بازخوانی جنایت های ایالات متحده در مورد ایران، در "هفته حقوق بشر آمریکایی"

شلیک به پدر توابین

محمد کچوئی متولد ۱۳۲۹ از اعضای حزب موتلفه اسلامی و اولین رییس زندان اوین پس از انقلاب اسلامی بود.

شلیک به پدر توابین

وی به دلیل رفتار مناسب و منطقی با زندانیان، موجب هدایت بسیاری از آنان شده و به «پدر توابین» مشهور شده بود، لذا همیشه مورد حقد و غضب ضد انقلاب قرار داشت که در رأس آنان منافقین خلق و اربابان آمریکایی‌شان بودند که شخصیت‌های انقلابی و محبوبِ اوایل انقلاب را با ذره‌بین زیر نظر داشتند.

محمد کچویی که خود زمانی زندانی زندان اوین در دوران طاغوت بود، پس از انقلاب به عنوان نخستین رئیس زندان اوین مشغول به کار شد.

 

 

0

 

روز هشتم تیر ماه 1360 در پی پخش خبر انفجار در دفتر حزب جمهوری اسلامی در زندان و جان باختن آیت الله شهید دکتر بهشتی و 72 تن از یاران انقلاب، تعدادی از زندانیان هوادار منافقین که در اوین در بازداشت به سر می‌بردند، در عزای ملت به شادمانی نشستند.

از آنجایی که ولوله در بین زندانیان اعضای منافقین، کم کم به شورش و آشوب کشیده شده بود، کچویی به عنوان رئیس زندان، تعدادی از آن‌ها را برای یک جلسه رسیدگی به محوطۀ بیرون آورده بود. این دادگاه در محوطه باز در کنار استخر اوین تشکیل شده بود و در چنین مواردی غالباً به مسائل گروهک‌ها رسیدگی می‌شد که قرار بود تعدادی از منافقین محاکمه بشوند.

کاظم افجه‌ای، منافق 20 ساله یکی از آن‌ها بود.

وی تحت تاثیر محمدرضا سعادتی (از رهبران سازمان منافقین خلق) بود و بعد از پیروزی انقلاب، در ارتباط نزدیک با تشکیلات منافقین قرار گرفت، تا اندازه‌ای که علی‌رغم سن کم از اواسط اسفند 58، مأموریت یافت تا در دادستانی ضدانقلاب مشغول کار شود.

 

 

0

 

کاظم افجه‌ای قاتل نخستین رئیس زندان اوین در کنار مسعود رجوی

 

ظهر هشتم تیر ۱۳۶۰، محمد کچوئی با اسلحهٔ کمری به دست کاظم افجه‌ای ترور شد.

 

سیداسدالله لاجوردی که سال ها از نزدیک با شهید کچویی آشنایی داشت و در آن زمان هم دادستان انقلاب تهران بود، از نزدیک صحنه شهادت شهید کچویی را در آن محوطه باز زندان اوین مشاهده کرده بود:

وقتی او (افجه‌ای) ظاهر شد و حدود 6،7 متری از پشت سر ما آمد، من یک وقت دیدم یک کسی صدا می زند «به نام خدا و به نام خلق قهرمان ایران»، برگشتم و دیدم کاظم است و کلت به دست دارد. متوجه شدم که نیت پلیدی دارد و بلافاصله من خودم را به زمین انداختم و به شکل مارپیچ فرار کردم و در پشت درخت ها قرار گرفتم، ولی برادرمان محمد برای اینکه بتواند در برابرش بایستد، از جا برخاست و خواست به او حمله کند که مورد اصابت گلوله ناجوانمردانه قرار گرفت

 

پس از شورش در اوین و این محاکمه شوم در حیاط دادگاه اوین، در‌حالی که دیگر هیچ گلوله‌یی در سلاح این جنایتکار منافق باقی نمانده بود، از پله‌های ساختمان سه طبقۀ اوین بالا دوید و از پنجره طبقه سوم خود را با ‌سر به پایین پرتاب کرد و به دلیل ضربه مغزی به درک واصل شد.

 

ترور انتحاری شهید صدوقی و یا خودکشیِ عامل ترور شهید کچویی، دو نمونه مثال از تروریستی است که در آن قاتل نمی‌خواهد هیچ اثری از خود باقی بگذارد. این امر یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد اعضای منافقین است. عوامل منافقین پس از انتحاری یا خودکشی، هرگونه اطلاعات و شستشوهای مغزی را با خود به گور می‌برند.

