1398/06/14

شبهات مطرح شده در فضای مجازی نباید بی‌پاسخ بماند

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه هجمه فرهنگی دشمنان در فضای مجازی وظیفه خانواده‌ها را سنگین‌تر کرده است گفت: فرزندان را در فضای مجازی به حال خود را رها نکنیم و اجازه ندهیم شبهات مطرح شده در این فضا در فکر و ذهن نسل جوان ما بی‌پاسخ بماند.

شبهات مطرح شده در فضای مجازی نباید بی‌پاسخ بماند

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی شامگاه چهارشنبه در جمع عزاداران اباعبدالله(ع) در مسجد امام(ره) کرمان با اشاره به آیاتی که امام حسین(ع) در روز عاشورا خطاب به لشکر دشمن خواندند اظهار داشت: معنی و تفسیر این آیات باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اهمیت تفسیر آیات قرآن و در تدبر در معنای این آیات گفت: باید عنایت بیشتری به قرآن در جامعه و خانواده‌ها شود و متاسفانه سهم قرآن در جمهوری اسلامی داده نشده است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه در جامعه ما حفظ قرآن هست و حافظان قرآن در مراکز مختلف تربیت می‌شوند افزود: باید به این مسئله توجه داشته باشیم که در کنار جلسات عزاداری اهل‌بیت(ع) آیا جلسات تفسیر قرآن هم به همین اندازه وجود دارد؟

وی با اشاره به حدیث نبوی که بین قرآن و اهل‌بیت(ع) جدایی نیست گفت: باید به تعداد محافل عزاداری که برای اهل‌بیت(ع) برگزار می‌شود، جلسه تفسیر قرآن هم باشد.

قرائتی با بیان اینکه باید بچه‌ها را با قرآن آشنا کنیم و در جلسات ما باید حتما آیه‌ای از قرآن تفسیر شود افزود: جلسات سخنرانی و وعظ نباید طولانی شود و بیان یک داستان کوتاه و حدیث هم در کنار تفسیر قرآن توصیه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط امروز جامعه و در هجمه فرهنگی دشمنان در فضای مجازی باید نسل جوانمان را دریابیم بیان کرد: هر چه که در این فضا شبهات بیشتری مطرح می‌شود باید فعالیت و تلاش ما هم بیشتر شود.

این مفسر و معلم قرآن وظیفه خانواده‌ها در شرایط امروز جامعه را سنگین‌تر دانست و افزود: متاسفانه فرزندان را در فضای مجازی به حال خود را رها کردیم و باید بترسیم از زمانی که شبهات مطرح شده در این فضا در فکر و ذهن نسل جوان ما بی‌پاسخ بماند.

وی با بیان اینکه سرمایه عظیم این کشور ما همین جوانان و دانش‌آموزان هستند که به حال خود رها شده‌اند یادآور شد: امام خمینی(ره) با همین جوانان انقلاب کرد و در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی مقابل صدام ایستاد.

قرائتی با بیان اینکه باید استعدادهای جونان را کشف، استخراج، ذوب و به هم متصل کرد تا یاران امام زمان(عج) تربیت شوند گفت: باید شبهات را برای نسل جوان از بین برد.

وی با اشاره به اینکه جلسات امام حسین(ع) باید سرمایه‌ای برای تربیت نسل جوان ما باشد افزود: سخنرانان باید مباحث را طوری بیان کنند که درک و فهم آن حتی برای کسانی که سن و سال کمتری دارند هم قابل درک باشد و به اصطلاح عومل بفهمند خواص بپسندند.

 به نقل از خبرگزاری تسنیم


خروج