1398/09/02

بیانات رهبری آب روی آتش فتنه‌گران ریخت

امام جمعه جیرفت گفت: در خصوص حوادث اخیر در کشور، فرمایشات حکیمانه‌ امام امت آب روی آتش فتنه‌گران ریخت.

بیانات رهبری آب روی آتش فتنه‌گران ریخت

حجت‌الاسلام رضا سعادت‌فر در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: در خصوص حوادث اخیر در کشور، فرمایشات حکیمانه‌ امام امت آبی بر روی آتش فتنه‌گران ریخت، لذا عُمر فتنه در سال ۹۸ بسیار کاهش پیدا کرد و تنها دو روز دوام آورد در حالی که در سال ۹۶، هشت روز و در سال ۸۸ حدود هشت ماه به طول انجامید.

امام جمعه جیرفت عنوان کرد: در اصل گران شدن بنزین، اعتراضی نیست، دولت در سال ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه‌ پنهان می‌دهد که دوسوم آن در مقوله‌ انرژی است و حدود ۵۰ درصد این یارانه را هم ثروتمندان که سه دهک بالای جامعه هستند، می‌برند و در خصوص شیوه‌ها و روش‌های کار است که مردم اعتراض جدی دارند.

وی با بیان اینکه کمک به محرومین و جلوگیری از قاچاق سوخت دو هدف اجرای این طرح عنوان شده است، افزود: سهمیه‌بندی بنزین و کارت سوخت در دولت‌های گذشته افتاده بود و با توجیه جلوگیری از قاچاق و گران کردن سالانه بنزین و رسیدن به قیمت جهانی، این طرح را تعطیل کردند و الان دوباره اجرا می‌کنند.

 

سعادت‌فر خاطرنشان کرد: از قوه قضاییه توقع جدی داریم که با عاملان تعطیل کردن طرح‌های خوبی که در گذشته اجرا می‌شد، برخورد قاطع بکنند.


خروج