1399/04/09

نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در دستگاه های دولتی انجام می شود

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی وامور حقوقی استانداری کرمان از بازدید و نظارت ۸۰ اداره کل، سازمان، شرکت و موسسه در ۱۵۰ ساختمان در مرکز استان کرمان خبر داد.

نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در دستگاه های دولتی انجام می شود

 

 

 

 


 

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمان، غلامرضا نویدی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با این توضیح که دستگاه‌های دولتی غیر از بیمه‌ها و بانک‌ها توسط اداره کل بازرسی استانداری نظارت می‌شوند؛ گفت: باید مدنظر داشت که بانک‌های دولتی و خصوصی توسط معاونت اقتصادی و بیمه دولتی و خصوصی توسط اداره کل جذب سرمایه‌گذاری، شهرداری‌ها توسط دفتر امور شوراهای استانداری و اماکن مذهبی توسط اداره کل تبلیغات اسلامی و واحدهای تولیدی، معدنی، بازرگانی غیر از مواد خوراکی توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت نظارت می‌شوند.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی وامور حقوقی استانداری کرمان با بیان اینکه دفاتر پیشخوان دولت توسط اداره کل ارتباطات، کلانتری‌ها و دفاتر پلیس + 110 توسط نیروی انتظامی و دستگاه های زیر مجموعه قضائی توسط دادگستری نظارت می‌شود؛ ادامه داد: درباره آموزش و پرورش، دهیاری‌ها، دانشگاه‌ها، مکان‌های تفریحی، نانوایی‌ها و پمپ بنزین‌ها ستاد مقابله با کرونای استان باید تصمیم گیری کند که نظارت توسط چه دستگاهی انجام شود.

وی ادامه داد: نظارت‌ بر دستگاه‌های اجرایی از هفته قبل آغاز شده و دستگاه‌ها به چند گروه سبز، زرد و قرمز تقسیم می‌شوند و برای تعیین رنگ هر دستگاه یک چک لیست تهیه و به امضای مدیر می‌رسد که مدیران بدانند وضعیت چگونه است.

نویدی از بازدید و نظارت 80 اداره کل، سازمان، شرکت و مؤسسه در 150 ساختمان در مرکز استان خبر داد و با بیان اینکه فرمانداری‌ها خود بازرس تعیین و هر شهرستان در هفته اول 50 اداره را بازرسی کردند؛ افزود: وضعیت تحلیل مشخص شده و این هفته بازدید نوبت دوم در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه با نظارت دانشگاه علوم پزشکی چک لیست را از هفته سوم تغییر می‌دهیم و ارتقای موارد نظارتی را خواهیم داشت؛ تصریح کرد: پیش بینی شده تا چهار هفته این نظارت‌ها انجام شود و 48 ساعت به دستگاه‌هایی که وضعیت زرد دارند، اخطار داده شد و این هفته بازدید مجدد می‌شوند.


خروج