معاون اجتماعی پلیس استان کرمان:

شهادت بالاترین ایثار و گذشت محسوب می‌شود

معاون اجتماعی پلیس استان کرمان گفت: شهادت بالاترین ایثار و گذشت محسوب می‌شود و امنیت نعمت بسیار بزرگی است که تا وقتی آن را داریم قدر آن را نمی‌دانیم.

شهادت بالاترین ایثار و گذشت محسوب می‌شود

کوروش احمدیوسفی، معاون اجتماعی پلیس استان کرمان در جلسه ستاد هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی به مناسبت یادواره ۵۷۴شهید عرصه نظم و امنیت گفت:  شهدای نیروی انتظامی جان خود راتقدیم کردند تا همگان درآرامش و آسایش زندگی کنند و  لحظاتی که ما در امنیت و آسایش سرگرم زندگی خود هستیم کارکنان انتظامی مشغول کار و تلاش شبانه روزی هستند تا ما زیر چتر امنیت باشیم.

وی تصریح کرد: هیچگاه فراموش نکنیم شهدای پلیس مظلومانه جان فشانی می‌کنند و نگاه آن‌ها به مردم و جامعه بی طرفانه است.

وی گفت: دریادواره سال ۸۸، تعداد ۴۷۷شهید پلیس دراستان بوده است، اما امسال صد نفر شهید به جمع شهدای پلیس اضافه شده که همه در طیف سنی جوان و با میانگین سنی ۲۲سال بودند.

وی  یادآور شد: نسل امروز، نسل خردگرایی است و با نگاه علمی به مباحث نگاه می‌کند از اینرو امیدواریم باهم اندیشی اصحاب رسانه در صدد چیستی و چرایی شهادت شهدای عزیز مجموعه ناجا تولید محتوا کنیم و در قالب‌های مختلف در فضای مجازی و حقیقی محتوا تبدیل به محصول شود و بتوانیم آن‌ها را نشر دهیم.

معاون اجتماعی پلیس استان با اشاره به برخی فعالیت‌های مهم در راستای برگزاری یادواره شهدا گفت: برنامه‌های متنوع و زیادی در جهت تکریم شهدا و خانواده‌های آن‌ها داریم و جامعه هدف مورد نظر ما برای تبیین آرمان‌های شهدا بیشتر قشر جوان و نوجوان هستند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه یادواره شهدای انتظامی استان در حدود ۵۰۰ مسجد سطح استان برگزار شده است بیان کرد: ۵۷۳ ختم قرآن کریم در سطح مساجد استان برای شهدای انتظامی برگزار شده است.

 

وی با بیان اینکه مراسم یادواره شهدا در روز سه شنبه ۲۱ خرداد در حسینیه ثارالله شهر کرمان به‌صورت عمومی و روز چهارشنبه این مراسم در دانشگاه هایتک به‌صورت تخصصی برگزار می‌شود گفت: این مراسم با حضور سردار اشتری فرماندهی انتظامی کل کشور برگزار می‌شود.


خروج