1398/03/18
ائمه جمعه کرمان:

مقاومت برابر دشمنان تنها راه پیروزی است

ائمه جمعه کرمان مقاومت و ایستادگی در برابر آمریکا و دشمنان نظام اسلامی را تنها راه پیروزی دانستند.

مقاومت برابر دشمنان تنها راه پیروزی است

حجت‌الاسلام سیدمحمود حسینی امام جمعه سیرجان در خطبه‌های نماز جمعه اظهار داشت: پمپئو قبلا برای مذاکره با جمهوری اسلامی ایران 12 پیش‌شرط را گذاشته بود و امروز می‌خواهد بدون پیش شرط وارد مذاکره شود که این نشانه بارز و آشکار درقدرت منطقه‌ای ما دارد که امروز همین دشمنانی که خود را مقتدر در برابر ما اعلام کرده بودند از قدرت بازدارندگی ما و قدرت دفاعی ملت ایران می‌ترسند.

وی شکست در اجلاس معامله قرن را نشان از قدرت ایستادگی و مقاومت عنوان کرد و گفت: این اجلاس معامله قرن به اجلاس مقاومت قرن تبدیل شد و باید به حال سران کشورهای اسلامی تاسف خورد که در اجلاس خود هیچ دفاعی از فلسطین نشد و به جای برجسته کردن قدرت اسلام و مسلمانان و اتحاد و همبستگی امت اسلامی به مسائل حاشیه‌ای وکمک به دشمنان مسلمانان پرداخته شد.

حسینی مقاومت و ایستادگی در برابر آمریکا و دشمنان نظام اسلامی را تنها راه پیروزی دانست و گفت: به تاریخ هم نگاه کنیم مقاومت بود که دشمنان را شکست داد.

جنگ تمام‌عیار اقتصادی با وادادگی مسئولان عجین شد

حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور امام جمعه رفسنجان در خطبه های نماز جمعه با بیان اینکه سیل زدگان را نباید فراموش کرد چراکه الان خوزستان دمای بالای ۴۸ درجه دارد، ادامه داد: مسئولان حرف بی‌عمل می زنند و بعضا در عمل کردن تأخیر می‌اندازند.

وی تصریح کرد: تفکر غلط عمله‌های استکبار که «نمی توانیم در برابر دشمن بایستیم»، یعنی تسلیم شدن، اما امام خمینی درس مقاومت به ملت دادند و امروز رهبر هوشمند نظام «مقاومت» را که درست ترین راه است را ادامه دادند.

رمضانی‌پور بیان کرد: نظام اسلامی ما برای الگو شدن در تمام بلاد اسلامی و کشورهای دیگر به وجود آمده است، معامله قرن هرگز عملی نخواهد شد برخی کشورهای عربی همچون عربستان، بحرین و امارات که به فلسطینیان خیانت کردند و کنفرانس اسلامی در مکه محلی برای تصمیم‌گیری علیه فلسطین شد.

وی اذعان داشت: آمریکایی هم می‌خواهند با نیرنگ و فریب دیگر مذاکره کنند برخی ساده‌لوحانه فکر می‌کنند آمریکایی‌ها راست می‌گویند و برای نجات ما آمده‌اند.

امام جمعه رفسنجان اظهار کرد: جنگ تمام‌عیار اقتصادی با وادادگی مسئولان عجین شد و این اوضاع معیشتی را بر ملت متحمل کرد الان باید جمهوری اسلامی پیش شرط از سوی رهبر انقلاب بگذارد بعد مذاکره انجام شود.

وی با توصیه هایی به دانشگاهیان توضیح داد: دشمن پروژه ۲۰۳۰ را برای آموزش و پرورش و پروژه ۲۰۴۰ را برای دانشگاهیان رقم می زند که دانشگاهیان باید دقت کنند اساتید مقالات قابل ارائه و دارای وزن علمی چاپ کنند و بهانه دست دشمنان ندهند.

مقاومت راه مقابله با شیطان بزرگ

حجت‌الاسلام علی مهدی‌زاده امام جمعه بافت بیان داشت: مقاومت به‌عنوان کلیدی‌ترین جزء از انقلاب اسلامی در چهار دهه گذشته به شمار می‌رود چراکه در چهار دهه گذشته از انقلاب هر زمان که ایران با مقاومت در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمن رفتار کرده نتیجه آن جزء سربلندی و اقتدار و عزت و حفظ منافع ملی نبوده است.

وی بیان کرد: اما هر زمان بنا بر اصرار برخی گروه‌های سیاسی با آمریکا با نرمش سخن و عمل کردیم خسارت‌هایی به کشور وارد شده است نمونه بارز آن همین مسئله برجام که امتیازاتی دادیم نرمش نشان دادیم اما در عوض خسارت‌های زیادی متوجه کشور شد.

امام جمعه بافت در ادامه بیان داشت: مسئولین مواظب خدعه و نیرنگ استکبار جهانی باشند و تنها راه مقابله با شیطان بزرگ مقاومت خواهد بود و نه سازش.

باید در برابر تهدیدها ایستاد

حجت‌الاسلام عباس جعفری امام جمعه کوهبنان گفت: دشمنان همچنان درصدد نفوذ هستند و باید چشمانی نافذ وجود داشته باشد تا کارها با حساسیت و ظرافت رصد شود و جلوی نفوذ گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: همواره باید گوش به فرمان ولایت و رهبری باشیم تا سدی پولادین و نفوذ ناپذیر در برابر نفوذ دشمنان ایجاد کنیم.

امام جمعه کوهبنان ابراز داشت: باید از صنایع دستی حمایت شود و همواره درصدد احیای آنها باشیم و به کودکان خصوصا بد سرپرست‌ها توجه شود تا کارهای سخت بر آنان تحمیل نشود.

جعفری اظهار کرد: حضرت امام و مقام معظم  رهبری در برابر زیاده خواهی‌های دشمنان مقاومت کردند باید در برابر تهدیدها ایستاد و در برابر تحریم‌ها کم نیاورد بلکه باید نگاه به داخل باشد و تقویت تولید داخلی را در راس ‌کارها قرار دهیم.

مقاومت راه پیشرفت است

حجت‌الاسلام امین‌رضا کمالی امام جمعه موقت جیرفت اظهار داشت: کسانی که به حساب خودشان روشنفکر هستند، می‌گویند ما با مقاومت در مقابل کدخدا و دنیا و مستکبران عالم طاقت بیاوریم و مقاومت راه پیشرفت نیست.

وی  با بیان اینکه در راستای فرمایش رهبری باید به گام دوم انقلاب توجه کرده و در آن دشمن را جدی گرفته و دشمن‌شناسی داشته باشیم، افزود: اولین کار دشمن این است که به جامعه القا کند که ما صدای انقلاب را نمی‌شنویم.

 

کمالی ادامه داد: دومین عامل خطرساز برای جامعه که توسط دشمن اجرا می‌شود شیطان و سومین عامل عالم و هنرمند منحرف که با استفاده از دانش و هنر دیگران را منحرف می‌کند.


خروج