1399/04/03

۹۳ کانون فرهنگی هنری مساجد در رفسنجان وجود دارد

کارشناس فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رفسنجان و امور کانون های مساجد گفت: ۹۳ کانون فرهنگی هنری مساجد در این شهرستان فعالیت دارد.

۹۳ کانون فرهنگی هنری مساجد در رفسنجان وجود دارد

 

 


 


 

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  کرمان،مهدی عبدالهی در نشست خبری با اشاره به بخشی از فعالیت های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: نام تمامی سردرب اصناف باید به تأیید این اداره برسد به عبارتی صاحبان هر شغل باید بامراجعه به اداره فرهنگ و ارشاداسلامی تأئیدیه نام آن را از لحاظ محتوایی دریافت کند و سپس اقدام به نصب تابلوی سردرب مغازه بکند.

کارشناس فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رفسنجان و امور کانون های مساجد با اشاره به اینکه یک سالی هست که این کار انجام می شود؛ افزود: صاحبان مشاغل به سامانه سردرب اصناف وارد می شوند و اطلاعات مربوطه را ثبت می کنند.

وی در رابطه با اشاره به شورای فرهنگ عمومی شهرستان هم اظهار کرد: این شورا از مهمترین بحث فرهنگی شهرستان است که دارای 9 کارگروه است؛ یکی از آن ها کارگروه رسانه و فرهنگ است به مدیریت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای اصلی آن هم اعضای خانه مطبوعات، پلیس فتا، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و ... هستند.

عبدالهی بیان کرد: مؤسسات فرهنگی هنری شهرستان به دو بخش چند منظوره و تک منظوره تقسیم می شوند، 11 موسسه فرهنگی هنری چند منظوره، 29 موسسه تک منظوره فرهنگی هنری و 2 موسسه هنری داریم.

وی تصریح کرد: بخش دیگر در امور فرهنگی چاپخانه ها هستند و ما در شهرستان 33 چاپخانه داریم، یکی دیگر از بحث های فرهنگی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون های فرهنگی هنری شهرستان هستند که 93 کانون فرهنگی هنری مسجد داریم.

این کارشناس فرهنگی و هنری ادامه داد: طرحی از سال 98 به نام طرح فهما مطرح و تقریباً ماهیت جدید به کانون های مساجد کشور داده شد؛ سال گذشته برای تمامی کانون های سطح کشور شبکه ای ایجاد و سامانه فهما راه اندازی شد و کانون های مساجد کشور در این سامانه و شبکه به رقابت پرداختند.

وی ادامه داد: 25 هزار و 522 کانون دراین سامانه ثبت نام کردند و در کل کشور قابل مشاهده است و استان کرمان 650 کانون فرهنگی هنری مساجد دارد که یکی از آن ها کانون فرهنگی هنری رفسنجان است که در رویداد فهما در سطح کشور در حوزه ایثار و شهادت برتر شناخته شد.

 

 


خروج