به بهانه اعطای نشان ذوالفقار به سرلشکر سلیمانی:

تو ذوالفقار حیدری

عارف وارسته ای که از کویر ایران-استان کرمان- بپاخاست اما امروز هزاران چشمه از مجاهدت هایش در جهان اسلام جاری شده؛ او که حقیقتاً جلوه ای از «اشداء علی الکفار رحماء بینهم» را بارها و بارها بروز و ظهور داده است.

تو ذوالفقار حیدری

«و الذین ءامنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله و الذین ءاووا و نصروا اولئك هم المؤمنون حقاً لهم مغفرة ورزق كریم.

آنان كه ایمان آورده اند و مهاجرت كرده اند و در راه خدا جهاد كرده اند، به حقیقت مؤمنان اند، آمرزش و روزی نیكو از آن آنان است.   سوره انفال آیه 74»

 

«این آقای حاج قاسم [سلیمانی] هم از آنهایی‌ است که شفاعت می‌کند ان‌شاءالله...» (مقام معظم رهبری/سال ۸۴، سفر به کرمان)

 

کرمان به خود می بالد که فرزند رشید و غیور و مجاهدی خستگی ناپذیر چون تو دارد؛ این کویر خسته و تفتیده و خشکیده سالها است که از حضور تو جان می گیرد و همه جا و در همه صحنه ها رخ می نمایاند.

 

اسفند، ماه عجیبی است؛ یادآور عملیات هایی که در آن اوج بندگی و دلدادگی به حق از رزمندگان انقلاب دیده شد و یادآور عروج عارفانه و ملکوتی شهدایی چون همت، باکری ها، خرازی، امینی، بروسنی و...؛ در اسفند مناسبتی هم به نام روز ملی راهیان نور است؛ مشهد شهدایی که آنقدر جاذبه در خود دارد که سالانه هزاران نفر را به سمت خود می کشد؛ بیست و دوم اسفند روز بزرگداشت شهدا از دیگر مناسبت های این ماه است.

۲۰ اسفند زادروز یکی از شهدای زنده بزرگ انقلاب اسلامی نیز هست؛ او که از نوجوانی پا در راه جهاد گذاشت و به مصداق «والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا...» یک به یک راهها برایش گشوده شد و پله پله تا خدا را طی می کند و در این مسیر نورانی نه تنها هیچوقت دچار غرور نشد بلکه شهرت گریزی صفت بارز او است. از دوربین و خبرنگار و هر آنچه که به گفتن نامی از او منجر می شود به شدت پرهیز می کند.

 

سخن از مردی مجاهد است که به مصداق «من کان لله کان الله له» همه حساب و کتاب هایش با خداست. او که چشم و چراغ ولی فقیه زمانش است و با همه بزرگی اش اما متواضعانه و خاشعانه خود را «سرباز کوچک» امام خامنه ای تلقی می کند.

 

عارف وارسته ای که از کویر ایران-استان کرمان- بپاخاست اما امروز هزاران چشمه از مجاهدت هایش در جهان اسلام جاری شده؛ او که حقیقتاً جلوه ای از «اشداء علی الکفار رحماء بینهم» را بارها و بارها بروز و ظهور داده است.

 

او فرمانده سپاه قدس است؛ فرمانده ای که امید است روزی با سربازان و همرزمانش راه قدس را بگشاید و به فرمایش امام خامنه ای «امیدواریم همگی آن روزی را ببینیم که شما در قدس نماز جماعت می‌خوانید.»

 

سردار سرلشکر پاسدار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نوزدهم اسفند ماه از سوی فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به دریافت نشان عالی ذوالفقار مفتخر شد. 

 

ای ذوالفقار حیدر! امید است از گزند همه بلاها و بدخواهان محفوظ باشی؛ پایدار تا روزی که « و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین» 

 

 

 

 

 

طاهره بادامچی/ خبرگزاری شبستان


خروج