1399/03/13

چله دوم انقلاب؛ نقطه تمدن ساز ایران اسلامی

از دست اندکاران و رسانه های برتر و شایسته تقدیر ستاد دهه فجر استان امروز در کرمان تجلیل شد.

چله دوم انقلاب؛ نقطه تمدن ساز ایران اسلامی

 

 


 

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمان نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان در  آیین تجلیل از دست‌اندرکاران مراسم دهه فجر چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان کرمان، با  گرامیداشت سالروز رحلت جانگداز حضرت امام خمینی(ره) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 15 خرداد افزود: این شهدا جان خود را برای پیروزی انقلاب تقدیم اسلام کردند.و گفتمان انقلاب اسلامی امروز در دنیا گسترده شده  وچهله دوم انقلاب نقطه تمدن ساز ایران اسلامی است.چله دوم انقلاب؛ نقطه تمدن ساز ایران اسلامی

 

 حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی  افزود:دوران سخت مبارزه با رژیم پهلوی نخستین مرحله انقلاب اسلامی ایران است که سال‌ها طول کشید و هزینه‌های سنگینی برای آن پرداخت شد اما تحمل این سختی‌ها ارزش آن را داشت که این انقلاب  شکوهمند به پیروزی برسد.

 

 وی با بیان اینکه دوران مبارزه با طاغوت دوران غربت اسلام و دفاع از ارزش‌های اسلامی بود افزود: امام راحل با درایت و شجاعت بی‌نظیر خود دوران مبارزه و غربت اسلام را به دوران پیروزی رساند.

 

 حجت الا سلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی خاطر نشان کرد: با پیروزی انقلاب کار تمام نشد و تازه آغاز راه بود  زیرا دشمنان اسلام از این پیروزی خشمگین و نگران شدند وپیروزی انقلاب اسلامی در حالی انجام شد که ابرقدرت‌های دنیا باور آن را نداشتند.

 

 وی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب تثبیت انقلاب اسلامی مورد تاکید بود که با رهبری‌های امام راحل به بهترین وجه ممکن انجام شد افزود: بعد از دوران تثبیت هجمه‌های جدی علیه نظام اسلامی از داخل و خارج کشور آغاز شد.

 

 

امام جمعه کرمان افزود:بعد از دفاع مقدس مرحله پیشرفت نظام اسلامی آغاز شده و امروز شاهد این پیشرفت‌ها در زمینه‌های مختلف نظامی و غیرنظامی هستیم و در دهه پنجم انقلاب که آغاز چهله دوم انقلاب اسلامی است مسئولیتی خطیر و جهانی به عهده داریم.

 

 نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان اینکه انقلاب ما مراحل سختی را پشت سر گذاشته و عزیزترین جوانان خود را فدای اسلام کرده ؛ افزود: امروز نیاز است این فرهنگ را به جهان معرفی کنیم و امروز نقطه تمدن ساز ایران اسلامی است.

 

امام جمعه کرمان افزود: امروز بیشتر از هر زمانی نیازمند وحدت و همدلی در کشور هستیم تا بتوانیم بر دشمنان خارجی نظام اسلامی موفق شویم و نگاه دنیا امروز به انقلاب اسلامی است و باید هوشیارانه عمل کنیم.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره جان باختگان از ویروس کرونا و شهدای مدافع سلامت بیان کرد: از خدا می‌خواهیم که هر چه سریع‌تر ویروس منحوس کرونا از جهان رفع شود و شرایط عادی بر کشور برگردد.حجت‌الاسلام والمسلمین  علیدادی سلیمانی یاد آور شد : شرایط خاصی در کشور به‌ علت شیوع ویروس کرونا حاکم است و به این  علت جلسه تجلیل از فعالان دهه فجر استان کرمان با تاخیر برگزار  شد.

 بصیری معاون سیاسی امنیتی استاندار نیز در این نشست بر انعکاس همه زوایا و عظمت انقلاب اسلامی و استمرار آن تاکید کرد. انجم شعاع رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان  هم؛ فعالیتهای فرهنگی و هنری با محور نوجوانان و جوانان در کنار برنامه های اجرایی را رویکرد این شورا اعلام کرد.

در پایان این مراسم  از کمیته ها کارگروه ها دستگاه ها و رسانه های برتر و شایسته تقدیر ستاد دهه فجر  استان با اهدا لوح سپاس قدر دانی شد.


خروج