1398/06/30
امام جمعه رفسنجان:

31 شهریور 1359 سالروز جنگ و بیداری شما ملت بود

رمضانی پور سالروز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس را گرامی داشت و افزود: 31 شهریور 1359 سالروز جنگ و بیداری شما ملت بود و شما مردم به شکل های مختلف در برابر دشمن ایستادگی کردید و دشمن را از تجاوز به خاک ایران ناکام گذاشتید؛ حماسه ایستادگی و مقاومت شما مردم مؤمن در طول 8 سال جنگ که به یکی از پدیده های نادر تاریخ تبدیل شده و آن مقاومت امروز گسترش یافته و آن را صادر کرده ایم؛ دفاع از مقاومت و ارزش ها، از آرمان ها و تأمین امنیت پایدار و خودکفایی و قابلیت مدیریت عظیم رهبری را به رخ جهانیان کشاندیم و امروز از اقتدار بزرگی برخوردار هستیم.

 31 شهریور 1359  سالروز جنگ و بیداری شما ملت بود

حجت الاسلام عباس رمضانی پور امروز(۲۹ شهریور)در خطبه های نمازجمعه رفسنجان ضمن دعوت همگان به تقوای الهی و رعایت نظم و حدود و مقررات؛ همگان را به اصلاح ذات البین دعوت کرد و به موضوع حذف نام مبارک شهدا از خیابان ها و کوچه های رفسنجان اشاره کرد و افزود: از آنجا که شهردار رفسنجان برای آبادانی شهر تلاش می کنند اما به شهردار اخیراً مواردی را گفتیم و وی اصلاح کردند و از زحمات شهردار تقدیر و تشکر می کنیم اما اینکه فردی در حال برداشتن نام مبارک شهید از خیابان ها و کوچه های شهر است، چه غرضی وجود دارد که نام مبارک شهید را حذف می کنید.

 

 

 

امام جمعه رفسنجان به آغاز سال تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان اشاره کرد و افزود: دست معلمان را می بوسیم و افتخار می کنیم که این افراد 9 ماه خود را برای تعلیم و تربیت فرزندان ما آماده کردند و علاوه بر تدریس کلاسی می توانند تربیت اسلامی، اخلاق و معنویت و عبادت را هم یاد بدهند معلمانی که این دروس را می دهند معلمان خیر هستند و برای تربیت فرزندان و جوانان باید خوراک معنوی بدهیم.

 

 

رمضانی پور بیان کرد: از طرفی اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که باید از وزارتخانه کلید بخورد و ابلاغ شود سئوال این است که چند سال از ابلاغ اجرای این سند دارد می گذرد؟ اگر واقعاً کار بااهمیتی است وزرای قبلی و وزیر جدید چه قدمی و گامی در این رابطه برداشتید؟ در حالی که سند 2030 غربی و اروپایی را مخفیانه اجرا می کنید واقعا از دولت و رئیس جمهور می پرسیم چرا این قدر این وزارتخانه باید لغزنده باشد و مهمترین وزیر در کشور وزیر آموزش و پرورش است چرا به این وزراتخانه کمتر بها می دهید؟

 

 

وی شهادت امام سجاد (علیه السلام) راتسلیت گفت و افزود: ایشان شیعه را بازسازی کردند و راه اسلام را هموار و زمینه رشد افراد در جامعه را فراهم کردند.

 

 

امام جمعه رفسنجان خاطرنشان کرد: راهپیمایی اربیعن حسینی زمینه ساز تمدن اسلامی است و رهبر معظم انقلاب اسلامی هم در جمع موکب داران عراقی فرمودند جان و دل دو ملت ایران و عراق به هم پیوند خورده و قرن ها است که روابط بین ملت ها همیشه حاکم بوده است و راهپیمایی اربعین روز به روز جهانی تر خواهد شد.

 

 

وی ادامه داد: امام صادق(علیه السلام)برای رفتن به زیارت امام حسین(ع) اگر دیر می شد نائب می گرفتند لذا افرادی که نمی توانند بروند نائب بگیرند و بفرستند؛ همچنین موکبِ اسکان خیلی در آنجا اهمیت دارد و می تواند زائر را بهره مند کند.

 

 

رمضانی پورر ادامه داد: رهبری در درس خارج فقه فرمودند: «هیچ مذاکره ای در هیچ سطحی بین مسئولان ایران و مسئولان آمریکا اتفاق نخواهد افتاد و نیز فرمودند راه علاج مشکلات کشور تکیه بر مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت های داخلی است» امیدوارم مسئولان ما توجه کنند و اخیراً هم مسئولان گام هایی در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی و توجه به  شرکت های دانش بنیان برداشتند.

 

 

امام جمعه رفسنجان گفت: رویکردهای دستگاه قضا موجی از خرسندی و رضایتمندی در بین مردم ایجاد کرده اما یک ذره هم برای برخی که غیر انقلابی ها ناخرسندی ایجاد کرده و می خواهند بحث را سیاسی و جنجال آفرینی کنند و می خواهند داماد وزیر، پسر  و دختر وزیر را مظلوم معرفی کنند؛ طرف صدها میلیارد از راه  قاچاق و فروختن داروی مورد نیاز مردم ثروت نامشروع جمع آوری کرده و حال  می گویند چرا الان باید دستگیر شود و پاسخگو باشد؟! هیچکس نمی خواهد دولتمردان آلوده به مفاسد اقتصادی باشند اما با این وجود از رییس دستگاه قضا در رابطه با مبارزه با فساد اقتصادی حمایت می کنیم.

 

 

وی سالروز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس را گرامی داشت و افزود: 31 شهریور 1359  سالروز جنگ و بیداری شما ملت بود و شما مردم به شکل های مختلف در برابر دشمن ایستادگی کردید و دشمن را از تجاوز به خاک ایران ناکام گذاشتید؛ حماسه ایستادگی و مقاومت شما مردم مؤمن در طول 8 سال  جنگ که به یکی از پدیده های نادر تاریخ تبدیل شده و آن مقاومت امروز گسترش یافته و آن را صادر کرده ایم؛ دفاع از مقاومت و ارزش ها، از آرمان ها و تأمین امنیت پایدار و خودکفایی و قابلیت مدیریت عظیم رهبری را به رخ جهانیان کشاندیم و امروز از اقتدار بزرگی برخوردار هستیم.

 

 

امام جمعه رفسنجان به پیام قدرت مقاومت انصارالله یمن به قلب صنعتی 500 میلیارد دلاری بن سلمان ملعون در عربستان اشاره و بیان کرد: این پیام تمام معادلات آنها را به هم ریخت و یک حرکت از طریق حمله پهپادی، زمینی و موشکی  قدرت انصارالله را ببینید که توانستند جلوی صادرات بیش از 5 میلیون بشکه نفت را بگیرند که می تواند در زمان های  دیگر جلوی صادرات نفت را به طور کامل بگیرد.

 

 

وی اضافه کرد: رئیس جمهوری روسیه که فردی مسیحی است در دیدار با سران ایران و ترکیه و عربستان در ترکیه به سران عربستان توصیه کرد که شما به قرآن عمل کنید و گفت چرا متحد نیستید و دست به دست هم نمی دهید و به قرآن عمل نمی کنید در حالی که این دستور به کشورهای اسلامی نادیده گرفته شده است.

 

 

 

حجت الاسلام رمضانی پورهمچنین به موضوع اخراج جان بولتون توسط رئیس جمهوری آمریکا اشاره و بیان کرد: آنها کاری نمی توانند بکنند ما سلاح مقاومت را داریم.پ

 

به نقل از شبستان


خروج