رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان:

برگزاری آئین گرامیداشت شهدای هفت تیر در کرمان و آغاز هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی

مهدی صدفی، مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، در گفتگوی خبری ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه و ایام شهادت آیت الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران امام و انقلاب، به هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی اشاره کرد و گفت: تدبیر مقام معظم رهبری (حفظ الله) در پیشنهاد نامگذاری این هفته برگرفته از بینش عمیق معظم له بود چرا که در این هفته یعنی از ششم تا دوازدهم تیرماه جنایات متعدد ضدحقوق بشری توسط آمریکا و دیگر دست نشانده های او در ایران به شکلی بی رحمانه صورت گرفته است.

برگزاری آئین گرامیداشت شهدای هفت تیر در کرمان و آغاز هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی

صدفی افزود: در دیداری که خانواده های شهدای هفت تیر در سال 94 با مقام معظم رهبری داشتند ایشان به تبیین حقوق بشر آمریکایی، حفظ حقوق بشر با آموزه های دینی و اسلامی، ادعاهای دنیای استکبار و برخی توطئه های آنها پرداختند و تاکید داشتند که در این هفته جنایت های امریکا و حقوق بشر امریکایی باید برای مردم تبیین و افشاگری شود.

وی ادامه داد: از جمله این جنایات می توان به ترور نافرجام مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در ششم تیرماه 1360، انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران صدیق و وفادار حضرت امام خمینی رحمه‌الله علیه در هفتم تیر ماه۱۳۶۰، حمله شیمیایی ددمنشانه صدام با حمایت و پشتیبانی نظام سلطه و استکبار به سردشت و شهادت خیل عظیمی از رزمندگان و مردم بی دفاع این شهر در هفت تیرماه۱۳۶۶، شهادت آیت‌الله صدوقی چهارمین شهید محراب به دست منافقین در یازدهم تیرماه 1360، و حمله موشکی ناو هواپیمابر آمریکایی به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی و شهادت حدود 290 نفر زن، مرد و کودک در  دوازدهم تیر ماه 1367 اشاره کرد.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به گزارش کمیسیون امنیت ملی درباره عملکرد آمریکا درحوزه حقوق بشر خاطرنشان کرد: ایالات متحده آمریکا با اتخاذ رویکردی ابزاری، بزرگترین پارادوکس رفتاری را به نمایش گذارده است؛ چرا که در عین ادعای حمایت از حقوق بشر به نقض مکرر آن در سطح داخلی و بین المللی نیز می‌پردازد. صدفی ادامه داد: آمریکا حقوق بشر را به عنوان دستاویز و ابزاری در مسیر اهداف خود به کار گرفته تا از این طریق بر سرنوشت ملت‌ها سلطه یافته و انواع فشارها را بر کشورهای مخالف خود تحمیل کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ویژگی های شهید بهشتی تصریح کرد: مردم و مسئولین باید سیره اخلاقی، رفتاری و معنوی شهید بهشتی را الگو و سرمشق خود قرار دهند.

سپس با اشاره به فرمایشات رهبر کبیر انقلاب درباره شهید بهشتی تصریح کرد: همانگونه که امام خمینی(ره) فرمودند بهشتی مظلوم زیست، مظلوم مرد و خار چشم دشمنان انقلاب بود و این یک واقعیت انکار ناپذیر است.

صدفی در ادامه سخنان خود با دعوت از همه دستگاه ها و نهادهای اداری و اجرایی در برگزاری هر چه بهتر برنامه های هفتم تیر و معرفی شخصیت شهید بهشتی تصریح کرد: نقش همه دستگاه های دولتی در معرفی هر چه بیشتر شخصیت این شهید بزرگوار به نسل جوان تاثیرگذار است.

صدفی با اعلام برنامه های پیش بینی شده برای هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی گفت: ویژه برنامه «یاد یاران» (بزرگداشت شهید آیت ا... دکتر بهشتی و گرامیداشت شهدای قوه قضائیه) پنج شنبه6 تیر ماه (ساعت ۲۰) در محل حرم شهدای گمنام واقع در خیابان پارادیس (ورودی موزه دفاع مقدس) با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مرتضوی مقدم (ریاست محترم دیوان عالی کشور) برگزار می شود. همچنین برگزاری نشست های تبیینی در خصوص هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی(در دانشگاه ها)، برگزاری میزگرد حقوق بشر آمریکایی، یادواره شهدای ترور همراه با دعای پرفیض ندبه، سخنرانی کارشناسان در مساجد و تکایا، برگزاری برنامه های فرهنگی، هنری ویژه کودکان و نوجوانان، برگزاری نمایشگاه حقوق بشر آمریکایی و... از جمله برنامه های هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی می باشند.

 


خروج