رجوی در سلسله‌ آموزش‌های درونی و ایدئولوژیکی منافقین صراحتاً در مدح عملیات انتحاری سخن می‌گوید و علاوه بر این، طوری اعضاء را تشویق و ترغیب به خودکشی پس از ترور می‌کند که گویی اگر احیاناً یکی از تروریست‌های منافق در دوران پس از انقلاب، در اختیار نیروهای امنیتی کشور قرار می‌گرفت، تمام موجودیت این سازمان تروریستی به خطر می‌افتاد.

 

شاهد این مبنا هم موارد انگشت شماری است که عوامل ترور، موفق به خودکشی یا بلعیدن سیانورهایی که به آنان داده شده بود، نشدند و در اعترافات خود، از روابط پیدا و پنهانِ فرقه رجوی با آمریکا و حامیان غربی‌شان پرده برداشتند.

 

"مریم سنجابی" عضو سابق شورای رهبری سازمان منافقین در اعترافات خود می‌گوید:

جلسات هفتگی با آمریکایی‌ها در اشرف برگزار می‌شد که در آن اطلاعات به آنها می‌دادند، درست مانند ستون پنجم... خوش‌خدمتی‌هایی که رجوی برای دولت آمریکا کرد بسیار زیاد بود بطوریکه وقتی واحد های آمریکایی مستقر در اشرف قصد ترک این کمپ را داشتند اطلاعات بسیار زیادی از مسعود رجوی گرفتند تا به اصطلاح با دست پر به آمریکا بازگردند.

 

این عضو جدا شده از منافقین همچنین درباره دست گدایی فرقه رجوی جلوی  حمایت‌های بی‌دریغ مالی آمریکا می‌گوید:

 

 

0

 

همکاری و استخدام رسمی مقامات سابق آمریکایی مانند بازنشستگان سازمان CIA از سوی سران سازمان که به طور علنی نیز در شبکه سیمای آزادی اعلام می‌شد، از جمله فعالیت‌های دیگر رجوی بود. امروز بیشتر مقامات سابق و اسبق امنیتی آمریکا که پرونده‌های جنایی زیادی در منطقه دارند، از سازمان حمایت می‌کنند که این یک موضوع شرم‌آور است. این استخدام‌ها تماماً در قبال دریافت میلیون‌ها دلار از سازمان صورت می‌گرفت، بطوریکه برای هر سخنرانی در حمایت از سازمان و علیه جمهوری اسلامی بیش از 20 هزار دلار دریافت می‌کردند.

 

پس از انفجار قرارگاه لیبرتی "تام ریدج" وزیر سابق امنیت داخلی آمریکا، درمصاحبه تلویزیونی با وال استریت ژورنال، ازاعطای تعهدات کتبی آمریکا به اعضای این گروه تروریستی پرده برداشت و گفت: دولت امریکا به اعضای این گروهک امان نامه ای مبنی بر حفظ امنیت جانی را داده است.

 

وی در ادامه افشا کرد که این گروهک در ازای به اجرا درآوردن برخی خواسته های امریکا موفق شده بود مصونیت وحمایت ازاعضای خود را از امریکا دریافت کند.

حمایت امریکایی ها از چنین گروهکی با این سوابق، خارج کردن نام آنها از لیست تروریستی واجازه فعالیت به آنها به طور رسمی در خاک این کشور، چهره دوگانه و نفاق دولتمردان امریکایی را برملا می‌کند و نشان می‌دهد آنها خودشان تروریست پرور هستند.

 

 

0

 

در بصیرت و شمّ انقلابی شهید محمد کچویی همین بس که دو سال پیش از شهادتش به دست عامل کوردل منافقین (آبان ماه 59)، در وصیتنامه‌اش، منافقین را بدترین دشمنان جمهوری اسلامی می‌خواند:

 لازم می دانم در وصیت نامه خود بنویسم که با توجه به اینکه خیلی ها با مرام های مختلف، ادعای حق بودن را دارند و لکن حق، یک چیز بیشتر نیست و به نظر من اختلاف سر معیارها می باشد و برای من معیارم قرآن و پیغمبر و ائمه و ولایت فقیه و در حال حاضر امام خمینی می باشد و جز این حق نمی باشد و شدیداً معتقدم که مجاهدین خلق با توجه به معیارهای باطلی که دارند، ناحق ترین و باطل ترین گروه ها هستند. اگر هدایت شدنی هستند خداوند آنها را هدایت کند و گرنه نابود کند و معتقدم بدترین دشمن در حال حاضر برای جمهوری اسلامی که حاصل خون بیش از 70 هزار شهید می باشد همین مجاهدین هستند.

والسلام علی من اتبع الهدی

محمد کچویی 26/ 8/ 59

 

یاد و نامش گرامی باد!

 

به قلم: فاطمه طاهری

 

 

منبع ریشه


خروج