1398/07/07

تعداد ثبت‌نام زائران کرمانی اربعین در سامانه سماح از ۴۰ هزار نفر گذشت

مدیر‌کل حج و زیارت استان کرمان با اشاره به اینکه تعداد ثبت‌نامی زائران کرمانی اربعین از ۴۰ هزار نفر گذشته است گفت: ۱۱۴ دفتر ثابت و ۱۰ دفتر موقت در سطح استان کرمان ثبت‌نام زائران را انجام می‌دهند.

 تعداد ثبت‌نام زائران کرمانی اربعین در سامانه سماح از ۴۰ هزار نفر گذشت

محمود عرب‌نژاد در جلسه ستاد اربعین استان کرمان که با حضور محمد‌صادق بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان برگزار شد، اظهار داشت: تا امروز 40 هزار و 264 زائر از استان کرمان در سامانه سماح ثبت‌نام کردند.

وی با اشاره به اینکه  114 دفتر ثابت و 10 دفتر موقت در سطح استان کرمان ثبت‌نام زائران را انجام می‌دهند گفت: کرمان رتبه دوم کشوری از نظر ثبت‌نام زائران در سامانه سماح را دارد.

مدیر‌کل حج و زیارت استان کرمان با بیان اینکه زائران اربعین حتما باید در سامانه سماح ثبت‌نام کنند تاکید کرد: در غیر این صورت هر مشکلی که در عراق به‌وجود آید بر عهده خود زائر است و در حادثه‌ای که در روز عاشورا در کربلای معلی ایجاد شد، زائران مشکلات زیادی پیدا کردند.

عرب‌نژاد با اشاره به اینکه در سال گذشته 63 هزار نفر زائر کرمانی در سامانه سماح ثبت‌نام کرده و صدور ویزا برای آنها انجام شد گفت: امسال پیش‌بینی افزایش زائران استان کرمانی وجود دارد و25  هزار تومان برای ثبت‌نام زائران اخذ می‌شود که 22 هزار تومان آن برای خدمات بیمه‌ای دریافت می‌شود.

در این جلسه حجت‌الاسلام حسین سازندگی مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان کرمان نیز با بیان اینکه شعار اربعین امسال همان شعار " الحسین یجمعنا" و رنگ سرخ است اظهار داشت: کتابچه راهنمای زائران در استان کرمان چاپ و در حال توزیع است.

وی با اشاره به اینکه موکبهای ایرانی داخل خاک عراق همه موکب حسینی هستند و مانند سال گذشته استانی اعمال نمی‌شود گفت: برنامه‌ریزی برای حضور روحانی در موکب‌ها شده است که مبلغ و مبلغه اعزام شود.

فاطمه‌السادات حسینی مدیر‌کل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان نیز با بیان اینکه اربعین فرصت بسیار خوبی برای دیدن جاذبه امام حسین‌(ع) بوده که چه تاثیرگذاری در عالم داشته است افزود: همانند سال گذشته گردان بانوان نانوا برای پخت نان در کربلای معلی اعزام می‌شود.

 

به نقل از خبرگزاری تسنیم


خروج