1397/12/18
مدیرکل بنیاد شهید استان کرمان اعلام کرد:

برگزاری 911 یادواره و یادمان فرهنگی شهداء در استان

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان گفت: 911 یادواره و یادمان فرهنگی و نمایشگاه با موضوع شهداء در سال جاری در استان کرمان برگزار شده است.

برگزاری 911 یادواره و یادمان فرهنگی شهداء در استان

سردار"محمدرضا حسنی سعدی" امروز 18 اسفندماه در نشست خبری با اشاره به 22 اسفند روز بزرگداشت شهداء اظهار کرد: هر سال در این روز برنامه های فرهنگی تبلیغی، دیدار با خانواده شهداء و ... برگزار می شود گرچه این فعالیت ها در برابر عظمت کار شهدای ما ناچیز است اما وظیفه یادآوری درباره شهدا را داریم.

وی افزود: ما مدیون 226 هزار و 600 شهید کشورمان هستیم و 22 اسفندماه یه معنی گرامیداشت و تکریم شهداء و خانواده آنهاست.

حسنی سعدی تصریح کرد: روز بزرگداشت شهداء یعنی تجلی و تکریم از مادران شهیدان عامری در رفسنجان که سه پسر خود را تقدیم اسلام و انقلاب کرده و خانواده شهید بی غم در بم که در عملیات کربلای 5 پدر خانواده و 5 فرزندش در جبهه بوده اند و سه پسر این خانواده شهید شده اند.

وی با اشاره به اینکه مادر شهید علی شفیعی تنها یک پسر داشته که برای اسلام، کشور و امنیت و عزت داده و 22 اسفند یعنی تجلیل از مادر شهدای جاویدالاثر که هنوز چشم به راه هستند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان با اشاره به اینک باید این ارزش ها به جامعه از طریق رسانه ها منتقل شود، اظهار کرد: 22 اسفندماه روز تجلیل از مقاومت ها، بزرگی ها و کرامت هاست. روز تجلیل از همسران شهداء که بعد از شهادت همسرانشان فرزندان را به تنهایی بزرگ کرده و بار زندگی را به دوش کشیدند و در استان کرمان همسران شهیدی داریم که بعضا 8، 9 و 11 فرزند را به تنهایی سرپرستی کرده اند.

وی افزود: برگزاری مسابقه "نامه ای به شهید" در مدارس استان، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، تجلیل و تقدیر از خادمان شهداء، افتتاحیه ساختمان اداری بنیاد شهید شهرستان بم با 350 مترمربع و ... از برنامه های 22 اسفندماه در استان کرمان است.

حسنی سعدی در ادامه با اشاره به اینکه در استان کرمان 5 هزار و 656 دانشجوی شاهد و ایثارگر داریم، گفت: در سال جاری بیش از 2 هزار مصاحبه با والدین، همرزم، فرزند و همسر شهداء به بهانه کنگره شهداء در استان انجام شده که کار بزرگی بود.

حسنی سعدی با اشاره به اشاره به نصب 280 کاشی شهید در استان بعضا با مشارکت خانواده شهداء بیان کرد: دفتر دوم وصایای شهدای استان کرمان رونمایی شده و دفاتر سوم و چهارم در حال چاپ و نهایی شدن است.

وی با اشاره به چاپ 18 هزار تصاویر شهداء و توزیع در سطح استان اظهار کرد: 911 یادواره، یادمان فرهنگی و نمایشگاه با موضوع شهداء در سال جاری در استان کرمان برگزار شده است.

مدیرکل بنیاد شهید استان کرمان با اشاره به اسکان یک هزار و 475 نفر از ایثارگران استان در مشهد طی یک سال گذشته افزود: حداقل 6 هزار دانش آموز با همکاری آموزش و پرورش در گلزار شهدای کرمان حضور پیدا کرده و از برنامه های خاطره گویی شهداء استفاده کردند.

وی افزود: سایت ایثار، کانال وصل خوبان و نوید شاهد در راستای معرفی شهداء و خاطرات شهدای استان فعالیت می کنند و 13 هزار دیدار با خانواده شهداء، ایثارگران و جانبازان در استان انجام شده است.

حسنی سعدی با بیان اینکه در سال جاری موضوع اشتغال 289 نفر از فرزندان جانباز و شهید حل شد بیان کرد: 60 هزار و 295 مورد درخواست کتبی از ایثارگران سطح استان طی یک سال گذشته پاسخگویی شده و در جشنواره شهید رجایی سال گذشته بنیاد شهد استان کرمان به عنوان دستگاه برتر در شاخص های اختصاصی انتخاب شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان گفت: در سال جاری 51 گلزار شهداء با 142 مزار در استان کرمان ساماندهی شده و در آذرماه رتبه نخست را در ساماندهی گلزارها در کشور کسب کرده ایم.

وی اظهار کرد: در یک سال گذشته 890 نفر اعزام درمانی جانبازان را به خارج از استان داشته ایم و دو نوبت کمیسیون پزشکی با تعداد 860 نفر برگزار و برای 722 نفر حق مراقبت وضع شده است.

حسنی سعدی بیان کرد: یک هزار و 168 نفر پایش سلامت جانبازان در این مدت انجام شده و 65 هزار و 844 نفر از خانواده شهداء و ایثارگران تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه درمانگاه ایثار در سال جاری تاکنون 155 هزار و 700 مورد خدمات ارائه کرده است، افزود: برای 2 هزار و 290 نفر تجهیزات پزشکی تامین شده و 25 هزار و 803 نفر تحت پوشش بیمه پایه یا سلامت قرار دارند.

خروج