نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری:

بیانیه گام دوم انقلاب مبتنی بر رسالت امام حسین(ع) است

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که رهبری در بهمن سال گذشته اعلام و ابلاغ کردند در واقع نقشه راه گام دوم انقلاب مبتنی بر رسالت امام حسین(ع) است.

بیانیه گام دوم انقلاب مبتنی بر رسالت امام حسین(ع) است

حجت الاسلام امان الله علیمرادی دوشنبه شب در نشست خبری اظهار داشت: پیام و قیام عاشورا صحه جهانی و جاودانی دارد و همه آحاد بشر در طول تاریخ مخاطب این قیام هستند.

وی بیان کرد: مرزهای جغرافیایی، زمانی، ملی، نژادی و قومی نمی تواند این قیام را محدود کند این پیام تا قیامت بشریت را به سمت آرمان های جاودانه و انسانی حرکت می دهد.

علیمرادی با بیان اینکه ملت ما یک رسالت جهانی را که از امام حسین(ع) اخذ کرده بر عهده دارد، ابراز داشت: رسالتی که این امام اعلام جهانی کرده و مخاطب خود را پیرو این رسالت جهانی قرار داده این است که مبنی بر تمدن اسلامی و توحیدی در جهان شکل گیرد و ارکانی برای زندگی بهتر دارا است تا زندگی عزتمندانه با حکمت و خردمندی، با روابط اجتماعی، زندگی عادلانه و از روی انصاف و زندگی ای که با مبدأ هستی پیوند داشته باشد در دنیا داشته باشیم.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان تصریح کرد: این رقم زندگی برای آحاد بشریت سعادت، رفاه، امنیت، عدالت و همه ارزش های اصیل را به دنبال دارد و این ملت این طور رسالت را بر عهده خود می داند و الهام گرفته از قیام امام حسین (ع) است.

حجت الاسلام علیمرادی بیان کرد: امام حسین(ع) در یک سخنرانی این هدف کلان را به جهانیان اعلام کرده است و فرمودند «خدایا تو می دانی حرکت و قیام من برای قدرت طلبی و ریاست طلبی و فرمانروایی  بر دیگران نیست و برای دست یابی به مال و منال بیشتر نیست برای این است که ارائه کنم و نشان دهم معالم دین را».

علیمرادی تصریح کرد: ملّت ایران خود را مخاطب این رسالت قرار داده و امام راحل (ره) بر همین مبنا انقلاب اسلامی را آغاز کرده و در پرتو الهام از نهضت این قیام، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و نظام اسلامی شکل گرفت و اکنون ۴۰ سال از عمر این نظام  و انقلاب می گذرد و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که رهبری در بهمن سال گذشته اعلام و ابلاغ کردند در واقع نقشه راه گام دوم انقلاب مبتنی بر رسالت امام حسین(ع) است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان در تشریح جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی در این رسالت عنوان کرد: این دانشگاه علم و دانش و فناوری را در خدمت بشر قرار می دهد و در راستای اینکه از همه ظرفیت های خدادادی استفاده و بشر را بهره مند سازد گام بر می دارد و به کمک علم و فناوری نقش اعتلابخشی به سطح زندگی انسان را بر عهده دارد.

وی افزود: دانشگاه وظیفه دارد که انسان هایی را پرورش دهد تا راه عزت و سعادت را نشان دهند و ملت را به سوی سعادت دین و دنیا سوق دهند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان اظهار کرد: یکی از برجستگی ها و خصوصیات این رسالت در دانشگاه اسلامی این است که کار خود را فراتر از علم محدود نکرده و حتی تحصیلات ابتدایی و پیش از ابتدایی را دارد لذا پدیده ارزشمند مدارس سما در سطح کشورمطرح شد و دانشگاه آزاد اهتمام ویژه را در این بخش قرار داده و بر طبق آمار مدرسه سما در دانشگاه آزاد رفسنجان از برترین مدارس در سطح استان است.

 

علیمرادی گفت: مدرسه سما پرورش دهنده دانش آموزانی است که آنها کار خود و کار شهرستان را با مهارت و با ظرفیت علمی همراه با معنویت پیش ببرند و وقتی وارد دانشگاه شدند بخش عظیم راه عزت را طی کرده باشند و در حال حاضر در رفسنجان این مدرسه که از دو سال پیش راه اندازی شده بیش از ۳۵۰ دانش آموز از پیش دبستانی تا پایه ششم مشغول به تحصیل دارد.

 

 

به نقل از خبرگزاری مهر


خروج