مرضیه هاشمی پرس‌تی‌وی:

رسانه‌ها باید جنایات آمریکا را برای همه مردم دنیا تبین کنند

مرضیه هاشمی پرس‌تی‌وی گفت: آمریکا از بدو تاسیس کشوری جنایتکار، استعمارگرو چپاولگر بوده است رسانه‌ها وظیفه دارند مردم عالم را نسبت به این جنایات آمریکا آگاه کنند.

رسانه‌ها باید جنایات آمریکا را برای همه مردم دنیا تبین کنند

مرضیه هاشمی مجری پرس‌تی وی در گفت‌وگو با خبرنگار شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، درباره حقوق بشر آمریکایی گفت: باید یک بازنگری در حقوق بشر سازمان ملل متحد صورت بگیرد که مشخص شود 5 کشورعضو سازمان ملل براساس چه ملاکی دارای حق وتو هستند.

وی افزود: در سازمان‌های بین‌المللی و سازمان ملل متحد درباره حقوق بشر صحبت می‌کنند اما فقط کشورهای مانند آمریکا می‌توانند حق وتو داشته باشند، اینجا باید پرسید چرا کشورهایی مانند آمریکا حق وتو دارند و به چه حقی می‌توانند درباره حقوق بشر صحبت کنند و چه کسی درباره حقوق بشر قابلیت اجرایی دارد که می تواند محکوم کند.

هاشمی ادامه داد: کشورهایی مانند آمریکا  تمامی موارد حقوق بشر را نقض می‌کنند، کشور آمریکا در جنگ جهانی دوم به دو شهر نازاکاکی و هیروشیما در ژاپن با بمب هسته ای حمله کرد، آمریکا باید پاسخگوی این حرکت ضد حقوق بشری باشد.

مجری شبکه پرس تی‌وی، درباره جنایات دیگر آمریکا عنوان کرد:‌ همچنین شاهد بودید که در ویتنام، کره وعراق کشور آمریکا دست به چه جنایات جنگی و حقوق بشری زده است، کشور آمریکا نمی‌تواند مدعی حقوق بشر باشد اکثر بچه‌های که در شهر فلوچه به دنیا می آیند دچار نقص‌های جسمانی هستند، نقص این کودکان به جنایات آمریکا در این شهر مرتبط است.

وی با بیان اینکه از دیگر جنایات آمریکا این است که جمهوری اسلامی ایران را به مدت 40 سال تحریم کرده است، اظهار کرد: آمریکا همه جا بیان می کند که دارو را تحریم نکرده است در حالی که وقتی مرکز مالی سوف اجازه معامله ندهد کاملا مشخص که دارو تحریم شده است.

هاشمی درباره اینکه مقابل جنایات و نقض حقوق بشر آمریکایی رسانه ها چه وظایفی دارند، ابراز کرد:‌ آمریکا از بدو تاسیس کشوری جنایتکار، استعمارگرو چپاولگر بوده است رسانه‌ها وظیفه دارند مردم عالم را نسبت به این جنایات آمریکا آگاه کنند.

مجری پرس‌تی وی درباره اینکه حقوق بشر را چه کسی باید تعریف کند، گفت: باید خود را باور کرد و یک بازنگری در سازمان ملل متحد صورت گیرد، باید مشخص شود که 5 کشورعضو سازمان ملل براساس چه ملاکی دارای حق وتو هستند، باید یک ارگان بین‌المللی ایجاد شود بین مسلمانان جهان وحدت و یکپارچگی به وجود آید، در کشورهای آمریکای لاتین چند کشور با جمهوری اسلامی ایران و کشورهای مختلف افزایش پیدا کرده است این حرکت خود به خود سبب تغییر می شود.

وی در پایان گفت: آینده را روشن می بینم زیرا که خداوند متعال  وجود دارد و در نهایت عدالت و حقوق بشر حقیقی در جهان برپا خواهد شد.


خروج