برگزاری آیین پاسداشت 50 سال خدمت حضرت آیت‌الله جعفری امام جمعه سابق کرمان

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمان گفت: پنجم مرداد ماه سال جاری، مراسم پاسداشت آیت‌الله جعفری امام جمعه سابق کرمان برگزار و از خدمات ایشان در طول ۵۰ سال گذشته تجلیل شود.

برگزاری آیین پاسداشت 50 سال خدمت حضرت آیت‌الله جعفری امام جمعه سابق کرمان

احمد علیرمضانی امروز در نشست کمیته ارتباطات و اطلاع‌رسانی ستاد نکوداشت آیت‌الله جعفری امام جمعه سابق کرمان و برنامه‌ریزی دهه امامت و ولایت اظهار کرد: آیت‌الله جعفری بر گردن همه کرمانی‌ها حق دارد و ایشان الگویی از یک انسان شریف، خدوم و پاکدست است که می توان نام برد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمان با تأکید بر اینکه باید از شخصیت‌های برجسته که به اسلام و ارزش‌های اسلامی خدمت کردند تکریم به عمل آورد تا درسی برای آیندگان باشد، عنوان کرد: پنجم مرداد ماه سال جاری همزمان با اقامه اولین نماز جمعه کشور مراسم نکوداشت آیت‌الله جعفری برگزار می‌شود تا از خدمات ایشان در طول ۵۰ سال گذشته تجلیل شود.

آیین پاسداشت ۵۰ سال خدمات آیت‌الله جعفری

مهدی صدفی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه تجلیل از شخصیت آیت‌الله جعفری تجلیل از ارزش‌ها و نیکی‌ها است، بیان کرد: ایشان بیش از ۵۰ سال نسبت به کشور و مردم و از همه مهم‌تر ترویج معارف دینی، انقلابی و مذهبی و جهادی عمر خود را صرف کرده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه سیره پاکانی مانند آیت‌الله جعفری برای همه نسل‌ها از جمله حاضر و آینده می‌تواند الگو و اسوه باشد، بیان داشت: در دوران دفاع مقدس ما نیاز به روحانی داشتیم و اولین اعزام مبلغان در کشور در این دوران از استان کرمان به مسؤولیت آیت‌الله جعفری انجام شد و این مسئله الگویی برای دیگر استان‌ها شد.

صدفی گفت: اصول، سیاست‌گذاری و رویکرد ستاد نکوداشت آیت‌الله جعفری عبارت از تحکم بخشیدن به جایگاه رفیع ولایت فقیه در جامعه، تبیین جایگاه نماز جمعه، تبیین سیره ایشان برای طلاب، روشن‌فکران، دانشگاهیان، آیندگان و جوانان است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان ابراز داشت: مراسم برگزاری آیین پاسداشت ۵۰ سال خدمات آیت‌الله جعفری در روز پنجم مرداد ماه سال جاری ساعت ۹ صبح در مصلای شهر کرمان با حضور مسئولان کشوری و لشکری و آحاد مردم برگزار می‌شود.

 

صدفی گفت: از کتابی در مورد آیت‌الله جعفری در این مراسم نکوداشت رونمایی می‌شود و همچنین در پنج مسجد محوری شهر کرمان مراسمی از دوم تا چهارم مرداد ماه سال جاری با حضور دوستان نزدیک، همرزمان، یاران ایشان و روحانیون برجسته استان برگزار می‌شود.


خروج