هفتمین کنگره ادبیات پایداری در کرمان آغاز به‌کار کرد

هفتمین کنگره ادبیات پایداری در دانشگاه شهید باهنر کرمان آغاز به‌کار کرد.

هفتمین کنگره ادبیات پایداری با حضور صاحب‌نظان، دانشگاهیان و مسئولان در دانشگاه شهید باهنر کرمان آغاز به‌کار کرد.

 هفتمین کنگره ادبیات پایداری در دانشگاه شهید باهنر کرمان آغاز به‌کار کرد.

امیری‌خراسانی دبیر علمی هفتمین کنگره سراسری ادبیات پایداری اظهار کرد: پس از پایان مرحله داوری مقالاتی که نمره قبولی را گرفته‌اند، مقالات برتر به عنوان سخنرانی انتخاب شده و بقیه در مجموعه مقالات تحت عنوان نامه پایداری چاپ می‌شود.

وی بیان کرد: ۵۰ مقاله به دبیرخانه ارسال و داوری شده‌ و از این مجموعه ۲۵ مقاله برگزیده شد و محور مقالات کنگره هفتم ادبیات تطبیقی ایران و جهان در زمینه پایداری است و متون خارج از کشوری که در زمینه پایداری کار شده و متون داخل کشور در این زمینه با هم تطبیق داده شده‌اند. 

امیری‌خراسانی با اشاره به اینکه مقاومت و پایداری خصلت بشر است، افزود: اگر به گذشته تاریخی خود نگاه کنیم ذات پایداری، استقامت با خلقت بشر  و همان زمانی که ظلم چه در چهره استعمار خارحی و استبداد داخلی خود را نشان می‌دهد، شکل می‌گیرد.

وی عنوان کرد: اگر ما بخواهیم ادبیات پایداریمان را ترسیم کنیم باید در سه دوره یکی دوره قبل از انقلاب اسلامی، دوم در طول انقلاب اسلامی و سوم در دفاع مقدس و جنگ تحمیلی هشت سال انجام شود.

محمدعلی طاهر رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان در این آیین تصریح کرد: حفظ و گسترش ادبیات پایداری ضامن بقای ارزش‌ها و آرمان‌های  مقدس هر جامعه‌ای است.

وی افزود: چنانچه کربلا نیازمند پیام‌رسان بود دفاع مقدس هشت ساله ما مانند عاشورا برای نمایاندن ظرائف خود به آیندگان نیازمند است که اندیشمندان زوایای پنهان از ادبیات عرفانی آن را به نور علم و تحقیق آشکار سازند.

طاهر عنوان کرد: دانشگاه شهید باهنر کرمان با همکاری مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان از سال ۸۳ کنگره ادبیات پایداری را پایه‌گذاری کرده‌اند.

 

رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان ابراز داشت: برای اولین بار در کشور رشته ادبیات پایداری در دانشگاه شهید باهنر راه‌اندازی شده است.


خروج