1398/06/17
آیت‌الله حسینی‌بوشهری:

بنای توطئه و آشوب علیه اسلام باید تخریب شود

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه پیامبر(ص) دستور دادند مسجد تازه بنیان ضرار را که به قصد توطئه و آشوب علیه اسلام ساخته شده بود تخریب شود گفت: بعضی‌ها بهانه می‌آورند که امر به معروف و نهی از منکر جواب نمی‌دهد و از آن طفره می‌روند.

 بنای توطئه و آشوب علیه اسلام باید تخریب شود

آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری شامگاه پنج‌شنبه در جمع عزاداران اباعبدالله(ع) در حسینه ثارالله کرمان با بیان اینکه راه امام حسین(ع) در طول تاریخ بشریت همیشه جاودان است اظهار داشت: خداوند گفته که هر انسان صالح عمل نیک انجام دهد در تاریخ ماندگار می‌شود.

وی با بیان اینکه قیام اباعبدالله(ع) مصداق بارز عمل صالح است گفت: عمل صالح عملی است که با نیت خالص انجام شده و با انجام آن باورهای آدمی تقویت می‌شود.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه عمل صالح حسن فعلی و عملی با یکدیگر دارد افزود: ممکن است گاهی عمل خوب باشد اما با نیت دیگری انجام شود مانند مسجد ضرار در عصر پیامبر(ص).

وی با بیان اینکه این مسجد به قصد توطئه علیه پیامبر(ص) ساخته شده بود یادآور شد: پیامبر(ص) دستور دادند این مسجد تازه بنیان را که برای جاسوسی و آشوب علیه اسلام ساخته شده بود تخریب شود.

حسینی‌بوشهری با اشاره به اینکه در کاری که امام حسین(ع) انجام داد تقرب وجود داشت و باعث تقویت باورها شد گفت: این عمل حسن فاعلی دارد و برای خداست.

وی با بیان اینکه عمل به وظیفه حرف اول ‌را می‌زند و ممکن است ما در جایی پیروز نشویم اما باید به وظیفه خود عمل کنیم افزود: بعضی‌ها بهانه می‌آورند که امر به معروف و نهی از منکر جواب نمی‌دهد و از آن طفره می‌روند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه قیام امام حسین(ع) برای خدا بود و بس عنوان کرد: اخلاص سه کلاس دارد و سیدالشهدا(ع) در کلاس آخر آن است.

وی با بیان اینکه بعضی‌ها جان یا مال خود را در راه خدا می‌دهند و در مقابل خداوند به آنها بهشت عنایت می‌کند که این یک کلاس از اخلاص است گفت: بعضی‌ها در راه خداوند کاری را انجام می‌دهند اما در مقابل چیزی چشمداشت ندارد و این حبه و کلاس دوم است.

حسینی‌بوشهری با اشاره به اینکه کلاس سوم که عالی‌ترین وجود اخلاص است و آن کلاس بذل است افزود: ممکن است انسان در حبه به این بیندیشد که چیزی را که بخشیده زیاد بوده یا کم اما در بذل انسان خود را صاحب و مالک چیزی نمی‌داند.

 

به نقل از خبرگزاری تسنیم


خروج