در یادواره شهدای قوام آباد بیان شد:

وجب به وجب کشور شهید دادیم/هر آنچه دشمن را در این ۴۰ سال ترسانده و لرزانده، ساختار شکنی ما است

راوی دفاع مقدس در سخنانی آنچه در آن دوران با دستان خالی اتفاق افتاد را تعبیر به ساختار شکنی کرد و افزود: در تمام این ۴۰ سال هر آنچه که دشمن را ترسانده و لرزانده ساختارشکنی ما بوده و هر آن کس که قدمی برای انقلاب برداشت هم ساختارشکنی کرده است.

وجب به وجب کشور شهید دادیم/هر آنچه دشمن را در این ۴۰ سال ترسانده و لرزانده، ساختار شکنی ما است

سردار علی پیراسته، در آستانه هفته دفاع مقدس و در چهاردهمین یادواره ۱۰ شهید روستای قوام آباد در سخنانی آنچه در دوران دفاع مقدس با دستان خالی اتفاق افتاد؛ آن را تعبیر به ساختار شکنی کرد و افزود: در تمام این 40 سال هر آنچه که دشمن را ترسانده و لرزانده ساختارشکنی ما بوده و هر آن کس که قدمی برای انقلاب برداشت هم ساختارشکنی کرده است.

 

 

راوی دفاع مقدس از شهر مشهد افزود: تمام طول پیروزی انقلاب تا جنگ یکسال و چند ماه بود و در این مدت هر کس با اسلام ضدیت داشت در رأس آن شیطان بزرگ، همه تلاش خود را کردند و با هر بهانه ای خواستند ایدئولوژی را از ما بگیرند.

 

 

وی با روایت صحنه هایی از جنگ از جمله آنجا که در غرب کشور عده ای از رزمندگان را در قبر عمودی گذاشتند و زنده زنده حشرات اینها را خوردند؛ اظهار داشت: مسئول شاخنه دانشجویی حزب دموکرات اقرار کرد تا چندین روز صدای الله اکبر این بچه ها از کوه ها بیرون می زد.

 

 

سردار پیراسته خاطرنشان کرد: همین مقاومت، ما را پیروز کرد و چقدر احمق هستند دشمنان داخلی که می خواهند مقابل این تفکر بایستند؛ اگر عاشورا را بارها و بارها روایت می کنیم برای آن است امروز راه امام حسین را گم نکنیم.

 

 

وی با یادکردن از شهدای ژاندارمری که کمتر از آنها یاد شده؛ افزود: ما هیچ تجربه جنگی نداشتیم و در عین نبرد آموزش دیدیم در حالیکه بچه 16 ساله ما برای اولین بار پشت لودر می نشست و یا حتی قبل از آن دستش هم به خمچاره 60 نرسیده بود.

 

 

راوی جبهه تصریح کرد: امروز اگر حزب الله و انصارالله و... مدل جنگیدن یاد گرفتند الگوی آنها دفاع مقدس ما است؛ بارها در شلمچه و چزابه  دیدم کسانی را که از سرما آتش روشن کرده بودند اما منتظر بودند اگر آن کسی که با لودر کار می کند شهید شد دیگری پشت لودر بنشیند.

 

پیراسته  خاطرنشان کرد: حسن باقری بعد از عزل بنی صدر گفت بچه ها استراتژی جنگ را باید عوض و جنگ عاشورایی بکنیم؛ نه روایت بلکه باید ثبت شود؛ بروید تا حزب بعث شناسایی انجام دهد که جنگ امروز شناسایی می خواهد.

 

وی با اشاره به اینکه امام(ره) سال 67 گفت اگر جلوی عربستان نایستید تمام منطقه را به خاک و خون می کشد اما کسی گوش نکرد؛ همچنین با استناد به سخنان امام راحل، عواقب خیانت مسئولین به مردم و پشت کردن به شهدا را هشدار داد و گفت: ما وجب به وجب در این کشور شهید دادیم.

 

سخنران یادواره شهدای قوام آباد بیان کرد: اشکال کار این است {اقشار مختلف}تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را نمی خواند و اگر بخواند همه راهکارهای مقابله با دشمن وجود دارد؛ ما وقتی فهمیدیم مقابلِ تانک نداریم نبرد تن به تانک کردیم و هنوز صدای استخوان های بچه های ما از زیر تانک دشمن به گوش می رسد.

 

وی با متذکر شدن این نکته که هر چه جلوتر می رویم شیطان محکم تر می چسبد، موانع زیادتر و خاکریزها بلندتر و سیم خاردارها وحشتناک تر است؛ ابراز کرد: یک راه بیشتر نداریم و آن اینکه بند خدا شویم؛ به قول شهید علی آقا ماهانی «راه را که انتخاب کردی متعلق به خودت نیستی، اگر قرار است درد بکشی بکش اما آه و ناله نکن اگر کردی، متعلق به دردی نه راه»

 

پیراسته با اشاره به اینکه روزی که 10، 20 و...میلیارد دزدی می کردند بچه های ما ول کردند و در سوریه جنگیدند در حالی که همه چیز داشتند؛ اعلام کرد: امروز هر جا کشور مشکل دارد بچه های جنگ می توانند آن را حل کنند.

 

وی سخنان خود را با ابیاتی از  عبدالرحیم سعیدی راد پایان داد:

 یاد آن روز به خیر این همه دیوار نبود
این چنین بر دل ما گرد غم یار نبود

چشم بی واسطه آن روز خدا را می دید
حیف شد چشم دلم لایق دیدار نبود

می شكستیم پل فاصله را با هر گام
بین ما و شـهدا فاصله بسیار نبود

داغ دل بود و غم جـاری ایام ولـی
روی آیینه دل این همه زنگار نبود

كاش می ریخت تمامیت این فاصله ها
كاش بین من و دل این همه دیوار نبود  

 

به نقل از خبرگزاری شبستانخروج