امام جمعه کرمان:

حیات و شهادت سردار سلیمانی جهان اسلام را در تحت تاثیر قرار داد‌

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان گفت: سردار سلیمانی شخصیت برجسته‌ای است که جهان اسلام را در حیات و شهادتش تحت تاثیر خود قرار دارد.

حیات و شهادت سردار سلیمانی جهان اسلام را در تحت تاثیر قرار داد‌

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی صبح امروز در آئین تشییع پیکر مطهر سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سردار حسین پورجعفری در جمع میلیونی عزاداران در میدان آزادی کرمان با خیرمقدم به همه میهمانان و مردم کرمان اظهار داشت: طبق وصیت شهید عزیز و طبق نظر خانواده ایشان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی خاکسپاری خواهد شد.

وی با بیان اینکه سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی شخصیت برجسته‌ای است که جهان اسلام را در حیات و شهادتش تحت تاثیر خود قرار دارد افزود: به عنوان یک کرمانی به خود می‌بالم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان گفت: امیدوارم ما مردم کرمان میزبان خوبی برای این شهید که به زادگاهش بازگشته و میهمانی که از سراسر کشور آمده‌اند باشیم.

به گزارش تسنیم نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان در ابتدا پیام مقام معظم رهبری در پی شهادت سردار بزرگ و پرافتخار حاج قاسم سلیمانی و همراهان او را قرائت کرد.

متن پیام حضرت آیت الله خامنه‌ای به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت عزیز ایران!

سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیبه شهیدان، روح مطهر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم، و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیةالله ارواحنا فداه و به روح مطهر خود او تبریک و به ملت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود.با رفتن او به حول و قوه‌ی الهی کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خط جهاد و مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد.

ملت ایران یاد و نام شهید عالیمقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ جهان اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت می‌گویم.

سیّدعلی خامنه‌ای

13 دی ماه 1398

انتهای پیام/511/ش


خروج