1398/09/09
امام جمعه کرمان:

مسئولان گرانی ناشی از افزایش قیمت بنزین را کنترل کنند

امام جمعه کرمان با بیان اینکه مردم قدرشناس و ثابت‌قدم ما هجمه‌ها و نقشه‌های شوم دشمن را با تمام سختی‌ها خنثی کردند گفت: گرانی در این روزها بر مردم فشار آورده و مسئولان باید این گرانی را که بابت افزایش قیمت بنزین ایجاد شده کنترل کنند.

مسئولان گرانی ناشی از افزایش قیمت بنزین را کنترل کنند

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی در تمام شئون زندگی اظهار داشت: حضرت علی(ع) فرمود دنیای حرام در چشمتان کم‌ارزش‌تر از پرکاه خشکیده باشد.

وی با بیان اینکه عدم رعایت تقوا و یا رعایت تقوا بستگی به جهان‌بینی ما دارد و بستگی دارد چگونه به دنیا نگاه کنیم گفت: از راه حرام مقام کسب کردن و از راه حرام به مال رسیدن هیچ ارزشی ندارد و دنیای حرام باید در چشم مومن بسیار بی‌ارزش باشد و مراقب اعمال و رفتار خود باشیم.

امام جمعه کرمان در ادامه بحث هفته‌های گذشته مبنی بر نامه اعمال انسان یادآور شد: نامه عمل ما همان شخصیت ماست و هر عمل بدی که انجام می‌دهیم در روح ما اثر می‌گذارد.

وی با بیان اینکه در نگاهی عمل ما در قیامت تجسم پیدا می‌کند و قابل دیدن و مشاهده است گفت: آیات قرآن این نگاه را تایید می‌کنند زیرا عمل ما در جسم و روح ما هم اثرگذار خواهد بود و حتی در مکانی که عمل بد ما در آن انجام می‌شود اثر می‌گذارد.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه امام علی(ع) فرمود عمل را در صحنه‌ای به شما نشان خواهند داد که آنها که ظالمند حسرت فراوان می‌خورند و آرزوی بازگشت به دنیا را دارند تا برگردند و خود را اصلاح کنند افزود: در این دنیا به‌گونه‌ای عمل کنید که در آخرت حسرت نخورید.

وی با بیان اینکه اگر می‌خواهید در قیامت جزو پیشگامان باشید وقتی حق را می‌بینید، بپذیرید و از حق تمکین کنید گفت: وجود پرونده‌های زیاد در محاکم دلیل آن است که از حق تمکین نکرده و به حق خودمان قانع نیستیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه اگر طرفدار حق باشیم اصلا در دنیا دعوایی اتفاق نمی‌افتد که پرونده‌ای تشکیل شود بیان کرد: اگر از شما مطالبه‌ای کردند حق را به حقدار بدهید و اگر حق را شناختید به آن عمل کنید.

امام جمعه کرمان در خطبه دوم نماز جمعه امروز شهر کرمان با تبریک ولادت امام حسن عسکری(ع) اظهار داشت: امام عسکری در سخت‌ترین شرایط تاریخ اسلام، امامت جامعه اسلامی را به‌عهده داشتند.

وی با بیان اینکه این امام بزرگوار در محاصره کامل عباسی‌ها قرار داشت یادآور شد: امام حسن عسکری(ع) باید جامعه را برای حضور آخرین امام و غیبت ایشان آماده می‌کرد.

علیدادی‌سلیمانی با تسلیت ایام شهادت آیت‌الله مدرس و میرزا کوچک‌خان جنگلی افزود: این شهدا برای آزادی ملت و در مسیر توسعه اسلام زحمات زیادی کشیدند و بر گردن ما حق دارند.

وی با تبریک روز نیروی دریایی، این نیرو را یک نیروی مجاهد و ارزشمند عنوان کرد و گفت: نیروی دریایی ما یکی از نیروهای پرقدرت کشور است که در دریاها لرزه بر جان دشمن انداخته است.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه فتنه 98 با تیزهوشی و گذشت مردم خاموش شد گفت: یکی از مطالبی که در جریان فتنه بر مردم روشن شد این است که شبکه ملی ارتباطات برای کشور ضرورت دارد تا آنچه را که از خارج بر ما تحمیل می‌کنند قطع شود.

وی با اشاره به اینکه باید مانند روسیه و چین شبکه ملی خود را هر چه سریع‌تر کامل کنیم بیان کرد: ایجاد زیرساخت این شبکه در تمام نقاط کشور لازم است.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه اطلاعات با سرعت وسیع در جهان منتقل می‌شود و دشمن از این ابزار بر علیه کشور استفاده کرده است گفت: محتوای مناسب با ذائقه و هویت مردم باید تولید شود و در این شبکه در اختیار مردم قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از سدهای نفوذناپذیر کشور اسلام است و کشور ما زیر سایه اسلام قرار دارد افزود: اسلام دینی پیشرو است و انواع نیازهای جامعه در آن دیده شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه ولایت و رهبری از دیگر سدهای نفوذناپذیر در کشور ماست گفت: ولایت فقیه پنجاه سال است که در میدان مبارزه با استعمار و استکبار مانند کوهی استوار ایستاده و جامعه را رهبری و هدایت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه انواع تحریم‌ها، جنگ‌ها، فتنه‌ها و بحران‌ها در کشور به‌دست ولایت‌فقیه خنثی شده است بیان کرد: نه تنها کشور حفظ شده که به یک کشوری تبدیل شدیم که روزبه‌روز در عرصه‌های مختلف موفقیت کسب می‌کنیم.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه وجود مردم قدرشناس و ثابت‌قدم از دیگر سدهای نفوذناپذیری نظام است که هجمه‌ها و نقشه‌های شوم دشمن را با تمام سختی‌ها خنثی کردند گفت: گرانی در این روزها بر مردم فشار آورده و مسئولان باید این گرانی را که بابت افزایش قیمت بنزین ایجاد شده کنترل کنند.

وی با اشاره به اینکه مردم سرمایه‌ای تمام نشدنی هستند که همیشه کشور را حفظ کردند افزود: دشمن حرکت ناجوانمردانه‌ای را انجام داد اما مردم وارد صحنه شدند و با سرعت این توطئه را در آبان 98 خنثی کردند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه از درون مردم بسیجی پا به عرصه گذاشته که یادگار امام(ره) است گفت: بسیج مخالف نظام سلطه بوده و امید انسان‌های آزاده به بسیج مردمی است و در دل مردم نیرویی پا به رکاب‌تر وجود دارد که در همه صحنه‌های انقلاب وارد عمل می‌شود.


خروج