سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس کرمان:

ثبت نام۱۳۰۰۰ خادمیار رضوی/۱۵۰۰۰ زائر اولی به مشهد مقدس اعزام شدند

سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس کرمان با اشاره به ثبت نام بالغ بر ۱۳ هزار خادمیار رضوی در استان کرمان گفت: بیش از پنج هزار نفر خادمیار در شهر کرمان به ثبت رسیده است.

ثبت نام۱۳۰۰۰ خادمیار رضوی/۱۵۰۰۰ زائر اولی به مشهد مقدس اعزام شدند

حسین صابری در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تشریح اقدامات خادمیاران رضوی در استان کرمان، بیان کرد: بالغ بر ۱۳ هزار خادمیار رضوی در استان کرمان ثبت نام کرده و بیش از پنج هزار نفر خادمیار در شهر کرمان به ثبت رسیده که نزدیک به سه هزار و دویست نفر خادمیار آموزش دیده و به حرم حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) مرتبط شده اند.

وی با بیان این مطلب که منشور خدمتی مقام معظم رهبری به عنوان محور اصلی فعالیت دفاتر استانی است، اظهار داشت: از طریق ظرفیت کانون خادمیاری و خادمیاران محرومیت زدایی و فعالیت های فرهنگی در راستای فعالیت های آستان قدس رضوی خدمت ارائه می کنند.

صابری با اشاره به اینکه در شهر کرمان ۱۸ کانون و استان کرمان ۱۳۰ کانون در عرصه های مختلف فعالیت دارند، عنوان داشت: کانون های خادمیاری در دو بخش محله ای و تخصصی فعالیت دارند.

سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس کرمان با بیان این مطلب که تلاش بر این است که با همکاری موسسات و نهادهای مختلف در جهت اهداف مشترک حرکت کنیم و از موازی کاری ها پرهیز شود، تصریح کرد: بالغ بر ۱۶ هزار نفر زائر اول تاکنون با حمایت آستان قدس رضوی از استان کرمان مشرف به حرم امام رضا (ع) شده اند که در قالب ۳۴ کاروان به تعداد یک هزار و ۸۵۰ نفر دانش آموز و یک هزار و ۱۰۰ نفر در قالب کاروان زائر شهر به مشهد مقدس اعزام شده و مابقی نیز از طریق کانون خانواده اعزام شده اند.

صابری با اشاره به اینکه کاروان زیر سایه خورشید از تاریخ ۱۳ لغایت ۲۳ تیر در استان کرمان حضور دارد، بیان داشت: استان کرمان مجموعه ای از نمایشگاه رضوی را به همت کانون های خادمیاری از جمله کانون شهدا، فرهنگی، کتاب، بانوان و سلامت در قالب طرح رواق رضوی خدمات رضوی را به مردم ارائه می دهند.

وی با بیان این مطلب که ایستگاه صلواتی به مدت ۱۰ شب در کنار قبور شهدای گمنام اقدام به کار کرده است، اظهار داشت: هر کدام از کانون های خادمیاری به مدت ۱۰ شب بعد از نماز مغرب و عشاء اقدام به برگزاری برنامه های مختلف با حضور مردم می کنند که به لطف خدا فضای خوبی بر این برنامه ها حاکم است.

 

سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس کرمان تصریح کرد: اجتماع بزرگ بانوان استان کرمان تحت عنوان «سایه کریمه» با هدف ترویج فرهنگ رضوی و الگوگیری از سبک زندگی اسلامی از دیگر برنامه های ویژه ایام دهه کرامت است.


خروج