مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کرمان:

اعلام برنامه های سی و هفتمین سالگرد سوم خرداد/ مقاومت خرمشهر مردم ما را آبدیده کرد

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان با اظهار ناراحتی از اینکه امروز کمتر سراغی از فاتحان خرمشهر گرفته می شود؛ از اجرای ویژه برنامه های سی و هفتمین سالگرد فتح خرمشهر خبر داد و اعلام کرد: ۲۷ برنامه محوری در این ایام اجرا می شود.

اعلام برنامه های سی و هفتمین سالگرد سوم خرداد/ مقاومت خرمشهر مردم ما را آبدیده کرد

سرهنگ پاسدار محمدمهدی ابوالحسنی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان، امروز(۳۱ اردیبهشت)در نشست خبری سوم خرداد با اشاره به اینکه عملیات بیت المقدس از ۱۰ اردیبهشت سال ۶۱ شروع شد و مثل چنین روزهایی رزمندگان ما به سمت خرمشهر در حرکت و در حال ورود به خرمشهر بودند، افزود: امسال سی و هفتمین سالگرد فتح خرمشهر است.

 

 

وی پیش از پرداختن به موضوع نشست، در خصوص آنچه این روزها درباره شبهه جنگ در کشور می گذرد؛ با قاطعیت گفت: آزموده را آزمودن خطاست؛ با ظرفیت های استراتژیکی که امروز داریم هیچ کشوری جرأت جسارت به ایران را ندارد؛ 
مقاومت خرمشهر مردم ما را آبدیده کرد؛ بیش از یک سال است رییس جمهور دیوانه آمریکا ما را تهدید می کند اما ذره ای در مقاومت این ملت خلل ایجاد نشده زیرا مقاومت امروز ما مدیون مقاومت خدمشهر است.

 

 

ابوالحسنی با بیان اینکه خیلی ها {از جوانان امروز} روزهای آزادسازی خرمشهر را درک نکردند؛ تصریح کرد: با کمترین امکانات دو اتفاق بزرگ رقم خورد؛ یکی مقاومت ۳۴ روزه خرمشهر که حتماً جزو بزرگترین مقاومت های تاریخ است که ما یکی از مجهزترین ارتش های دنیا را متوقف کردیم و دوم، دژ بسیار قدرتمندی ایجاد شد که از دژهای قوی جهانی در جنگ معاصر است.

 

وی با تأکید بر اینکه این را باید تکثیر کرد و نسل جوان باید بداند خرمشهر چگونه آزاد شد؛ شهری که ۶ هزار شهید از سراسر کشور برای آزادسازی آن دادیم؛ اظهار داشت: مقاومت و آزادسازی خرمشهر با همه امکانات و تجهیرات دشمن جزو نوادر تاریخ است و آنها که آنجا بودند، به یقین به این فرمایش امام رسیدند که خرمشهر را خدا آزاد کرد.

 


مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان با اظهار ناراحتی از اینکه امروز کمتر سراغی از فاتحان خرمشهر گرفته می شود؛ از اجرای ویژه برنامه های سی و هفتمین سالگرد فتح خرمشهر از اول تا چهارم خرداد جاری خبر داد و اعلام کرد: ۲۷ برنامه محوری برای این ایام در نظر گرفته شده است.

 

وی عناوین این روزها را به ترتیب «رسانه، دفاع مقدس و مقاومت» «شهدا و ایثارگران و پیروان ولایت» « مقاومت، ایثار و پیروزی و روز ولایتمداری» و « روز دزفول، روز مقاومت و پیروزی» اعلام و بیان کرد: در نخستین روز نشست تخصصی با اصحاب رسانه و خبر برگزار می شود.

 

 

 

ابوالحسنی گلباران قبور شهدا، ایستگاه صلواتی در حرم شهدای گمنام، شب خاطره، فراخوان نخستین جشنواره خاطره نویسی و داستان نویسی طلاب، نمایشگاه دست سازه های« از تبار باران» مجموعه نمایشگاه ۳۰ تابلو از شهدای شاخص، نمایشگاه عکس در ۳۰ مصلی، برنامه سحرگاهی در گلزار شهدای کرمان در این چند شب، رونمایی از سه نرم افزار شهید ویژه تلفن همراه، رونمایی زا موسیقی سنتی با کلام «چکامه خون و چهل خوان» تولید و پخش موشن گرافیک نقش لشکر ۴۱ ثارالله در عملیات بیت المقدس و... را بخشی از برنامه های پیش بینی شده برای این ایام فهرست کرد.


خروج