بیست و پنجمین جشنواره ملی شعر رضوی به کار خود پایان داد

بیست و پنجمین جشنواره ملی شعر رضوی با تقدیر از خادمان و برگزیدگان این جشنواره در کرمان به کار خود پایان داد.

بیست و پنجمین جشنواره ملی شعر رضوی به کار خود پایان داد

محمدرضا علیزاده، شامگاه (18تیر) در مراسم اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره ملی شعر رضوی و تجلیل از خادمین فرهنگ رضوی و معرفی برگزیدگان جشنواره شعر رضوی در سالن اتاق بازرگانی ضمن تبریک دهه کرامت و  اشاره به روز ادبیات کودک و نوجوان گفت: جشنواره شعر رضوی وارد دوره بیست و پنجمین شد و شاهد برگزاری ربع قرن جشنواره ای هستیم که به منظور توسعه و ترویج و فرهنگ و گسترش فعالیت های ادبی مرتبط با سیره اهل بیت(ع) به خصوص امام رضا(ع) کار خود را شروع کرد و تا به امروز اهداف خود را دنبال کرده است.

 

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه جشنواره در نیمه دوم سال گذشته فراخوان شد و حدود 761 اثر در سه بخش ترانه، کلاسیک و ترانه به دبیرخانه جشنواره رسید؛ افزود: این جشنواره از سال 72 نهاد آن گذاشته و یک حرکت معنوی و اجرایی و رویداد بزرگ را در استان آغاز شد.

 

 

 

وی این جشنواره را منشأ و آغازگر جشنواره بین المللی امام رضا(ع) دانست و اظهار داشت: جشنواره ملی شعر رضوی، خودجوش و برخاسته از متن شعرا و ادبای کرمان و جامعه ادبی و فرهنگی بوده و از باسابقه ترین رویکردهای شعری کشور است و با عنایت خاصه امام رضا(ع) به کار خود ادامه داده است.

 

 

 

علیزاده ضمن تشکر از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: علیرغم مباحثی که در جابجایی این جشنواره به استان دیگر بود ولی مجددا در استان برگزار شد و خواهد شد و امیدواریم سالیان سال این جشنواره در استان برگزار شود.

 

 

وی تصریح کرد: تلاش بی وفقه بر محور خلاقیت و حرکت به سمت برگزیده بودن همه راه یافتگان در راستای کرامت همه اهل هنر خواهیم داشت.

 

 

 

در این مراسم از سیدجواد جعفری، مدیربنیادبین المللی امام رضاعلیه السلام خادم فرهنگ رضوی و پایه گذار حرکت آیینی شعر رضوی و احمد اسدالهی و از برگزیدگان این جشنواره تقدیر شد.


خروج