1398/10/21

شهادت سردار سلیمانی ابهت آمریکا را در هم شکست

ائمه جمعه کرمان با تقدیر از اقدام سپاه در سیلی‌زدن به آمریکا، شهادت سردار سلیمانی را موجب درهم شکستن هیمنه و ابهت آمریکا در منطقه و جهان دانستند.

شهادت سردار سلیمانی ابهت آمریکا را در هم شکست

 حجت‌الاسلام منتظری امام جمعه انار در خطبه‌های نمازجمعه امروز از اقدام شجاعانه و به‌هنگام فرزندان انقلابی ملت ایران که سیلی سخت و محکمی به آمریکای جنایتکار زدند، تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت: از اقدام نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در تصویب و تأیید طرح سه فوریتی در جهت تروریست‌خواندن ارتش و وزارت دفاع آمریکا تقدیر و تشکر می‌کنم و تداوم این قاطعیت را در قبال زیاده‌خواهی‌های آمریکا خواهانم.

وی بیان کرد: از اینکه سرانجام دولت به این نتیجه رسید که برجام پوسیده و توخالی را کنار گذاشته و گام پنجم و نهایی را در کاهش تعهدات هسته‌ای و رفع همه محدودیت‌ها بردارد، خوشحالیم.

امام جمعه انار تصریح کرد: امیدواریم کلیه مسئولان نظام در تصمیم‌گیری‌ها براساس نظرات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و ملت بزرگ ایران حرکت کنند و از تحمیل هزینه‌های سرسام‌آور و غیرقابل جبران به‌خاطر بعضی تصمیم‌گیری‌های غلط پرهیز کنند.

وی ادامه داد: در جریان تشییع پیکر پاک سردار رشید اسلام و ایران متأسفانه جمعی از عزیزان‌مان در اثر ازدحام جان باختند و جمعی از هموطنان سه روز قبل در سانحه سقوط هواپیمای مسافربری جان باختند که شدیدا موجب تاسف وتاثر شد، ما این مصیبت‌ها را به خانواده‌های داغدارشان تسلیت عرض می‌کنیم.

شهادت سردار سلیمانی عزت و اقتدار ایران اسلامی را به رخ جهانیان کشاند

حجت‌الاسلام عباس جعفری امام جمعه کوهبنان اظهار کرد: حضور با معرفت و با بصیرت مردم کوهبنان را در مراسم سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را شاهد بودیم و فردا عصر هم مراسمی در مسجد صاحب الزمان (عج) شهر کوهبنان برگزار می‌شود.

وی افزود: سرادر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی انسان بسیار بزرگی بود که تمام وجودش برای خدا بود و در نهایت به آرزویش رسید و به خدا پیوست.

جعفری ابراز داشت: از افتخارات ایران اسلامی داشتن فرزندانی سلحشور است، مقام معظم رهبری شخصیتی همانند سردار قاآنی را به‌عنوان فرمانده جدید سپاه قدس برگزیدند چه‌قدر خوب و به‌جا این انتخاب انجام شد تا راه مقاومت با اقتدار و صلابت ادامه پیدا کند.

امام جمعه کوهبنان ادامه داد: سردار دل‌ها از ملت گرفته شد اما خونش مایه برکت و رحمت شد راهی باثبات را ایشان انتخاب کرد که ماندگار شد.

وی با استناد به کلام مقام معظم‌ رهبری گفت: سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی شجاع و با تدبیر بود که این مهم را برای خدا خرج کرد اخلاص این سردار در عمل ستودنی است که همواره مواظب حدود شرعی بود.

خطیب جمعه کوهبنان بیان داشت: سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی همواره در دهان خطر می‌رفت اما مواظب بود که سربازانش کمترین آسیب را ببینند در جلسات عمومی در گوشه‌ای می نشست که در دید نباشد زندگی و  شهادت او برکات فراوانی داشت همواره مورد توجه مقام معظم رهبری بود که معظم‌له امروز کارهای او را تعظیم می‌کنند.

