1398/06/30

رشد اخلاقیات در جنگ؛ دستاوردی که کمتر مورد توجه قرار گرفته است

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان با بیان اینکه رشد اخلاقیات در جنگ دستاوردی است که کمتر مورد توجه قرار گرفته؛ اظهار داشت: از ظرفیت دفاع مقدس برای تعالی جامعه کمتر بهره بردیم.

رشد اخلاقیات در جنگ؛ دستاوردی که کمتر مورد توجه قرار گرفته است

سرهنگ پاسدار محمدمهدی ابوالحسنی، صبح امروز(۳۰شهریور)در نشست خبری اعلام برنامه های هفته دفاع مقدس از دفاع مقدس به اقیانوس بیکرانی تعبیر کرد که سالها باید بگذرد تا گوهرهای گرانبهای آن را کشف کرد.
 مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان افزود: کسانی را در دفاع مقدس داشتیم که با سن کم اما منشأ تحولات و ابداعات بزرگی شدند و  بروز استعدادها در عرصه جنگ الگوی بزرگی برای عرصه های مدیریتی کشور است و در شرایطی که سوء مدیریت داریم باید به گفتمان مدیریتی دفاع مقدس برگردیم.

 

 

وی تصریح کرد: آنچه در جنگ ما را پیروز کرد توکل بر خدا، اراده ملت و مقاومت های بزرگی از جمله مقاومت ۳۳ روزه خرمشهر، مقاومت اسرا در زندان های رژیم بعث، مقاومت مردم دزفول در زیر موشک باران و...که نمونه بارزی از استقامت و دفاع ما از کشور است که امروز هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد و هر یک از افراد جامعه حتی مقاومت درونی داشته باشند.

 

 

ابوالحسنی با متذکر شدن این نکته که رشد اخلاقیات در جنگ دستاوردی است که کمتر مورد توجه قرار گرفته؛ خاطرنشان کرد: دولت ما باید مدیریت جنگ را دنبال کند و از آن الگو بگیرد.

 

 

وی با اشاره به در پیش بودن هفته دفاع مقدس از اجرای رزمایش آبی خاکی کربلای ۳ از اول تا پنجم مهر همزمان با نمازمغرب و عشا در موزه دفاع مقدس خبر داد و برگزاری دوره آموزشی دفاع مقدس ویژه مدیران همراه با نمایشگاه اسناد، حماسه زینبی-ویژه برنامه بانوان ادارات-با حضور مادران و خواهران و همسران شهدا و گفتگوی بی واسطه با آنان، گردهمایی پیشکسوتان دفاع مقدس در سراسر استان و ... خبر داد.

 

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان با یادکردن از مادر شهیدان انجم شعاع و مادر دو جانباز مرحوم شده و یک همسر جانباز ۵۰ درصد و دو برادر شهید؛ گفت: یک زن دیگر چه دارد که تقدیم کند؟ اعلام کرد: این مادر در برنامه حماسه زینبی حضور دارد.

 

 

وی ویژه برنامه شب خاطره در منزل شهید حسین جان ایرانمنش، شهید عملیات ثامن الائمه به مناسبت سالگرد این عملیات، صبحگاه مشترک نیروهای مسلح، همایش سنگرسازان بی سنگر، رونمایی از یادمان شهدا(شبیه روزنامه دیواری اما به روز تر و حالت ام دی اف) تجلیل ار سربازان کم ادعا و پرزحمت در پادگان های ۰۵ و مرکز آموزشی شهید باهنر در اول مهر، شب خاطره روحانیون و... را از دیگر برنامه های پیش بینی شده فهرست کرد.

 

 

 

ابوالحسنی با اذعان به این مطلب که از ظرفیت دفاع مقدس برای تعالی جامعه کمتر بهره بردیم؛ همچنین از هفتمین کنگره سراسری ادبیات پایداری در سال جاری خبر داد.


خروج