1398/10/24

نخستین جانباز انقلاب در کرمان پس از تحمل سالها درد و جانبازی آسمانی شد

اکبر توسنگ، یکی از دو جانباز قطع نخاع از گردن استان، ساعت ۱ بامداد دوشنبه(۲۳ دی) در ماهان به خیل یاران شهیدش پیوست.

نخستین جانباز انقلاب در کرمان پس از تحمل سالها درد و جانبازی آسمانی شد

اکبر توسنگ، یکی از دو جانباز قطع نخاع از گردن استان، ساعت ۱ بامداد دوشنبه(۲۳ دی) در ماهان به خیل یاران شهیدش پیوست.

 

او در ۱۷ دی سال ۵۷ در حالی که یک جوان ۲۴ ساله بود، مورد اصابت گلوله چماق بدستان و عمال رژیم ستمشاهی در شهر ماهان قرار گرفت و از ناحیه گردن به پایین قطع نخاع شد؛ تاکنون بارها مورد عمل جراحی قرار گرفته، عمل هایی که نتیجه چندانی برای او نداشته است.

 

سال ۹۲ که به اتفاق تنی چند از خبرنگاران حوزه دفاع مقدس به دیدارش رفتیم آرزو می کرد: برای ساعتی هرچند کوتاه روی ویلچر بنشیند اما حتی امکان این حداقل راحتی هم برای او وجود ندارد؛ از شب هایی می گوید که خانواده اش تا ۲۰ بار او را پهلو به پهلو کرده اند؛ حالا او سالهاست که از زخم شدید بستر رنج می برد.

 

نمی دانم شاید دردهای سختی که سالهای سال همراه اکبر توسنگ شده و او با آنان رفیق شده است بهای آن بهشتی باشد که به مؤمنان وعده داده شده است؛ در شرایط سختی که خیلی ها ایمانشان را از دست می دهند چون در مواجهه با سختی ها طاقت از کف داده اند، شاید جهاد اکبر«اکبر» تحمل زخم های کهنه ای بود که از میدان نبرد به بستر بیماری آورد…و نه تنها ایمان او را سست نکرده بلکه مطمئن تر از همیشه به خدا دل بست.

 

در همان دیدار از آرزویش در آن شرایط بدحالی هم سوال کردم، گفت: چه آرزویی؟! در حالی که آه سردی از نهادش برمی خاست اما برقی در چشمانش درخشید و با دلی سوخته گفت: کاش سالم بودم و جان فدائی رهبر می شدم؛ کاش سالم بودم به سوریه می رفتم.

 

توسنگ همچنین از عرض ارادتش به حضرت زهرا(س) و عنایت ویژه آن حضرت به خودش هم برایمان گفت؛ از شدت درد جملات را برایمان بریده بردیده می گوید.

 

 

مراسم تشییع پیکر پاک جانباز شهید حاج‌اکبر توسنگ سه‌شنبه( 24 دی) ساعت 10 صبح از میدان امام خمینی (ره) تا گلزار شهدای ماهان برگزار می‌شود.

 

 

به نقل از خبرگزاری شبستان


خروج