حجت الاسلام جعفری افزود: دشمنان فکر می‌کردند انقلاب مرده اما شهادت این سردار چشمان غبار گرفته را بیدار کرد و بصیرت ایران اسلامی را به نمایش گذاشت کسی که با بچه‌های شهدا مهربان و یار و مددکار نیازمندان بود لذا امروز مردم‌خاک قبرش را برای تبرک می‌برند.

وی ادامه داد: اولین‌بار بعد از جنگ‌ جهانی مواضع آمریکایی‌ها موشک‌باران شد و‌پایگاه آنان در منطقه از بین رفت لذا باید به نیروهای مخلص همیشه بیدار سپاه پاسداران خسته نباشید بگوییم و این پیروزی را به محضر مقام‌معظم رهبری و ملت ایران اسلامی تبریک بگوییم .

زمان خروج آمریکا از منطقه است

  حجت‌الاسلام رفیعی امام جمعه فاریاب شهادت مالک‌اشتر زمان سرباز امام زمان (عج) و ولایت، مجاهد فی سبیل‌الله سپهبد سلیمانی را تبریک وتسلیت گفت و ادامه داد: در عملیات موشک‌باران پایگاه نظامی آمریکا در عراق هیمنه آمریکا در دنیا فرو ریخت آمریکا دست تسلیم بلند کرد و گفت ما خواهان جنگ نیستیم  و آماده مذاکره بدون پیش‌شرط هستیم.

و ی بیان داشت: تنها راه، خروج آمریکا از منطقه است.

امام جمعه فاریاب به اهداف ترامپ در انجام ترور سردار سلیمانی اشاره کرد و افزود: فرار از استیضاح در حال انجام، شعار تبلیغاتی برای انتخابات خود، -سرپوش‌گذاشتن بر شکست‌های پی‌درپی در منطقه مثل ساقط‌‌شدن پهپاد و انفجار کشتی‌ها و شکست‌های سیاسی در منطقه که به حول قوه الهی با این عمل نابخردانه با دست خودشان گور خودشان را کندند.

حملات موشکی سپاه ابهت آمریکا را از بین برد

حجت‌الاسلام علی ابراهیمی امام‌ جمعه زرند با نکوداشت یاد و خاطره سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: برای ترامپ قابل ‌تصور نبود که سردار سلیمانی چنین جایگاه و منزلت و محبوبیتی را در جهان اسلام داشته باشد.

وی تصریح کرد: سردار حاج قاسم سلیمانی سرباز بی‌ادعای ولایت بود که در دفاع از اسلام و امت اسلامی همیشه در میدان حضور داشت و در نهایت، اراده خداوند این بود که پس از چهل سال جهاد فیض شهادت را نصیب ایشان کرد و به آرزوی خود رسید.

امام جمعه زرند با تقدیر از حضور حماسی مردم ولایتمدار در برگزاری مراسم‌های ویژه سردار حاج قاسم سلیمانی، گفت: شما مردم نشان دادید که همیشه قدردان خادمان مردم و مالک‌اشتر رهبری بودید.

وی عنوان داشت:  بعد از جنگ جهانی دوم هیچکس جرأت حمله به آمریکا را نداشت  اما دیدیم که چگونه نیروهای سپاه پاسداران موشک‌باران کردند و با حملات موشکی خود ابهت آمریکای جهان‌خوار را از بین بردند و ضربه‌ای که سپاه پاسداران به آن‌ها زد در طول 80 سال گذشته بی‌سابقه  بود که هیمنه آمریکا دراین  عملیات  شکسته شد، و همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند، این فقط یک سیلی بود.

خطیب جمعه زرند ادامه داد: دشمن دنبال توطئه جدیدی است و بعد از ضربه‌ای که خورده است اگر چه ساکت مانده ولی دنبال نقشه‌های جدیدی علیه ایران است.

 

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران سخت‌ترین و مهم‌ترین پایگاه آمریکای جنایتکار را هدف چند موشک قرار داد، اظهار کرد: در حقیقت این اقدام به‌جا و تلافی‌جویانه که خواست ملت بزرگ ایران بود  اقتدار و عظمت ملت ایران را به رخ جهانیان کشید و بینی رئیس‌جمهور پلید آمریکا را به خاک مالید و هیمنه این آدم مغرور شکسته شد.


خروج