1399/06/13

جشنواره خورشید کویر با 350 برگزیده پایان یافت

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: جشنواره خورشید کویر با معرفی 350 برگزیده از بین 10 هزار شرکت‌کننده به پایان رسید.

جشنواره خورشید کویر با 350 برگزیده پایان یافت

 

 


 

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمان، حسین انجم‌شعاع در اختتامیه جشنواره خورشید کویر با تسلیت ایام سوگواری سیدالشهدا (ع) اظهار داشت: شهید باهنر یکی از شخصیت‌های تراز اول انقلاب و یکی از پنج عضو شورای انقلاب و از متفکران، اندیشمندان اسلام ناب محمدی بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان بیان داشت: قبل از انقلاب که دوران خفقان شاهنشاهی بود با وجود مشکلات برای اندیشه‌های اسلامی اما شهید باهنر در قالب تشکل‌ها و موسسات مختلف در راستای ایجاد تفکر اسلام ناب محمدی تلاش کرد و اگر تفکرات شهید باهنر را در جامعه پیاده کنیم، بسیاری از مشکلات امروزی را دیگر نداریم.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه شهید باهنر در کرمان به‌دنیا آمده است، تاکنون فعالیت‌های خوبی با موضوع معرفی این شهید از جمله دو کنگره در استان کرمان برگزار شده است.

انجم‌شعاع ابراز داشت: ما برای آشنایی نسل جوان و نوجوان، فرهنگیان و دانشگاهیان با سیره شهید باهنر اقدام به برگزاری جشنواره خورشید کویر کردیم و این جشنواره در هفت مقطع برگزار شد.

وی بیان کرد: 10 هزار نفر در جشنواره خورشید کویر شرکت کردند که با توجه به محدودیت‌های کرونایی آمار خوبی است و حدود 350 نفر هم در این جشنواره برگزیده شدند که مورد تجلیل قرار می‌گیرند و همچنین از چهره‌هایی تقدیر می‌شود که طی سال‌های گذشته برای معرفی شهید باهنر تلاش کرده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان و نویسنده کتاب خورشید کویر هم در این نشست اظهار داشت: شهید باهنر نقش موثری در تکوین انقلاب و تثبیت پایه‌های نظام جمهوری اسلامی داشت.

محمدصادق بصیری ابراز کرد: دستیابی به زوایای زندگی شهید باهنر کار دشواری‌ست زیرا این دانشمند فکور به علت تواضع زیادی که داشت کمتر در میدان ادعا و شناساندن خودش ظاهر شد و این امر شناخت درون‌مایه‌های فکری و ذهنی وی را مشکل کرده است.

 

وی ادامه داد: رفتار اجتماعی، گفتار شفاهی و نقل گفتار دیگران درباره شهید باهنر یک منبع پژوهشی برای شناخت این شهید است و زندگینامه شهید باهنر در حقیقت حکایتی از رنج سختی و تحمل دشواری‌های زیاد در راه خدا در عین آرامش و نشاط روحی است

 

 

 

 


خروج