1398/10/12

بیانیه گام دوم انقلاب باید در دستور کار مسئولان ستادهای دهه فجر قرار بگیرد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: این بیانیه باید به عنوان سند و چشم انداز در دستور کار ویژه اعضای ستاددهه فجر قرار بگیرد و عملکردها و دستاوردهای انقلاب نیز تبیین شود.

بیانیه گام دوم انقلاب باید در دستور کار مسئولان ستادهای دهه فجر قرار بگیرد

محمدرضا علیزاده، در همایش استانی مسئولین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و ستادهای دهه فجر استان، برگزاری برنامه هایی که نماد وحدت و انسجام و همدلی و فرصتی برای افزایش اعتماد بیشتر مردم به نظام باشد را مورد تأکید قرار داد و گفت: این بزرگترین سرمایه اجتماعی(مردم)دستخوش مشکلاتی است که همه باید دست به دست هم داده تا حل شود و اعتماد ملی به نظام افزایش پیدا کند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب نگاه به گذشته مثبت است؛ روح حاکم بر این بیانیه را نگاه فرهنگی و تبیین دستاوردها و عملکردها در ۴۰ سال گذشته دانست و گفت: نگاه غالب در این بیانیه مثبت و امیدبخش است.

 

وی با تأکید بر اینکه این بیانیه باید به عنوان سند و چشم انداز در دستور کار ویژه اعضای ستاددهه فجر قرار بگیرد و عملکردها و دستاوردهای انقلاب نیز تبیین شود؛ اظهار داشت: دشمن یک نظام را هدف گرفته و کار به گروه خاص ندارد.

 

علیزاده با اشاره به اهمیت فضای مجازی و اینکه در این فضا منشأ تولید محتوا مشخص نیست؛ خاطرنشان کرد: دشمن همه توان خود را برای ایجاد تفرقه در جامعه ما گذاشته لذا استفاده از قالب های هنری برای بیان دستاوردهای انقلاب نقش مهمی دارد.

 

وی در خصوص ثبت واقعه ۲۴ مهر در تقویم برای پیگیری این موضوع تا شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام آمادگی کرد و افزود: در صورت تحقق این موضوع، آن وقت برای درخواست مردم استان جهت دیدار با مقام معظم رهبری در سالروز این واقعه بهتر می توان اقدام کرد.

 

حجت الاسلام عامری، امام جمعه اختیارآباد نیز با اشاره به سالروز ولادت حضرت زینب سلام الله علیها و بیان این نکته که آن حضرت با افشاگری خود شکست ظاهری را تبدیل به پیروزی واقعی و حقیقت امام و ماهیت دشمن را افشا کرد؛ اظهار داشت: ماهیت رژیم پهلوی به خوبی در جامعه ما افشا نشده و در این بخش ضعیف کار کردیم.

 

حجت الاسلام علی ایمانی تبار، مسئول کارگروه روستایی و عشایر ستاددهه فجر استان نیز مطالبی بیان و تصریح کرد: چنانچه بخش رقابتی عکس نیز در فعالیت های ستاددهه فجر دیده شود باعث ایجاد انیگزه بیشتر به ویژه در روستائیان است.

 

 

در این جلسه بیان شد: روستاها مورد غفلت قرار گرفتند و باید شعاع برنامه های دهه فجر گسترده تر شود.


خروج