1398/10/21

شهادت سردار سلیمانی سرآغاز یک تاریخ و سرفصلی جدید در منطقه خواهد بود

امام جمعه رفسنجان گفت: شهادت سردار سلیمانی سرآغاز یک تاریخ و سرفصلی جدید در منطقه خواهد بود و خون سردار بسیاری از مسائل و مشکلات ایران و عراق را برطرف کرد و همه آلودگی‌ها را شست و تطهیر کرد و از بین برد.

شهادت سردار سلیمانی سرآغاز یک تاریخ و سرفصلی جدید در منطقه خواهد بود

حجت‌الاسلام اصغر عسکری در خطبه‌های نماز جمعه این شهر اظهار داشت: مهمترین رخداد جهانی و منطقه‌ای و جهان اسلام در هفته گذشته مسئله ترور و شهادت سردار سلیمانی و همراهان و همرزمانش بود.

امام جمعه رفسنجان بیان داشت: چرایی اینکه ترامپ دست به این اقدام جنو‌ن‌آمیز زد و حتی دشمنان نظام جمهوری اسلامی هم این کار را پسندیده ندانستند، یک مسئله استیضاح رئیس‌جمهور آمریکاست که می‌خواست ذهن‌ها متوجه آن باشد و ذهن مردم را با مسائل دیگر منحرف کند، همچنین نزدیک انتخابات ریاست جمهوری است که ترامپ خواست به زعم خود برگ برنده‌ای برای آمریکایی‌ها داشته باشد.

وی ادامه داد: نکته دیگر اینکه داعش این مولود نامشروع آمریکا در منطقه نابود شد و عامل اصلی نابودی توطئه خبیثانه آمریکا در منطقه سردار سلیمانی بود که این موضوع را مدیریت کرد که هم ارتش سوریه هم ارتش عراق و حشدالشعبی، لشکر فاطمیون،  حیدریون و...را سردار سلیمانی فرماندهی کرد و در مقابل داعش ایستادند و آن نابود کردند.

عسکری خاطرنشان کرد: منطقه‌ای که داعش تصرف کرده بودند از نظر جغرافیایی از مجموع کشور عراق و سوریه بیشتر بود. این منطقه با این همه وسعت و آمریکا پشتیبانی برای داعش، پذیرش این مسئه سخت بود.

وی اضافه کرد: نکته دیگر سردار سلیمانی دست فلسطین در مقابل اسرائیل را پر کرد و 33 روز در مقابل یک وجب زمین مبارزه کردند و نهایت اسرائیل شکست خورد و در مرحله دوم 11 روز و مرحله سوم سه روز شکست خوردند و اعلام آتش‌بس کردند.

خطیب جمعه رفسنجان ابراز داشت: بچه های هوافضای سپاه قبل از دفن پیکر سردار بیش از 30 موشک پرتاب کردند و پایگاه نظامی آمریکا در عراق را بمباران کردند آمریکا سیستم دفاعی‌اش معروف به سیستم دفاعی دیجیتال است و لازم نیست همیشه یک آدم در رادار مستقر و ردیابی کند اما یک دانه از موشک‌های ایران را نتوانست پیگیری کند همه موشک‌ها به هدف رسیدند این قدرت سایبری بالای موشک‌های ایران است.

وی اظهار کرد: کار خیلی بزرگ و باعظمتی بود رئیس‌جمهور آمریکا که پیش از این تهدید می‌کرد اعلام عقب‌نشینی کرد.

عسکری در ادامه تصریح کرد: اقدام پارلمان عراق برای اخراج آمریکایی‌ها و اقدام مجلس ایران با طرح سه فوریتی و تأیید شورای نگهبان که ارتش آمریکا ارتش تروریستی است، این‌ها تحقق وعده رهبر معظم انقلاب است که فرمودند «زمان افول آمریکا فرارسیده است».

 

وی بیان کرد: شهادت سردار سلیمانی سرآغاز یک تاریخ و سرفصلی جدید در منطقه خواهد بود و خون سردار بسیاری از مسائل و مشکلات ایران و عراق را برطرف کرد و همه آلودگی‌ها را شست و تطهیر کرد و از بین برد.

 

 

به نقل از خبرگزاری فارس


خروج