشاد و آموزش پرورش شهرستان این کمک را می طلبیم.وی خاطرنشان کرد: در زمان بحران کرونا هم کتابخانه به خاطر دانشجویان و کنکوری ها باز بود و خدمات ارائه می داد همچنین در این زمان مراجعینی داریم که می آیند و کتاب هایی جهت مطالعه در منزل به امانت می گیرند و به نسبت و با توجه به وجود کرونا استقبال مراجعین خوب است.

 

 

 


خروج