جزئیات برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) و قیام ۱۵ خرداد در کرمان

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به برنامه‌های سی‌امین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و مراسم بزرگداشت قیام ۱۵خرداد در استان گفت: این برنامه‌ها در قالب فعالیت‌های مردمی و خودجوش در شهرستان‌های سراسر استان برگزار می‌شود.

 جزئیات برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) و قیام ۱۵ خرداد در کرمان

مهدی صدفی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سی‌امین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) را در پیش داریم اظهار داشت: تجلیل و تکریم امام(ره)، تکریم از خوبی‌ها و ارزش‌هاست.

وی با بیان اینکه امروز جامعه ما نیازمند ترویج و تبیین اندیشه‌های امام خمینی(ره) است گفت: استفاده از سیره امام(ره) در جهت ترویج خوبی‌ها و تبیین آن برای نسل‌های آینده بسیار اهمیت دارد و این ایام فرصت مناسبی است تا از مجالس و مناسبت‌های این ایام در این زمینه بهره برد.  

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان فضائل رایج در جامعه را به وجود امام راحل(ره) دانست و افزود: نقطه اتکای امام خمینی(ره) پس از خداوندمتعال، مردم بود.

وی با اشاره به افکار و اندیشه‌های معمار کبیر انقلاب یادآور شد: امام(ره) معتقد بود مردم وقتی آگاه، متحد و مجهز به سلاح ایمان شوند، هیچ نیرویی نمی‌تواند در برابر آنها ایستادگی کند.

صدفی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با امام خمینی(ره) گفت: رهبر معظم انقلاب فرمود «کیست امام(ره) را آنگونه که باید بشناسد» و این یعنی هنوز شاخص‌های ارزشمند زندگی امام(ره) شناحته نشده و در جامعه مورد استفاده قرار نگرفته است.

وی با اشاره به اینکه ویژه برنامه‌های سی‌امین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و مراسم بزرگداشت «قیام خونین 15خرداد» در تمامی شهرها، بخش‌های و روستاهای استان گفت: این برنامه‌ها در قالب فعالیت‌های مردمی و خودجوش در شهرستان‌های سراسر استان برگزار می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه مراسم محوری سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) دوشنبه 13 خرداد ماه از ساعت 18 تا 20 در مصلی امام علی(ع) برگزار می‌شود گفت: سخنران ویژه این مراسم حجت‌الاسلام والسلمین حاجی‌صادقی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

وی عنوان کرد: مراسم بزرگداشت «قیام خونین 15خرداد»، ساعت 18 عصر سه شنبه چهاردهم خردادماه در محل حرم شهدای گمنام در ورودی موزه دفاع مقدس کرمان برگزار می‌شود.


خروج