1398/06/26
مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در کرمان:

پیش بینی افزایش قابل توجه زوار اربعین، مستلزم برنامه ریزی های خاصی است

حجت الاسلام سازندگی تأکید کرد: گرمای هوا و حذف ویزا و به تبع آن افزایش زائر در اربعین امسال، اقتضا می کند برنامه ریزی های خاصی به ویژه در حوزه بانوان انجام شود.

پیش بینی افزایش قابل توجه زوار اربعین، مستلزم برنامه ریزی های خاصی است

حجت الاسلام «حسین سازندگی»، در کارگروه بانوان کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان، با استناد به آیه «اطیعواالله و اطیعواالرسول...» راز ماندگاری کربلا را اطاعت از خدا و رسول و اولوالامر دانست و در این باره زیارت نامه حضرت ابوالفضل علیه السلام را با توجه به فراز «المطیع لله» شاهد مثال آورد. 

مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان کرمان با بیان اینکه قمر بنی هاشم با وجود آنکه از ویژگی های ظاهری بسیار خوبی برخوردار بودند(قد بلند و زیبایی و...) اما در زیارت نامه ایشان به هیچیک اشاره نشده بلکه صحبت از اطاعت پذیری ایشان است؛ افزود: همین مطیع بودن باعث شد خداوند محبوبیت ایشان را در دلهای همه مردم قرار بدهد.

 وی خاطرنشان کرد: رمز و راز ماندگاری در اطاعت از خدا و رسول و ائمه اطهار است؛ آتها که اطاعت از خدا کردند نتیجه آن به خود فرد بازگشت و اگر اطاعت نکردند ضرر آن به خودشان رسیده است؛ امروز هم این موضوع را به عینیه می بینیم؛ اگر سردار سلیمانی محبوب دلهای نه تنها ایرانی ها بلکه محبوب دل ملت های مختلف است به دلیل اطاعت از ولی فقیه است زیرا خود امام عصر فرمودند در غیاب ما به رواة حدیث مراجعه کنید و امروز ولی فقیه مصداق بارز آن است.

 این مسئول ادامه داد: بنده در حج امسال پایه های تمدن نوین اسلامی را دیدم آنجا که وقتی زائران دیگر کشورها می فهمدیدند ایرانی هستیم بارقه ای از امید در چمشان شان هویدا می شد زیرا انقلاب ما را به مقام معظم رهبری و حاج قاسم سلیمانی و... می شناسند و افتخار می کنند مسلمانان رهبری دارند که نامه ترامپ را رد می کند.

 حجت الاسلام سازندگی با تصریح به اینکه بیش از هزار سال از واقعه عاشورا گذشته اما همانطور که رسول اکرم فرمودند «شهادت امام حسین حرارتی در قلبها ایجاد می کند که تا قیامت سرد نمی شود»پیاده روی عظیم اربعین حسینی را جلوه ای از این حرارت دانست.

 وی شعار اربعین امسال را « الحسین یجمعنا» اعلام و بیان کرد: شعار سال های قبل «حب الحسین یجمعنا» بود که این شعار محدودیت هایی داشت و شامل عده ای نمی شد.

 حجت الاسلام سازندگی متذکر شد: اربعین امسال حساسیت بسیار بالایی دارد، از جمله اینکه هوا گرم است و با توجه به حذف ویزا و افزایش جمعیت زائر که حدود ۸۰ هزار زائر فقط از استان کرمان تخمین زده شده و به همین نسبت تعداد بانوان هم بیشتر می شود لذا باید برنامه ریزی خاصی انجام داد.

 وی ادامه داد: به همین نسبت خدمت رسانی ها هم مشکل و با کمبودهای{احتمالی} مواجه خواهیم بود لذا زائر باید توجیه شود و علاوه بر آن  فرهنگسازی و اطلاع رسانی به بانوان مهم است.


خروج