1398/03/22
حجت الاسلام عسکری:

شهادت؛ آرمان بلند مردان الهی و دربردارنده مجموعه ای از ارزش ها است

حجت الاسلام عسکری با بیان اینکه شهدا و سرداران و همه کسانی که برای اعتلای کلمة الله قدم برداشتند را با این برنامه ها به جامعه معرفی می کنیم؛ گفت: شهادت، آرمان بلند مردان الهی است.

شهادت؛ آرمان بلند مردان الهی و دربردارنده مجموعه ای از ارزش ها است

حجت الاسلام اصغر عسکری، امشب(21 خرداد)در یادواره سرداران و 574 شهید نظم و امنیت استان، این جلسات را از چند جهت  حائز اهمیت است از جمله باعث تعظیم شعائر مذهبی است.

 وی قدرشناسی و زنده نگه داشتن یاد شهدا و مدافعان امنیت و اقتدار و سربلندی جامعه را وجه دیگر این اهمیت عنوان و بیان کرد: سومین مورد این است این جلسات ارائه کننده چهره های ماندگار و الگوهای ارزشمند برای نسل جوان است.

 حجت الاسلام عسکری با بیان اینکه شهدا و سرداران و همه کسانی که برای اعتلای کلمة الله قدم برداشتند را با این برنامه ها به جامعه معرفی می کنیم؛ افزود: از مسائل مهم در تربیت، ارائه الگو است و چه الگویی بهتر از شهدا برای جوانانی که دنبال جاودانه شدن هستند؟!

 

وی تصریح کرد: شهادت، آرمان بلند مردان الهی است؛ انسان هایی که در زندگی دارای فکر و اندیشه بلند بودند، شهادت را از خدا طلب کردند.

 این روحانی در این باره گفت: حضرت امیر علیه السلام در ماجرای صفین از خدا شهادت طلب می کند و از خدا می خواهد ما را از ابتلا به فتنه ها نجات بخش؛ خیلی ها گرفتار فتنه شدند و چون راهی برای فرار از آن پیدا نکردند دچار خسران شدند.

 

 

وی با استفاده از خطبه های نهج البلاغه، جایگاه شهدا را در کلام امام علی علیه السلام مورد توجه قرار داد و رسیدن بر آستانه شهادت را از نظر آن حضرت، جایگاه شکر دانست.

 حجت الاسلام عسکری با اشاره به اینکه آن حضرت درخطبه 119 نهج البلاغه می فرماید اگر امید به شهادت نداشتم به خدا قسم به اسبم نزدیک و پا به رکاب می شدم و از میدان می رفتم؛ اظهار داشت: ارزش شهادت به این دلیل است که مجموعه ای از ارزش ها از جمله ایثار، جهاد، بصیرت، ولایتمداری و دشمن شناسی است و همه معیارها در شهادت طلبی جمع است.

 

به نقل از خبرگزاری شبستان


خروج