1398/06/16

اخلاص؛ عنصر پیش برنده جمهوری اسلامی/ معرفت به امام زمان را از امام حسین یاد بگیریم

حجت الاسلام قرائتی با بیان مطالبی راجع به امام زمان عجل الله تعالی؛ گفت: باید از امام حسین علیه السلام یاد بگیریم، وقتی معاویه نام امام علی علیه السلام را ممنوع کرد، آن حضرت همه پسران خود را (علی اکبر، علی اوسط و علی اصغر) به نام امام علی گذاشت.

اخلاص؛ عنصر پیش برنده جمهوری اسلامی/ معرفت به امام زمان را از امام حسین یاد بگیریم

حجت الاسلام «محسن قرائتی» در جمع سوگواران حسینی در مسجد امام کرمان با اشاره به اینکه یکی از کلماتی که امام حسین برای رفتن به کربلا فرمود این بود که برای اصلاح می روم؛ با طرح این پرسش که منظور از این اصلاح چیست؟ مطالبی بیان کرد.

 

 

وی با بیان اینکه امام آیا خواهد نماز را اصلاح کند{در حالیکه}در حالیکه حتی لشکر یزید هم نماز می خواندند؛ افزود: این اصلاح یعنی حکومت فاسد است که اگر سوزن کج رفت نخ هم دنبال آن کج می رود؛ حالا مصلح و اصلاح و صالح چیست؟

 

 

مفسر قرآن کریم با استناد به آیه 5 سوره محمد و بیان این نکته که اول مصلح خدا است؛ ادامه داد: حضرت موسی به برادرش هارون گفت تو باید اصلاح گر باشی؛ حضرت مهدی عجل الله تعالی اولین مصلح است و با توجه به آیه( 105 سوره انبیا)حکومت آخرالزمان دست صالحان است.

 

 

وی به آیه 101 سوره آل عمران اشاره و بیان کرد: خداوند می فرماید با اینکه آیات هست و رسول هم هست کیف تکفرون؟ چرا کافر می شوید؟ معنایش این است که اگر رسول نباشد کافر بودن شما مجاز است لذا اگر یک نفر در طول تاریخ مثل پیغمبر نباشد مردم مجاز هستند که همه کافر باشند.

 

 

قرائتی با افزودن این مطلب که اگر یک حجت معصوم نباشد قرآن اجازه می دهد همه کافر شوند؛ اظهار داشت: این آیه برای وجود حجت معصوم در طول تاریخ و  از آیه های خیلی قوی است که نسبت به آن غفلت شده در حالیکه بهترین آیه برای این است که حجت خداوند باید باشد.

 

 

وی با بیان اینکه مسائلی راجع به امام زمان عجل الله تعالی هست که عده ای راجع به آن تعجب می کنند و می گویند مگر می شود؟ توضیح داد: بله می شود؛ مگر امام خمینی حکومت فاسد را برنداشت؟ مگر حزب الله در برابر دشمن دست خالی نبود؟ و... شهید رجایی به سازمان ملل رفت و این معلم با فضلیت ایرانی اجازه ملاقات به رئیس جمهور آمریکا نداد؛ جمهوری اسلامی با همه ضعف هایی که در بدنه یعنی ادارات و شرکت ها و ....دارد  اما چیزهایی را ثابت کرد.

 

 

رییس ستاداقامه نماز کشور در تکمیل این بخش از سخنانش با استناد به آیه 55 سوره نور مبنی بر وعده الهی به صالحان و مؤمنین برای حکومت در زمین، تصریح کرد: آمدن ولی خدا سابقه دارد همانگونه که درباره یوسف در حالیکه به عنوان یک برده فروخته شد اما بعدها حکومت را در دست کرفت و یا سلیمان و داوود که هم پیامبر بودند و هم حکومت کردند پس می شود ولی خدا حکومت و طاغوت ها فرار کنند توطئه ها خنثی و ترسوها شجاع شود.

 


وی نکته دیگر راجع به امام زمان را معنای نادرست از حدیث « یَملَأُ الله بِهِ الاَرضَ قِسطاً وَ عَدلاً کَما مُلِئَت ظُلماً و جَورا» » دانست و گفت: می گویند دنیا باید پر از ظلم شود که امام زمان بیاید پس همه گناه کنیم تا امام بیاید!! در حالیکه فرق است دنیا پر از ظلم شود یا پر از ظالم؟ لام نیست همه گناه کنند؛ یک ظالم می تواند دنیا را پر از ظلم کند؛ فرمود ملئت ظلما نه ظالماً؛  معنای کلمات فرق می کند.

