1399/04/09

استفاده از "ماسک " در کرمان اجباری شد

ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، استفاده از ماسک در اماکن عمومی و ادارات استان کرمان را اجباری اعلام کرد

استفاده از

 

 


 

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمان، موسوی آیت اللهی معاون عمرانی استاندار افزود استفاده از ماسک از ۱۵ تیرماه در همه ماسک زدن در کرمان اجباری شداماکن عمومی و بسته از جمله ادارات اجباری می‌شود.

معاون استاندار با تاکید بر جدی گرفتن نظارت‌ها افزود:بحث نظارت مورد تاکید رئیس جمهور و وزارت بهداشت نیز می‌باشد.

وی به نرخ جدید اجاره بها بین موجر و مستاجر که تا کنون بواسطه کرونا اعلام نشده بود، اشاره کرد و گفت:بر اساس تصمیم و ابلاغ جدید واحد‌ها برای تهران تا ۲۵ درصد،کلان شهر‌ها ۲۰ و مابقی نقاط کشور ۱۵ درصد که کرمان هم حداکثر تا ۱۵ درصد افزایش مجاز است.

وی از مردم خواست پیشگیری از کرونا را در اولویت امور روزمره خود قرار دهند و صداوسیما و اصحاب رسانه می‌توانند یاری گر ستاد باشند.

دکتر رشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان از گردآوری دستورالعمل جدید یکصد صفحه‌ای از سوی وزارتخانه خبر داد و گفت:در قالب این دستورالعمل‌های جدید نظارت‌ها و ضرورت رعایت آن‌ها دوچندان می‌شود.

وی از اصحاب رسانه خواست در این مرحله نیز یاری رسان ستاد پیشگیری از کرونا باشند و در عین حال شماره ۱۹۰ را نیز پل ارتباطی میان مردم و ستاد دانست.

وی با انتقاد از برخی مسافرین هواپیما‌ها گفت:وقتیکه در فرودگاه‌ها به مسافرین ماسک داده می‌شود، چرا برخی استفاده نمی‌کنند و در این گونه موارد نیاز به برخورد جدی است.

وی ادامه داد، صنوف و کارخانجاتی که از این پس دستورالعمل‌ها را رعایت نکنند، تعطیل می‌شوند.

رشیدی افزود:ظرفیت تخت بستری هنوز پاسخگوی بیماران کرونایی در استان است و اگر رعایت نکنیم به مرحله کمبود تخت هم می‌رسیم.

وی از برنامه ریزی برای تولید انبوه ماسک در سراسر کشور با همکاری وزارت صمت و شهرداری‌ها خبر داد و گفت:قرار است این ماسک‌ها با قیمت کمتر از هزار تومان عرضه شوند.

دکتر نخعی معاون دانشگاه علوم پزشکی با تاکید بر استفاده از ماسک به انواع آن اشاره کرد و گفت:ماسک پزشکی نوعی از ماسک است که در شرایط خاص تولید می‌شود و برای بیماران و مبتلایان پزشکان که با بیمار سروکار دارند استفاده شود؛ و اگر ماسک پارچه‌ای استفاده می‌شود حداقل چندلایه باید باشد.

همچنین در این نشست برای اجرای طرح سنجش دانش آموزان بدو ورود به مدارس استان برنامه ریزی شد.

 

 

 

 

 

 


خروج