اولویت های مهم فرهنگی استان کرمان از دیدگاه نماینده ولی فقیه و امام جمعه

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان تصریح کرد: ۵ مسئله کلان باید در اولویت قرار گیرد تا ارتقاء فرهنگی در استان زودتر اتفاق بیفتد.

اولویت های مهم فرهنگی استان کرمان از دیدگاه نماینده ولی فقیه و امام جمعه

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان با موضوع مهمترین اولویت ها و دغدغه های فرهنگی استان بیان داشت: پس از یک سال و چند ماه که در استان مستقر هستم به نظر می رسد چند مسئله کلان باید در اولویت قرار گیرد تا ارتقاء فرهنگی در استان زودتر اتفاق بیفتد.

 وی اولین موضوع را «آموزش و پرورش» عنوان و بیان کرد: این یک مسئله مهم و اساسی است به جهت اینکه نسل مهمی در اینجا تعلیم و تربیت می شوند؛ دوم دانشگاه که در یک کشور بسیار حساس هستند و فعال و سازنده و بخش عمده ای از عمران و آبادانی کشور بر عهده دانشگاه است ضمن اینکه به لحاظ فرهنگی هم باید به آن توجه شود.

 

امام جمعه کرمان سومین اولویت را روحانیت و حوزه علمیه ذکر کرد و افزود: بدون شک حوزه و دانشگاه رد کنار هم موفق تر هستند زیرا حوزه بدون دانشگاه و دانشگاه بدون حوزه هر یک نقیصه ای دارد که رد کنار دیگیر جبران می شود.

 وی خانواده به خصوص با محوریت مادر را موضوع مهمی در فرهنگ خواند و اظهار داشت: مادر در تربیت یک جامعه و فرهنگسازی نقش مهم و اساسی دارد.

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با تصریح به این نکته که مباحث فرهنگی باید در یک بستر انجام شود و یکی از این بسترها مسجد است، بیان داشت: برای همین از روز نخست{ انتصاب} ساماندهی مساجد در دستور کار قرار گرفت.

 وی با اشاره به اینکه ۵ اولویتی که به آن اشاره شد در شمال و جنوب استان پیگیری می شود؛ اظهار داشت: قرارگاه فرهنگی استان به همین دلیل شکل گرفته است.


خروج