 

 

حجت الاسلامقرائتی مسئله بعدی  را موضوع طول عمر آن حضرت دانست و در این باره شاهد قرآنی آورد و به زنده شدن حضرت عزیر پس از 100 سال اشاره کرد در حالیکه 5 هزار و 200 برابر عمر طبیعی غذای او سالم مانده بود اما امام عصر تاکنون تنها ۱۵ برابر عمر طبیعی، عمر دارند و افزود: ایمان ما ضعیف است؛ اگر در روزنامه بگویند در اقیانوس اطلس یک ماهی پیدا شده که 3 هزار سال عمر دارد فوری باور می کنیم اما درباره امام زمان می گوییم مگر می شود؟

 

 

وی در توضیح بیشتر گفت: همه ما در صورت ابرو و مژه داریم که از مو هست اما در طول 80 سال زندگی تکان نمی خورد در حالیکه موی سر و صورت هر هفته اصلاح می شود؛ خدا می خواهد یک مو ثابت باشد یک مو متغیر؛ همان خدا می تواند در جامعه یک نفر را ثابت نگه دارد بقیه را متغیر؛ پس می شود زیرا قدرت خداوند محدودیت ندارد.

 

مفسر قرآن کریم در خصوص علت غیبت امام زمان با یک مثال موضوع را تبیین کرد و اظهار داشت: موقتی 11 لامپ می شکند خداوند لامپ دوازدهم را وصل نمی کند تا مردم آماده شوند؛  شاه سال 42 همان شاه کذایی بود اما مردم بالغ نبودند؛ در سال 57 بالغ شدند و شعار مرگ بر شاه دادند.

 وی با اشاره به اینکه آیا امام غایب کاری دست او هست؟ به بهره مندی مردم از خورشید پشت ابر استناد کرد که اثر دارد و افزود: کسانی که سهم امام نمی دهند اشتباه می کنند که فکر می کنند پول شان کم می شود اینها از امام غافل هستند. روایت داریم اگر دعای امام پشت سر شما نباشد قدرت ها شما را قورت می دهند.

 مفسر قرآن کریم ادامه داد: باید از امام حسین علیه السلام یاد بگیریم وقتی معاویه نام امام علی علیه السلام را ممنوع کرد آن حضرت همه پسران خود را (علی اکبر، علی اوسط و علی اصغر) را به نام امام علی گذاشت؛ پس بچه ها را به فاطمه و مهدی نامگذاری کنیم و در همه خانه ها فاطمه باشد؛ اگر پسر دارید یکی را{به شرط علاقه خودذش} وقف طلبگی کرده و با امام زمان معامله کنید.

وی در بخش دیگری از شخنانس با این مثال که نخ به اسکناس ارزش می دهد؛ گفت: در جمهوری اسلامی هم نخی است و آن اخلاص امام و رزمندگان و زن و مرد است زیرا در دنیای پر از آتش روز به روز آمریکا عقب و جمهوری اسلامی جلو می رود و الا 40 سال ابرقدرت ها ما با مبارزه کردند هر روز بهتر از دیروز هستیم. 

  قرائتی با بیان اینکه روایت داریم امام زمان هر هفته کارهای ما را می بیند؛ بر صدقه دادن برای آن حضرت، خواندن دعای سلامتی امام عصر و نامگذاری فرزندان به نام ایشان تأکید کرد و گفت: امام زمان می گوید وقتی دست شما به من نمی رسد فقیه عادل بی هوس را اطاعت کنید.

وی گفت: وهابی ها ما را به دلیل یا حسین و یا زهرا گفتن{توسل به معصومین} مشرک می دانند وذمی گویند فقط خدا فقط خدا در حالیکه ما امام را واسطه قرار می دهیم زیرا برق کم را باید با رابط به برق قوی وصل کرد و الا منفجر می شود.

 مفسر قرآن کریم در پایان، نماز جمعه را چندمنظوره و یک مانور سیاسی و تذکر اخلاقی دانست و تأکید کرد: امام جمعه باید اخبار دنیا را به مردم بدهد، حدیث داریم وقتی نماز جمعه می روید، بدوید و برای نماز جمعه بازار را ببندید؛ اینها عمل نشده، جمهوری اسلامی باید طوری بشود تا گفتند قد قامت الصلواة کل بازارها بسته شود.

 

 

به نقل از خبرگزاری شبستان


خروج