1399/06/20

شرکت در بخش ویژه جشنواره قرآنی هدهد با موضوع شهید سلیمانی برای عموم است

کارشناس قرآنی و عترت دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: علاقمندان و متقاضیان شرکت در جشنواره قرآنی هُدهُد می توانند تا ۳۱ شهریور ماه امسال آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

شرکت در بخش ویژه جشنواره قرآنی هدهد با موضوع شهید سلیمانی برای عموم است

 

 


 

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان ، فاطمه حسنی بیان کرد: هر ساله جشنواره قرآنی هُدهُد ویژه اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار می شد که با توجه به شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی، بیست و پنجمینِ دوره این جشنواره امسال در ۲ بخش عوامل دانشگاه علوم پزشکی و بخش ویژه شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی برگزار می شود.

کارشناس قرآنی و عترت دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان  ادامه داد: در بخش دانشگاهی؛ دانشجویان و اساتید و کارکنان این دانشگاه ها در موضوعات آوایی، معارف، پژوهشی، فن آوری، تیمی، هنری و صنایع دستی می توانند شرکت کنند و به رقابت بپردازند.وی تصریح کرد: در زمینه آوایی 14 رشته شامل قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، ترجمه خوانی، حفظ سوره حجرات با ترجمه، حفظ یک جزء، حفظ 3 جزء، حفظ 5 جزء، حفظ 10 جزء، حفظ 20 جزء، حفظ کل، اذان، دعا و مناجات خوانی، آئین سخنوری، همخوانی و تواشیح است.

حسنی رشته های بخش معارفی را تشریح کرد و گفت: در این زمینه هم علاقه مندان در رشته های آشنایی با احادیث اهل بیت (ع)، آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه، آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم، آشنایی با سیره معصومین (ع)، حفظ موضوعی قرآن کریم، احکام، پرسمان معارفی،  سبک زندگی قرآنی و نماز می توانند شرکت کنند .

 وی  عنوان کرد: در بخش پژوهشی هم دانشگاهیان می توانند در رشته های مقاله نویسی، تألیف کتاب، بررسی و نقد کتاب و تلخیص کتاب شرکت کنند؛ در بخش ادبی هم رشته های شعر نو، شعر کلاسیک، داستان نویسی،  نمایشنامه نویسی و فیلمنامه نویسی در نظر گرفته شده است.

سنی گفت: رشته های بخش تیمی این جشنواره هم شامل مسابقات تیمی و مناظره است و  در بخش هنری و صنایع دستی 12 رشته شامل خوشنویسی، نقاشی، عکاسی، معرق، منبت، تابلوفرش، تذهیب، فیلم کوتاه، طراحی پوستر، نمایش (تئاتر صحنه) و تیزر و نماهنگ،  افراد می توانند شرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: بخش ویژه این جشنواره (ویژه شهادت حاج قاسم سلیمانی) برای عموم است و علاقه مندان می توانند آثار خود را در 5 رشته شعر، داستان، نماهنگ، اپلیکیشن و مقاله نویسی ارسال و در سایت جشنواره هُدهُد به نشانی www.quran.behdasht.gov.ir فرم ثبت نام بخش ویژه را پر کنند و اگر با مشکل روبرو شدند با 09393578427 تماس بگیرند.

حسنی جوائز هر رشته را برای نفر اوّل 15 میلیون ریال، نفر دوّم 10 میلیون ریال و نفر سوّم هم 5 میلیون ریال عنوان و خاطرنشان کرد: در رفسنجان این جشنواره به همت مجتمع مس سرچشمه برگزار خواهد شد و اختتامیه آن هم در آذر ماه است.وی با اشاره به اینکه تا کنون بیش از ۳۰۰ نفر از رفسنجان آثار خود را برای شرکت در این جشنواره ارسال کردند؛ بیان کرد:‌ سال گذشته ۵۷۰ نفر در این جشنواره شرکت داشتند و امسال با توجه به اضافه شدن بخش ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی امیدواریم افراد بیشتری شرکت کنند.

 

 

 

 


خروج