1399/06/10

۵۰۰ نفر‌ زندانی غیر عمد در رفسنجان تا اربعین آزاد می شوند

امام‌ جمعه رفسنجان‌ گفت: پیش بینی کردیم‌ با کمک موکب‌ های رفسنجان تا اربعین‌ حسینی ۵۰۰‌ نفر از زندانیان‌ غیر عمد در این شهرستان‌ آزاد شوند.

۵۰۰ نفر‌ زندانی غیر عمد در رفسنجان تا اربعین آزاد می شوند

 

 

 


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات کرمان  ، حجت‌ الاسلام اصغر عسکری در آئین‌ کلنگ زنی‌ حسینیه و کانون‌ فرهنگی موکب‌ خاتم. الانبیاء‌ رفسنجان‌ بیان‌ کرد: اقدام‌ خالصانه‌ ای که امام‌ حسین (ع) در نهضت‌ همیشه جاوید خود انجام‌ دادند‌ به میدان‌ آوردن‌ همه هستی و دارایی، اصحاب و یاران و نوامیس در روز عاشورا بود؛ خداوند هرچه به امام‌ حسین‌ بدهد کم است، یکی از چیزهایی ‌که خداوند به امام‌ حسین داد عشق و ارادت به امام‌ حسین‌ را در دل ها قرار داد؛ هر کس امام‌ حسین (ع) را شناخت در مقابلش زانو زد‌ آن‌ هایی که تعظیم‌ نکردند امام‌ را نشناختند.

امام جمعه رفسنجان افزود: انسان‌ هایی که مسلمان‌ هم‌ نیستند مانند ماهاتما گاندی که شاید خدا را قبول ندارد و باورهای دینی‌ هم ندارد‌ وقتی امام‌ حسین (ع) را می شناسد می گوید برای آزادسازی هندوستان من‌ امام حسین‌ (ع)رهبر مسلمانان و شیعیان را پیشنهاد می کنم‌ لذا هرکس امام‌ را شناخت از او تجلیل کرد و زانوی ادب زد و هر کسی راجع‌ به امام‌ حسین (ع) به نحوی شروع کرد یا به شعرخوانی یا ارائه خطابه ای،  ساخت خانه و اطعام‌ می پردازد و ارادت‌ خود را نشان‌ می دهد.

 حجت‌ الاسلام‌ عسکری تصریح‌ کرد: بعضاً ممکن‌ است مشکلات سیاسی، اخلاقی و ... داشته‌ باشند امّا وقتی نام‌ امام‌ حسین (ع) و نهضت ایشان مطرح می شود باز در صحنه هستند و باید این‌ علاقه مندی مردم‌ را پاس بداریم‌ با توجه به بیماری کرونا که عالمگیر شده شور و عزای عاشقان‌ امام‌ حسین‌ (ع) پدیدار می شود که وصف نشدنی است.

وی ادامه داد: در قالب هیچ خطابه ای نمی توان این‌ عشق، حضور و علاقه مردم‌ را نسبت به امام سوم‌  شیعیان‌ بیان‌ کرد؛ موکب خاتم الانبیاء رفسنجان توانمند و منشا‌ خدمات‌ ارزشمندی در کشور عراق و ایران‌ بوده و هست، کرونا که پیش آمد کار و فعالیت کردند و این‌ فعالیت‌ ها ادامه دارد؛ قبل از شیوع کرونا هم در عراق به اطعام‌ زائران‌ امام‌ حسین (ع)در ایّام‌ اربعین‌‌ ارائه‌ می شد امسال هم پیش‌ بینی‌ می شود راهپیمایی روز اربعین‌ را به دلیل کرونا نخواهیم داشت در کشورهای اسلامی غرب ایران بیشترین‌ بیماری کرونا در عراق است و در کشورهای حاشیه شرق ایران‌ هم بیشترین‌ بیماری کرونا‌ در هندوستان‌ است و این زنگ خطری است‌.

امام‌ جمعه رفسنجان گفت:‌ گرچه مردم در راه امام‌ حسین (ع) سر و جان‌ می دهند امّا حفظ جان‌ و سلامتی هم مهم‌ است و این. عشق و علاقه مردم‌ به نحوی کنترل شود و با اقداماتی‌ که‌ انجام‌ می شود سلامتی  تهدید نشود.

 وی ادامه داد: این عشق به امام‌ حسین (ع) را می توان در جلوه‌ های دیگری‌ انجام داد؛ امسال موکب‌ ها کارهای‌ خود را در ۳ جهت ساماندهی کنند‌ یکی آزادسازی زندانیان غیرعمد باشد؛ در جریان کربلا حُر آزاد شد‌ وقتی هم به شهادت رسید ‌ امام‌ حسین‌ سر این‌ سرلشکر تازه‌ به حق رسیده را‌ به زانو گرفت و فرمود تو آزادی!

 حجت‌ الاسلام‌ عسکری بیان کرد: خیلی فضیلت دارد عضو خانواده‌ ای که از زندان آزاد شود در ذهنش‌ این‌ معنا زنده است‌ که به احترام امام‌ حسین (ع) آزاد شده است و این‌ فرد علاقه اش به امام‌ حسین‌ بیشتر می شود؛ دیگری هم اطعام در قالب بسته های معیشتی‌ است‌؛ موکب ها  این بسته‌ ها را آماده کنند و به جای پخت‌ نذری بین‌ مردم‌ توزیع کنند؛ همچنین موکب‌ ها می توانند هزینه را در ستاد بازسازی عتبات عالیات صرف کنند که هنوز ۱۸۰۰ خشت‌ طلا در ساخت گنبد امام حسین برای پنجره ها نیاز است، هزینه را در  راستای خریداری سنگ، سیمان، کارگر و ... را مصرف کنند.

وی ادامه داد: فقط شن کرمان‌ برای ساخت و ساز بتن‌ ها در ستاد بازسازی عتبات عالیات کاربرد دارد یا سنگی که برای دیوارهای حرم است از شهر راین تهیه شده و این‌ ها همه نشانه‌ است؛ الان‌ جایی که گنبد امام حسین (ع) ساخته و منتقل شده است ستاد معراج‌ شهدای استان کرمان بود‌.

وی خاطرنشان‌ کرد: موکب ها هزینه ها را برای اطعام، آزادسازی زندانیان‌ جرائم‌ غیرعمد و کمک به عتبات‌‌ عالیات صرف کنند؛ مردم رفسنجان عشق و ارادت خاصی به امام حسین (ع) نشان می دهند و در اعطای خشت‌ های طلا‌ از همه جلوتر هستند‌ در کارهای موکب هم رفسنجان‌ از همه جلوتر است‌ و شرکت رفسنجان‌ ویژه‌ است با پیش بینی که کردیم با جمع آوری کمک ها توسط موکب‌ ها ‌ ۵۰۰‌ نفر از زندانیان‌ جرائم‌ غیر عمد در رفسنجان تا اربعین‌ آزاد می شوند.

 


خروج